Ajutați-vă cu certificarea B1 Telc

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    CIPET
    Participant

    Buna prieteni,
    La sfârșitul lunii mai, am participat la examenul b1 telc. Astăzi, când am obținut rezultatele, Hören / Lesen a venit B1, Schreiben B1, dar Sprechen A2.
    A fost o doamnă poloneză la examenul de vorbire și o profesoară de la curs. Când i-am întrebat pe cei care au susținut examenul anterior, ce fel de întrebări au avut în secțiunea de auto-introducere, mi-au spus că au 3 până la 5 întrebări.
    Acestea au fost întrebări de nivel b1, cum ar fi planurile după examen, timpul liber etc. Am continuat cu un scor de 2 din 100 la examenul A95 pe care l-a făcut cursul. Nu am avut nicio problemă cu nivelul meu și cu munca mea. Apoi am fost expus la aproximativ 14 sau mai multe întrebări. Nu cred că acestea sunt de nivel b1. Am transmis ceea ce am văzut în fotografia din fața noastră în Teil 2 în conformitate cu b1 și de când am intrat singur la examen, al doilea profesor m-a însoțit în planificarea în teil 3. A fost cea mai bună parte, dar când scorul necesar pentru b1 era de 75 și mai mare, mi-a dat 74,0.
    Am intrebat cursul, ma intrebat daca intrebarile sunt pastrate in scris, a spus ca nu, am aratat scorurile celorlalte sectiuni si situatia si situatia fara a reintra taxa la examenul pe care ne-am oferit sa il intalnim din nou.
    Dacă aveți cunoștințe sau experiență în acest sens, vă aștept ajutorul.

    Mulțumesc.

    tugce_doerj este
    Participant

    Puteți depune o plângere dacă credeți că persoana care a efectuat testul a fost deliberată față de dvs. Reclamați unitățile relevante. De asemenea, ai explicat situația școlii tale și ei au spus să reînnoiască examenul. Acum, fie veți trece examenul, fie veți aștepta finalizarea plângerii.

    CIPET
    Participant

    Bună tuturor,
    Obiecția noastră a ajuns la un rezultat după 4 săptămâni și au raportat că nu a existat nicio greșeală în scoruri. Am susținut în continuare următorul examen pentru a nu lăsa căldura și rezultatele au venit. Am trecut luând B1 de la toate departamentele. Permiteți-mi să adaug o notă prietenilor care nu au cunoștințe. Dacă promovați examenul B2 și Politic în termen de 1 ani de la data la care ați intrat prima dată în Germania, puteți primi jumătate din taxa pe care ați plătit-o la curs.
    Puteți obține informațiile necesare de pe site-ul Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.

    CIPET
    Participant

    Prieteni, scriu pentru cei care sunt curioși de continuarea procesului de tranzacție. După anunțarea celui de-al doilea examen, instituția la care am susținut examenul a intrat în sistemul Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.
    Apoi 1 săptămâni mai târziu, 50% din banii pe care i-am plătit pentru curs sunt din nou în contul meu. Îmi doresc tuturor cu ușurință.

    Ezggg
    Participant

    Buna ziua, ma voi intoarce la b1, am trecut fara sa vorbesc. Care sunt recomandarile tale?

    lampard87
    Participant

    Buna ziua, ma voi intoarce la b1, am trecut fara sa vorbesc. Care sunt recomandarile tale?

    Când vei susține examenul? Voi susține și examenul Telc B1 în august, iar partea cea mai grea sună ca partea care vorbește. L-ai transmis deja pe tine. Pentru Schreiben, puteți consulta videoclipurile canalului numit Yiğit Günal de pe Youtube. Ați împărtășit câteva modele de propoziție și cu aceste tipare aveți ceva de scris pe fiecare scrisoare sau instanță de e-mail.

Se afișează 5 răspunsuri - de la 1 la 5 (5 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.