Državljanstvo in populacijski postopki novorojenega otroka

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    posmasterr je
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji.
    Imam situacijo v toploti cikamadigim var.2 mesec nazaj moj otrok je bil.Esim 25 leto v Nemčiji, medtem ko je sedel v Nemčiji, je nemško državljanstvo opravil v 2015.In zdaj nemški državljan.Jaz sem državljan te države, ampak otrok bo malo smešno. :)
    Einwohnermeldeamt pravi, da bo nemški državljan, toda turško prebivalstvo v očetu turškega državljana mora biti turški državljan za identiteto turškega državljana in bo turški državljan.
    Zdaj je moje vprašanje, da državljani obeh držav ne morejo deliti državljanstva. Glede na populacijo tujcev ni tisto, kar moram upoštevati, in nimam dvojnega državljanstva ali kaj od teh dveh držav in ne vem za to.

    muhendus
    udeleženec

    Kolikor vem, ima na obeh straneh prav, otrok iz nemške družine, ker je njena mati nemški državljan. Ker je njegov oče turški državljan, je tudi turški državljan. Vaš otrok je dvojni državljan :) Državljanstvo po rojstvu (ki ni bilo pridobljeno pozneje) ne bo moralo izbrati državljanstva, ker raste in je dvojno državljanstvo v življenju.

    muhendus
    udeleženec

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    "C. Situacije, ki omogočajo dvojno državljanstvo

    1. Rojeni državljani

    Državljanstvo, pridobljeno od rojstva na podlagi državljanstva matere ali očeta, vodi v pravno »dvojno« državljanstvo, saj imajo starši različno državljanstvo. Njena mati je na primer nemški državljan, njen oče je turški državljan in ima dve državljanstvu. Za to osebo nikoli ni izbire državljanstva. Na ta način se položaj tistih, ki imajo dvojno državljanstvo, in tistih, ki imajo dvojno državljanstvo, razlikuje. "

    muhendus
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji.
    Imam situacijo v toploti cikamadigim var.2 mesec nazaj moj otrok je bil.Esim 25 leto v Nemčiji, medtem ko je sedel v Nemčiji, je nemško državljanstvo opravil v 2015.In zdaj nemški državljan.Jaz sem državljan te države, ampak otrok bo malo smešno. :)
    Einwohnermeldeamt pravi, da bo nemški državljan, toda turško prebivalstvo v očetu turškega državljana mora biti turški državljan za identiteto turškega državljana in bo turški državljan.
    Zdaj je moje vprašanje, da državljani obeh držav ne morejo deliti državljanstva. Glede na populacijo tujcev ni tisto, kar moram upoštevati, in nimam dvojnega državljanstva ali kaj od teh dveh držav in ne vem za to.

    si prebral posmasterr?

Prikaz 3 odgovorov - od 1 do 3 (skupaj 3)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.