Întrebările mele de reuniune a familiei.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Tayni
    Participant

    Salutare tuturor,
    Logodnica mea este cetățean german și este o problemă pentru reunificarea familiei din Germania?
    Este necesar ca soțul meu să se întoarcă în Germania și să anunțe autoritățile competente despre căsătoria lor înainte de a solicita viza de reîntregire a familiei? (Vrem să aplicăm imediat după nuntă)
    Cu cât timp este necesară programarea vizei de reîntregire a familiei?
    M-aș bucura dacă doriți să adăugați ceva.

    Sper că fiecare își primește viza cât mai curând posibil. Să aveți o zi bună. Dumnezeu să reunească pe toți.

    fuk_xnumx
    Participant

    Puteți obține în konsoloslukda necesare pentru a raporta autorităților cu privire la căsătorie și cetățean german că Turcia va fi cu privire la problema vizelor de reunificare a familiei atunci când cumpără

    Tayni
    Participant

    Puteți obține în konsoloslukda necesare pentru a raporta autorităților cu privire la căsătorie și cetățean german că Turcia va fi cu privire la problema vizelor de reunificare a familiei atunci când cumpără

    Vă mulțumesc foarte mult, profesor, pentru răspunsul dvs. Este posibil să obțineți documente precum rezidența de la consulat?

    fuk_xnumx
    Participant

    Pentru ce este necesar actul de ședere al soției mele?

    Tayni
    Participant

    Pentru ce este necesar actul de ședere al soției mele?

    Știu că pentru viza de reîntregire a familiei aveți nevoie de un document de ședere al soțului care locuiește în Germania.

    fuk_xnumx
    Participant

    Cred că nu ați primit documentele necesare pentru a vă căsători cu căsătoria, deoarece acestea reprezintă o problemă separată, iar documentele solicitate se află în formularul pe care îl puteți verifica din nou sau de pe site-ul consulatului

    Tayni
    Participant

    Cred că nu ați primit documentele necesare pentru a vă căsători cu căsătoria, deoarece acestea reprezintă o problemă separată, iar documentele solicitate se află în formularul pe care îl puteți verifica din nou sau de pe site-ul consulatului

    Domnule profesor, îmi pare foarte rău, cred că nu aș putea să mă exprim.
    Am primit toate documentele noastre pentru nuntă. Ziua nunții noastre este în regulă, așteptăm doar ziua noastră.
    Dacă i se solicită un document după nuntă, îi putem lua de la consulat?

    fuk_xnumx
    Participant

    Documentele pentru viza post-nuntă vor fi completate deja în Germania. Puteți consulta documentele necesare pentru viză pe site, puteți raporta căsătoria autorităților germane la consulat.

    Morslipdo
    Participant

    Domnule profesor, îmi pare foarte rău, cred că nu aș putea să mă exprim.
    Am primit toate documentele noastre pentru nuntă. Ziua nunții noastre este în regulă, așteptăm doar ziua noastră.
    Dacă i se solicită un document după nuntă, îi putem lua de la consulat?

    Dacă soțul dvs. își închiriază reședința și casa, el trebuie să ia contractul de închiriere cu el, dacă a mai fost căsătorit și divorțat, vor avea nevoie de un certificat. Casatoria turkiyede gerceklesicek

    Tayni
    Participant

    Dacă soțul dvs. își închiriază reședința și casa, el trebuie să ia contractul de închiriere cu el, dacă a mai fost căsătorit și divorțat, vor avea nevoie de un certificat. Casatoria turkiyede gerceklesicek

    Da, profesor, soția mea are o căsnicie veche. Nunta va fi în Turcia.

Se afișează 9 răspunsuri - de la 1 la 9 (9 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.