Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    ozzzyj
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat împreună cu copilul meu pe 17 septembrie. Văzând că salariul soției mele este insuficient, ei ne-au refuzat pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are o sesiune nedeterminată. Am făcut o obiecție prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Insha'Allah va avea ca rezultat un rezultat pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    Tocmai ti-am scris in privat ☺️ Lasa-ma sa scriu si eu aici.Sper sa primesti o veste buna saptamana viitoare ca ai imbunatatit conditiile,te astept 🙏🏻
    Aștept și eu
    8 noiembrie: interviu de viză
    19 decembrie: solicitarea documentelor de la soțul meu
    23 decembrie: soția mea a predat documentele
    După ce vacanța de Crăciun s-a reunit deja .. să vedem, mă aștept încă🤷🏻‍♀️

    Servitoare
    Participant

    Bună ziua Özge,
    Multumesc pentru mesaj. La fel și eu îmi doresc. Sper că toți cei care așteaptă își vor primi viza și familia. Viza dvs. va veni și prin permisiunea lui Allah. Au spus că va întârzia sau nu va fi dificil.
    Este o așteptare amară pentru mine, nu mai am entuziasm, nu pot spera în Germania.

    nsyyn
    Participant

    bună prieteni

    Am făcut o cerere de la Istanbul pe 15.01.2020. Ședința a decurs bine, dar m-am înșelat cu datele. Este o problemă? Am uitat data nunții, am spus-o greșit :( Am 10 ani cu soția mea și au probleme legate de vârstă? Soția mea este cetățeană germană.

    ozzzyj
    Participant

    bună prieteni

    Am făcut o cerere de la Istanbul pe 15.01.2020. Ședința a decurs bine, dar m-am înșelat cu datele. Este o problemă? Am uitat data nunții, am spus-o greșit :( Am 10 ani cu soția mea și au probleme legate de vârstă? Soția mea este cetățeană germană.

    Nu știu 🤷🏻‍♀️Când ați amestecat întâlnirile, le-ați corectat mai târziu sau au spus ceva greșit despre dvs.? Dacă sunt suspicioși, cred că pot interogata cât am citit aici bu read️

    ozzzyj
    Participant

    Bună ziua, viza mea a ieșit astăzi. ☺️ ☺️☺️
    Data cererii din 8 noiembrie
    Mi-am primit viza de 16 ianuarie
    Apăsați „herkesin” pentru toți cei care își așteaptă soția

    nsyyn
    Participant

    Bună ziua, viza mea a ieșit astăzi. ☺️ ☺️☺️
    Data cererii din 8 noiembrie
    Mi-am primit viza de 16 ianuarie
    Apăsați „herkesin” pentru toți cei care își așteaptă soția

    Succes pentru noi, dacă Dumnezeu vrea, halay :)

    ozzzyj
    Participant

    Să fie bine pentru noi, insha'Allah halayy :)

    Vă mulțumesc foarte mult ☺️. Amin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Fiecare să se întâlnească cu soțiile lor cât mai curând posibil, Doamne

    eomer
    Participant

    Bună ziua,

    Soția mea a plecat în Germania cu o viză de căutare de locuri de muncă și și-a găsit un loc de muncă, lucrează de 2,5 luni. Am avut și eu interviul de viză pe 19/12/2019, soția mea nu a sunat încă la biroul străinilor.

    Soția mea a sunat la biroul de străini relevant pe 10 ianuarie 2020, dar au spus că dosarul nu le-a ajuns încă și vor raporta. Încă nu există noutăți. Totuși, perioada pentru care am aplicat a coincis atât cu agitația de Crăciun, cât și cu cea de Anul Nou. Sper că nu va mai dura.

    finanțare leowo
    Participant

    :politică:

    finanțare leowo
    Participant

    :politică:

    phoenix34
    Participant

    Salutare. Am avut și o programare la consulatul din Istanbul pe 2 ianuarie 2020. Ședința a decurs bine, documentele mele erau complete. Soția mea este cetățeană germană. Au spus că, atunci când v-ați dus la Biroul pentru străini din Stuttgart pentru a afla situația pe 21 ianuarie, veți da informația că dosarul a fost primit pe 6 ianuarie și așteptați. Nu este încă procesat. Aș vrea ca prietenii cu experiență să mă ajute. Cât timp pot aștepta?

    finanțare leowo
    Participant

    Ayyyy foarte fericit 😁😊
    Soția mea a primit o scrisoare de la Oficiul pentru Străini.După această scrisoare, viza se aprobă de obicei în 1-2 săptămâni... Astăzi este a 83-a zi. Aștept cu nerăbdare veștile bune🙏

    stuttgartcocuk
    Participant

    Bună ziua,
    Am făcut o cerere de la Ankara pe 20 ianuarie, peste un copil. Soțul meu este și cetățean german. Soția mea locuiește în Stuttgart. Să vedem la ce ne așteptăm ..

    phoenix34
    Participant

    Mulțumesc, leowoman. Mersul la Ausländerbehörde și investigarea situației funcționează de obicei, din câte văd de la cei care au experimentat acest proces și de pe forumuri. Dacă mergi într-o zonă în care imigranții trăiesc dens și soțul tău este cetățean turc, procesul poate dura mai mult, în timp ce dacă soțul tău este cetățean german, procesul poate fi foarte scurt, deoarece informațiile privind reședința și salariul nu sunt investigate. Sperăm că vizele noastre vor ajunge cât mai curând posibil.

    ozzzyj
    Participant

    Ayyyy foarte fericit 😁😊
    Soția mea a primit o scrisoare de la Oficiul pentru Străini.După această scrisoare, viza se aprobă de obicei în 1-2 săptămâni... Astăzi este a 83-a zi. Aștept cu nerăbdare veștile bune🙏

    Ayy incredibil de bucuros pentru tine 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😄😄👍🏻 Ce documente i-au cerut soției sale? M-am uitat la procesul de livrare a documentelor aici, da nu durează mult după livrarea documentelor, nu durează 1-2 săptămâni, de obicei a fost potrivit pentru noi.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.