Nemški študentski vizum

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    ne_izpit
    udeleženec

    Najprej lep pozdrav vsem. Na razgovor za vizo sem šel 30.09.2010 ob 07.15.
    Pripravil sem vse dokumente
    (okul kabülü, kurs kayıt belgesi …..)
    Moj jezikovni tečaj se bo začel 25. oktobra 2010. Tudi jezikovnega tečaja ne želim zamuditi. Klical sem na konzulat in nisem prejel nobenih informacij o situaciji. Je škoda, če pokličete in dobite informacije? Ali naj pošljem tudi e-pošto konzulatu 19. oktobra 2010, da se moj tečaj začne in da želim dobiti vizum?

    Že vnaprej hvala za vaše komentarje.

    ne_izpit
    udeleženec

    Eno stvar sem pozabil dodati. Odsotno sem pozabil dati potrdilo o plačanem denarju za 2 meseca tečaja. Ali ga je možno dati kasneje?

    Draga
    udeleženec

    Ali imate dokument, ki dokazuje, zakaj potrebujete jezikovni tečaj v Nemčiji? (Dokument z delovnega mesta, da je obvezen, dokument iz šole, da je potreben za mojo izobrazbo? Če je tako, ali ste ga predložili? Mislim, da ne morete postavljati vprašanj o vizi pred 4 meseci.

    ne_izpit
    udeleženec

    V šoli sem se učila nemško in 3 leta dala prevajati njegovo spričevalo. Hodim na jezikovni tečaj, ker moje jezikovno znanje ni zadostno. Ali ne bi bilo čudno, če bi to še enkrat omenili?

    ne_izpit
    udeleženec

    Ali ni nikogar, ki bi lahko pomagal? gor

    Draga
    udeleženec

    Rekel sem, da zato, ker se govori, da je težko dobiti vizum zaradi jezikovnega tečaja. Želijo dokument, ki dokazuje, da je v Nemčiji obvezen jezikovni tečaj. V nasprotnem primeru obstaja velika verjetnost, da jo zavrnejo z obrazložitvijo, da se lahko učijo nemščine v svoji državi. Ker so mislili, da namen ni učenje jezika, ampak naselitev v Nemčiji. Seveda ni takega, da bodo zavrnili, upam, da greš.

    ne_izpit
    udeleženec

    Še en moj prijatelj je bil lani tja. To že želijo kot obvezen dokument. Vas moti, če vam pošljem e-pošto?

    Draga
    udeleženec

    Nevem. Pravijo, da ne kliči in sprašuj pred 4 meseci. Mislim, da ne bi bil problem, kvečjemu ne bodo odgovorili, to je vse..

    cciwann
    udeleženec

    Pomemben je dokument, ki dokazuje, da ste bili sprejeti na univerzo v Nemčiji, poleg tega seveda potrdilo o vpisu na tečaj in druga potrebna stvar je garancijsko pismo, zavarovanje itd. Tudi jaz sem se prijavila, ne obupaj, a so me zavrnili, čeprav je bilo vse OK. Navedli so nesmiselne razloge, na primer, da je tam živel moj oče in sem šel k njemu, ne zaradi šole. To informacijo sem dobil od odvetnika, v Nemčiji sem vložil tožbo in če ob imenovanju niste dali dokončnega odgovora, ko so vas vprašali, kaj boste počeli po končani šoli, ali če ste rekli, da razmišljate o tem, da bi ostali v Nemčija, povzroči negativen odgovor.

    cciwann
    udeleženec

    Prav tako, kolikor mi je znano, preko elektronske pošte ali telefona ni mogoče dobiti informacij o vizi, če manjka dokument, ga zahtevajo.

    ne_izpit
    udeleženec

    Nobeden od mojih sorodnikov ni tam. Postavili so mi vprašanje, kot je "Kaj bom delal, ko končam šolanje?" Rekel sem: "Delal bom v Turčiji."

    cciwann
    udeleženec

    Z besedami "dobro si naredil, delal bom v Turčiji", jih skrbi predvsem, da nihče več ne pride v Nemčijo. Za gospodarsko krizo poskušajo kriviti tukaj živeče tujce. To se ljudem vtisne v zavest kot zavestna državna politika. Lahko rečem le srečno in če dobiš odgovor, ga lahko deliš tukaj?

    ne_izpit
    udeleženec

    Prijatelji, naj vam razložim trenutno situacijo. Imel sem prijatelja, ki je imel študentsko vizo, zato sem mu svetoval in poiskal podružnico za tujce. Rekli so, da je postopek končan in da se zahteva odločitev. Navedli so, da je. Potem vprašaj. Poklical sem in razložil incident, rekel sem, da se moj tečaj začenja, ne pričakujem, da bo trajalo dlje v šoli, ženska je rekla, kaj naj storimo, če se tečaj začenja, sem rekel v redu in odložil slušalko. Teden dni kasneje sem ponovno poklical drugo osebo in ženska me je prosila za sledilno številko in rekla, da iz Nemčije ni odgovora. Rekel sem: "Kaj je narobe? Povedali so nam to in to, nisi poklical." rekel v redu in odložil. Vendar je prijatelj šel in se pogovoril iz oči v oči v poslovalnici za tujce. Tudi ta prijateljica me ni nikoli pretresla, tako da ne vem, kaj naj naredim. Otrok, ki je prejel vizum, ki sem ga priporočil, je vizum prejel v 2 dneh.

    ne_izpit
    udeleženec

    Pozabil sem napisati, oseba, ki je prejela vizo, se je prijavila iz Ankare.

    cciwann
    udeleženec

    walla arkadasim bende aradim sordum kac sefer ama bana bilgi weremeyiz dediler. senin yaptigin gibi bende burdan yani almanyadan sordurdugumda biz haberi yolladik falan gibisinden seyler söylediler ama türkiyede her seferinde elimizde bilgi yok olsada zaten bilgi weremeyiz diyorlardi. anlayacagin bekleyeceksin onlar ne zaman yollarlarsa. ben red cevabini aldigim gün okulun ilk günüydü adamlar bir bucuk ay bekletiler okulun ilk günü red cevabi yolladilar. insallah sende olmaz

    ne_izpit
    udeleženec

    Pa poglejmo. Zakaj ste bili zavrnjeni?

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 15)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.