Almanya’da Üniversite Okumak

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    keremxnumx
    udeleženec

    prijatelji.

    Pišem za tiste, ki želijo živeti v Nemčiji. Če študiraš na univerzi v Nemčiji, ob koncu univerze dobiš dovoljenje za prebivanje za eno leto. Če v tem obdobju najdete službo in jo vpišete v uradno evidenco, dobite delovno dovoljenje. Seveda mi ni treba reči, da za to potrebujete vrhunsko nemščino. Če rečete pritrdilno, sem dovoljenja dobil v Nemčiji, vendar moja žena ni mogla priti. Kako ga lahko vzamem s seboj? bom tudi jaz pustila. se za svojega zakonca prijavljate na konzulat ali v nemške notranje zadeve. vaš zakonec gre v določenem časovnem obdobju na tečaj. se uči nemške in nemške kulture (razlog; ne biti tuj Nemčiji)
    Če ekipa, ki izvaja tečaj, na koncu tega odobri, lahko vaš zakonec dobi dovoljenje. Če rečete, da že poznate jezik in vas uradnik ne namerava, že dobite dovoljenje za prebivanje. Ni razloga, da vašega zakonca ne bi odpeljali v Nemčijo, še posebej, če najde službo.

    Špinača
    udeleženec

    Če študiraš na univerzi v Nemčiji, ob koncu univerze dobiš dovoljenje za prebivanje za eno leto.

    Bu konuda eminmisin…

    črno-siva_3
    udeleženec

    Prijatelji, imam problem, če ima kdo informacije in deli svoje podatke, bi bil zelo hvaležen. Diplomiral sem na ekonomskem oddelku v Turčiji, v Nemčiji sem že 1 leto, tukaj želim iti na univerzo, vsaj da bom imel dober nivo nemščine. Kaj lahko storim, ali bo enakovrednost moje diplome sprejeta, ali lahko naredim magisterij ali kaj drugega lahko storim tukaj? Kako lahko ocenim diplomo, ki sem jo prejel iz Turčije? Recimo, da sem tukaj na univerzi nadaljeval oddelek, ki sem ga diplomiral, kaj lahko naredim naprej, kaj je nemški ekvivalent oddelka, ki sem ga diplomiral, in kaj diplomant tega oddelka počne v Nemčiji? Hvala zaenkrat. Tudi spletno mesto je zelo lepo, slučajno sem ga našel, zelo mi je všeč.

    dennnis1989
    udeleženec

    Živjo, vprašal bom, zdaj sem v zadnjem letniku srednje šole. Ko končam šolanje, mislim, da bi šel na univerzo v Nemčijo in mi ni treba dobiti vizuma od njega. Zaslužiti bom moral letno ovira, vesel bi bil, če bi lahko pomagali, hvala že.

    Ertugrul
    udeleženec

    Živjo, študiral sem 2-letno šolo za avtoceste v Turčiji, gre kot transportni tehnik. Kaj lahko počnem v Nemčiji ali če študiram tam, ne glede na to, kaj bom študiral s to diplomo, bom vesel, če mi boste pomagali, hvala vnaprej.

    3,14
    udeleženec

    -> Kliknite

Prikaz 5 odgovorov - od 1 do 5 (skupaj 5)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.