Au Pair Germania

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Timotei
    Participant

    Există candidați care iau în considerare candidatura la Programul Au Pair Germany?

    Selin68
    Participant

    Există candidați care iau în considerare candidatura la Programul Au Pair Germany?

    Da, cred, dar nu am putut găsi un agent în Turcia. Există prieteni care să-mi ofere un agent?

    Timotei
    Participant

    Da, cred, dar nu am putut găsi un agent în Turcia. Există prieteni care să-mi ofere un agent?

    Bună ziua, nu știu dacă este interzis să faceți legătura de aici, deci Timothy Au Pair Îl poți scrie pe google. Trimitem Au Pair în Germania. Există destul de multe familii germane care doresc au pair turci în portofoliul nostru chiar acum. Dacă credeți, ne puteți contacta.

    Selin68
    Participant

    Bună ziua, nu știu dacă este interzis să faceți legătura de aici, deci Timothy Au Pair Îl poți scrie pe google. Trimitem Au Pair în Germania. Există destul de multe familii germane care doresc au pair turci în portofoliul nostru chiar acum. Dacă credeți, ne puteți contacta.

    Teșekürler

    Timotei
    Participant

    Teșekürler

    Vă rugăm să vedeți Timoti Au Pair Germania

    Selin68
    Participant

    Unde pot obține mai multe informații despre Au Pair Germania?

    Timotei
    Participant

    Unde pot obține mai multe informații despre Au Pair Germania?

    • 18 – 26 yaş grubunda olmak
      Cel puțin absolvenți de liceu (preferabil să fie absolvent de universitate)
      Cunoașterea cel puțin a nivelului german A1 și documentarea acestui lucru.
      (Nivelul A1 este cel mai scăzut nivel. Cei care se află la acest nivel ar trebui să știe engleza la nivelul B1, pe lângă nivelurile germane A1.)
      Neavând probleme de sănătate
      Având antecedente penale
      Având experiență în îngrijirea copilului sau a copilului și documentarea acestui lucru cu referințe
      Cel puțin 6 luni pentru a fi inclus în program
      Având calificările pentru a obține viza
      A nu fi fost Au Pair în Germania înainte
    • [/ List]
      Informații mai complete pe Google Timoti Au Pair Germania Îl poți scrie și accesa pe site-ul nostru.

    Timotei
    Participant

    Unde pot obține mai multe informații despre Au Pair Germania?

    Aș dori, de asemenea, să informez Au Pairs despre ceea ce este furnizat de German Families.
    Cameră privată (cu condiția să nu fie mai mică de 8 metri pătrați)
    3 mese
    Min. Lunar. 260 Euro
    50 de euro pe lună pentru curs de germană
    Dacă cursul de germană nu se află la distanță de mers sau cu bicicleta, costurile de transport în comun sunt acoperite de familie.
    Asigurare pentru accidente și sănătate
    2 zile concediu plătit pe lună
    1 săptămână întreagă jumătate de zi liberă

    Pentru mai multe detalii, contactați-ne Timoti Au Pair Germania Puteți căuta și ajunge și pe Google.

    Timotei
    Participant

    Unde pot obține mai multe informații despre Au Pair Germania?

    Câte luni puteți rămâne cel puțin în Germania ca au pair?
    În general, familiile își doresc minimum 6 luni. Se preferă 12 luni.
    Familiile care doresc 3 luni pot ieși rar în lunile de vară.
    Google pe noi Timoti Au Pair Germania Puteți accesa tastând.

    Timotei
    Participant

    Unde pot obține mai multe informații despre Au Pair Germania?

    Există un interviu german în Visa Au Pair Germany?
    Bu sorunun tam ve net bir cevabı yok. Birazda vize memurunun insiyatifine bağlı. Eğer Goethe Instutedan A1 ev üzeri seviye belgeniz var ise  ( üst seviye belgeler her zaman daha avantajlıdır ) . Mülakatın Türkçe olma ihtimali oldukça yüksektir. Almanca seviye belgesi olmayanlar ile kesinlikle Almanca mülakat yapılmaktadır. Timoti Au Pair Germania Vă ajutăm cu viză. Ne puteți contacta de la informațiile noastre de contact de pe site-ul nostru web sau completând formularul de cerere de pe site-ul nostru.

    Timotei
    Participant

    Da, cred, dar nu am putut găsi un agent în Turcia. Există prieteni care să-mi ofere un agent?

    Pentru o familie de 3 copii (10, 8 și 5 ani) din München, căutăm un Au Pairs cu cel puțin A2020 german pentru o perioadă de 12 luni, care poate începe în aprilie 1. Ora de lucru este de 30 de ore pe săptămână. 5 zile pe săptămână. Descrierea postului: Aducerea copiilor la școală și ajutarea mamei cu treburile ușoare ale gospodăriei. Nu este necesară o slujbă pentru gospodărie, deoarece 1 curățător vine într-o săptămână. Ar fi bine dacă ar avea o licență, dar nu este necesar. Transportul este foarte ușor, deoarece se află în München. Candidații interesați Timoti Au Pair Germania pot completa formularul de cerere.

    fără inimă
    Participant

    Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illallah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

    zeynepxnumx
    Participant

    Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illAllah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

