Nemecko študentské vízum

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    žiadna_skúška
    Účastník

    V prvom rade ahojte všetci. Na vízový pohovor som išiel o 30.09.2010 dňa 07.15.
    Pripravil som si všetky papiere
    (prijatie do školy, potvrdenie o zápise na kurz...)
    Môj jazykový kurz začína 25. októbra 2010. Nechcem zmeškať jazykový kurz. Zavolal som na konzulát a nedostal som žiadne informácie o situácii. Existuje nejaká nevýhoda, že môžem zavolať a získať informácie? Mám poslať na konzulát 19. októbra 2010 e-mail, v ktorom uvediem, že môj kurz začína a že chcem získať víza?

    Vopred ďakujem za komentáre.

    žiadna_skúška
    Účastník

    Este jednu vec som zabudol dodat aha. S veľkým roztržitosťou som zabudla dať doklad, že kurz bol zaplatený 2 mesiace, je v poriadku dať ho neskôr?

    miláčik
    Účastník

    Máte dokument o tom, prečo potrebujete jazykový kurz v Nemecku? (papier z pracoviska o nevyhnutnosti, doklad zo školy, že je to potrebné pre moje vzdelanie? Ak existuje, dal si ho? Hádam sa nemôžeš pýtať na víza skôr ako za 4 mesiace

    žiadna_skúška
    Účastník

    Nemčinu som sa v škole učila 3 roky a dokument som preložila a odniesla. Idem na jazykový kurz, lebo môj jazyk mi nestačí, nebolo by zvláštne to ešte raz spomenúť?

    žiadna_skúška
    Účastník

    Nemá kto pomôcť? hore

    miláčik
    Účastník

    Hovorí sa, že kvôli jazykovému kurzu je ťažké získať víza, tak som povedal, že preto. Chcete doklad o tom, že je povinné absolvovať jazykový kurz v Nemecku? V opačnom prípade je pravdepodobnosť odmietnutia vysoká z dôvodu, že sa môžu naučiť po nemecky vo svojej vlastnej krajine. Pretože si myslia, že vaším cieľom nie je naučiť sa jazyk, ale ako spôsob, ako sa usadiť v Nemecku. Samozrejme, nie je nič, čo odmietnu, dúfam, že pôjdete

    žiadna_skúška
    Účastník

    Minulý rok tam išiel ďalší môj priateľ. Už to chcú ako potrebný doklad. Nebude vám vadiť, ak pošlem e-mail?

    miláčik
    Účastník

    Neviem. Vraj nevolaj pred 4 mesiacmi a pýtaj sa. Nemyslím si, že by to bol problém, maximálne neodpovedajú, to je všetko..

    cciwann
    Účastník

    Dôležitý je doklad, že ste prijatí na univerzitu do Nemecka, okrem toho je samozrejme potvrdenie o prihlásení na kurz a ďalšie potrebné dokumenty záručný list, poistenie a podobne. Tiež som sa prihlásil, nezúfajte, ale bol som zamietnutý aj keď bolo všetko v poriadku. Ako odôvodnenie mi ukázali smiešnu vec, keďže tam býval aj môj otec, keďže som šiel bývať vedľa neho, nie do školy. Túto informáciu mám z awukatt, otvoril som sa v Nemecku, a ak ste nedali jednoznačnú odpoveď, keď sa vás spýtali, čo budete robiť, keď skončíte školu na rande, alebo ak ste povedali, že uvažujete o tom, že zostanete v Nemecku , miestnosť spôsobí, že dajú negatívnu odpoveď.

    cciwann
    Účastník

    Tiež nie je šanca získať informácie o wize poštou alebo telefonicky, pokiaľ viem, ak váš dokument chýba, chcú ho.

    žiadna_skúška
    Účastník

    Nikto z mojich príbuzných tam nie je. Pýtali sa, čo budeš robiť, keď skončíš školu, a ja som povedal, že budem pracovať v Turecku.

    cciwann
    Účastník

    Hovoria, že ste urobili dobre, budem pracovať v Turecku, aby už nikto neprišiel do Nemecka. snažia sa uvaliť hospodársku krízu na tu žijúcich cudzincov.

    žiadna_skúška
    Účastník

    Dovoľte mi vysvetliť vám súčasnú situáciu. Bol tam kamarát, ktorý dostal študentské víza, nechal som si od neho poradiť a prehľadal som pobočku pre cudzincov. Povedali, že proces sa skončil a chcú vaše rozhodnutie. uviedli. Potom sa spýtaj. Zavolal som a povedal som mu ten incident. Povedal som, že môj kurz začína. Neočakávam, že to bude pokračovať v škole. Žena povedala, čo sa deje, začnime kurz. Povedal som dobre, zložil som. O týždeň neskôr som volal na 2., znova sa žena pýtala na moje sledovacie číslo a povedala, že z Nemecka žiadna odpoveď, povedal som, ako to môže byť, povedali nám to takto, povedali, nevolali ste, ja povedal ok a zložil som. Kamarát však išiel a porozprával sa z očí do očí na pobočku cudzincov. Táto žena nikdy neotriasla svojho priateľa, každopádne neviem, čo mám robiť. Dieťaťu, ktoré si vzalo vízum, mi odporučili, aby si víza vybavilo o 17 dní.

    žiadna_skúška
    Účastník

    Zabudol som napísať, že ten, kto bral víza, žiadal z Ankary.

    cciwann
    Účastník

    Priateľovi som volal a pýtal som sa koľkokrát, ale povedali, že mi nedajú žiadne informácie. Keď som sa pýtal z Nemecka, ako ste to urobili vy, povedali veci, ako keby sme posielali správy, ale v Turecku vždy povedali, že aj keby sme nemali žiadne informácie, aj tak žiadne informácie nepodáme. Pochopíte, počkáte, kedy to pošlú. V deň, keď som dostal odpoveď na odmietnutie, bol prvý deň v škole.Chalani ma nechali čakať mesiac a pol a poslali mi odpoveď na odmietnutie v prvý deň školy. Dúfam, že sa vám to nestane

    žiadna_skúška
    Účastník

    Pozrime sa. Prečo ste boli odmietnutí?

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 15)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.