    Nu sunt de acord cu tine. Cred că nu trebuie să ne căsătorim pentru a studia limba. :))) Au Pair olmak isteyenlerin derdi dil öğremek Almanyada kalıp çalışmak değil. Yani sizin dediğiniz gibi Avrupa sevdası değil. Dil okulunada gidecek malesef maddi gücümüz yok. Almanyada bir oda kirası ne kadar ? Ben dil okulu içinde araştırma yaptım. Haftalık 200 Eurolara .Yeme içme ulaşımda eklersek  250 Euro yu geçiyor. Yani Ayda 1000 Euro. Yani au pairlik yaparak kazancımız aileden aldığımız cep harçlığınıda eklersek 1350 Euroları geçiyor. 30 saat çalışma için bence mantıklı bir rakkam. Türkiyede alınan ücretleri düşünürsek . 30 saat çocuk bakan biri için 8000 – 9000 TL kazanması gibi birşey :)) Mi-am făcut un cont pentru a putea merge la școala de limbi timp de 12 luni, cazarea anuală + cheltuielile de locuit adaugă 12.000 de euro la aceasta, iar școala de limbi de 12 luni adaugă 20.000 de euro. 130.000 TL :))) Deci, desigur, există suficientă putere pentru asta. Dar pentru cei care nu sunt suficienți, Au pairness poate fi un salvator pentru mine. Cred că este o treabă de făcut pentru o perioadă temporară, cred. De asemenea, este foarte dificil să obții viza de student. Este necesar să vă documentați că puteți întâlni cifre atât de mari. Studenții nu au voie să lucreze. Viza școlii de limbi străine este doar pentru bogați :(((Am auzit că este foarte ușor să obțineți o viză Au Pair. Nu este necesar să declarați active financiare. Posibilitatea de a practica împreună cu familia este foarte mare. Același tipar în școlile de limbi străine. Unul este întotdeauna turc în clasă. :)) Îmbunătățește-ți turcul și cheltuiește 130.000 TL. Desigur, aceasta este ideea mea. Nu am altă opțiune, în afară de Au pair. 

    fără inimă
    Participant

    Oricât de frumos ești, ești halal, nu diferi de sclavie, l-am văzut martor viu. Curăță acasă, uită-te la copii etc., iar apoi au venit să învețe din ce limbă provin :) Majoritatea celor care vin cumva rămân doar limbaj. Este 100 din 10 care vine să învețe. Oricum, nu contează, nu este nevoie să vă certați ieftin, lăsați-o pe babysitter să-i aducă nemților o problemă 😊

    zeynepxnumx
    Participant

    Oricât de frumos ești, ești halal, nu diferi de sclavie, l-am văzut martor viu. Curăță acasă, uită-te la copii etc., iar apoi au venit să învețe din ce limbă provin :) Majoritatea celor care vin cumva rămân doar limbaj. Este 100 din 10 care vine să învețe. Oricum, nu contează, nu este nevoie să vă certați ieftin, lăsați-o pe babysitter să-i aducă nemților o problemă 😊

    Apoi introduc cele 10% menționate. :))) Tartışmıyoruz zaten . Sadece fikirlerimiz yazıyoruz. Forumu okuyan diğer arkadaşlar farklı fikirden insanların yorumlarını okumuş oluyorlar.  Gelenlerin bir çoğu kalır tabii biraz da gelen kişilere bağlı. Eğer Türkiyede iyi bir kariyer hedefliyorlarsa oralarda kaçak kuçak kalıp merdiven altı işlerde çalışmaya razı olmazlar. Dillerini öğrenir eğer iyide bir akademik kariyerleri varsa dönerler. Daha sonra belki tabii çok daha iyi imkanlar ile yurtdışında iş bulup yasal yolardan çalışma izinleri alıp gidebilirler. Au Pairlik yeni  bir program değil . 40 – 50 senedir yapılıyor. Dediğiniz gibi kölelik gibi olsa illa bir yerde tıkanır kalırdı. Kimse au pairlik yapmak istemezdi . Ayrıca incelerseniz sadece Türkiye'den değil gelir ve ekonomik düzeyi çok üst olan Danimarka ; Finlandiya , İsveç , Norveç gibi ülkelerden kızlarda bu programa katılıyorlar. Yani o derece kötü olsa bu kadar gelir düzeyi yüksek ülkeden kimse bu programa katılmazdı. Ama bir noktada haklı olabilirsiniz. Bazı kötü niyetli aileler au pairlere kötü davranıyor ve hizmetçi gibi kullanabiliyorlar. İşte bu durumda iyi bir acenta ile gitmişseniz acentanız sizin haklarınızı koruyup ailenizi değiştiriyor. Ama internetten kendi bulduğunuz bir aileye gittiyseniz ve aile hiç bir acenta ile sözleşme imzalamadıysa size istediği gibi davranabilir. Au Pairlerin tüm hakları sözleşmeler ile garanti altına alınıyor. Buna uymayan aileler programdan ihraç ediliyor. Tabii dediğim gibi aile acenta kanalı ile au pair aldıysa.Epey uzun zamandır araştırdığım için konuya oldukça hakim olduğumu düşünüyorum. Problem yaşayan kişilerin direkt programı karalama politikasına karşıyım. Artıları ve eksileri ile tartışılmalı. Kafasına yatan olur yatmayan olur. Ayrıca herkez au pairlik yapabilir diye bir kuralda yok. Kolay bir iş olduğuda söylenemez. Siz pek Almanları sevmiyorsunuz galiba:))  Ucuza hizmetçi getirsin Almanlar diye yazmışsınız. Ama buyrda yine size katılmayacağım. sadece Almanlar değil . İngilizler ; Amerikalılar , Fransızlar , Hollandalılar , Hatta Çinliler ( şu aralar değil tabi hahahahah ) bile Au pair alıyorlar. Dünya çapında olan bir program.

    Timotei
    Participant

    Candidații care intenționează să se alăture Programului Au Pair Germania pot aplica la Institutul Goethe pentru testul de nivel A1 pe care îl vor susține. În prezent, ei dau o zi de examen pentru Istanbul cel mai devreme în luna mai. Va fi util să vă faceți planurile în funcție de această dată. Pentru informații mai detaliate despre program, ne puteți contacta ca Timoti Au Pair Germania.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (16 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.