kubatana kwemhuri

MAKANYANYA KUALMANCAX FORUMS. UNOGONA KUWANA RUZVO ROSE RWAUNOFARIRA PAMUSORO PEJERUMANI NEMUTAURO WEJERUMANI MUMAFORAMU EDU.
    as
    Mutori wechikamu

slm arkadaşlar aile birleşimi yoluyla almanya ya gidecegim ve bi konuda yardım istiyor bilenler varsa tabi.benim türkiye de resmi nikahım yok almanya da yapacagım resmi nikahı bu yolla giden varsa yada bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.şimdiden tşkler…

Aka
    Mutori wechikamu

Unogona kuenda pano semushanyi!
    Wobva waita muchato wako ikoko. zvese zviri zviviri zviri nani kwauri. Ini ndaive nemuchato pano, asi handikwanise kuenda nekuti handitaure chiGerman. asi unogona kuenda semushanyi.

iwe PEL
    Mutori wechikamu

Sekuziva kwangu, kuti uuye kuGerman uine vhiza yekushanya uye uchaita muchato pano, unofanirwa kupotera muguta rauri kuenda kuGerman, uye mushure memuchato, iwe uchabvisa hupoteri hwako uye kunyorera hofisi yevatorwa neyegweta pano.Anoziva kana achida kuenda kuTurkey kunotora chikamu kubva kunyaradzo. Shamwari yangu, wandaiziva kwazvo, akaita chinyorwa ichi uye chikamu chake chakagadziriswa negweta risina mukova uye kubuda kuTurkey.

shema
    Mutori wechikamu

Ndine mubvunzo zvakare. Nemitemo mitsva, ndakavhiringidzika zvikuru. Zvino, murume / mukadzi wangu mugari wemuGerman uye ini ndiri mugari weTurkey. Takasangana pano tikaroora kuTurkey. Ndinofanira kuenda kwaari zvino. Ndiri kuwana vhiza yekutengesa nekuti ndinoshanda. Zvinoenderana nezvakataurwa nemukadzi wangu, vhiza yandichatora ichave vhiza yemwedzi 1 kana matatu, ndichaenda kwaari nenzira iyi uye tinonyorera ikoko yemhuri vhiza. kana vhiza yandakapihwa yazadzwa, handidzokere kuTurkey. Kunyangwe mapurisa akauya, havazokwanise kundidzosa nekuti tine zvitupa zvemuchato. Tichagara kuGerman kusvika vhiza yekuroora yaburitswa.Ichokwadi here?

Chinhu chechipiri ndechekuti iyi ndiyo kesi yekuziva chiGerman pane imwe nhanho. kana ivo vanoda bvunzo 1 gore rinotevera? Vari kuita?

Bu konularda hiçbirşey bilmiyorum, bana yardımcı olmanızı rica ediyorum…şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Mahir1972
    Mutori wechikamu

28.08.2007 de Göc yasasi degisti. Almanya`ya gelmek isteyen esler mecburen basit almanca bilmek zorundalar. Almanya`da yasayan esin alman veya yabanci olmasi önemli degil. Ziyaretci olarakda gelseniz almanca sart. Yabancilar dairesi vize süresi bitince yurt disi yapar. Gönüllü giderseniz geri dönme sansi var.Zorla yurtdisi olursaniz resmi daireler belirli bir süre icin Almanya`ya giris yasagi koyabilirler. Genis bilgi icin http://www.ankara.diplo yi tiklayin. Sayfa hem alman hemde türk dilinde.Önemli bir tavsiye her yazilana inanmayin. Ilgili makamlara sorun.
    Kwaziso
    Mahir1972

shema
    Mutori wechikamu

Ndatenda nemhinduro.

kusazivikanwa
    muenzi

Mhoroi, ini ndiri mutsva, ini ndanga ndisingade kutora chikamu zvakanyanya, asi hazvina kuoma kuenda kuGerman nechinhu chakanyanya kunzwa. Paunoroora mu1 apa, mukadzi wako paanoratidza imba yeinishuwarenzi ye2 € pamwe neimba ine makamuri maviri, zvinotora kusvika pamwedzi mumwe kuti utore vhiza yako. Consulates inopa yakanakisa ruzivo mune izvi zvinhu. tamba uko uko kutanga. Uyezve, kana vakaroora pano, ivo vacharambidzwa nekukurumidza.

kubvuma
    Mutori wechikamu

Mhoroi, ini ndiri mutsva, ini ndanga ndisingade kutora chikamu zvakanyanya, asi hazvina kuoma kuenda kuGerman uine zvakawanda zvekunzwa zvinhu. Paunoroora mu1 apa, kana mumwe wako achiratidza imba ine inishuwarenzi ye2 € pamwe nemakamuri maviri kuGerman, zvinotora kusvika pamwedzi mumwe kuti utore vhiza yako, saka zvichave kusvika kumaGerman. Consulates inopa yakanakisa ruzivo mune izvi zvinhu. tamba uko uko kutanga. Uyezve, kana vakaroora pano, ivo vacharambidzwa nekukurumidza.

Ini ndichave nemubvunzo kwauri, anga ave mavhiki maviri kubvira pandakanyorera, vhiza yangu ichaburitswa munguva pfupi iri kutevera sei

maguta06
    Mutori wechikamu

shamwari meraba..I vhiza yekubatanidzwazve kwemhuri
    Ndiri kuedza kutora chitupa ... nekuti vakapedza kudzidza kuyunivhesiti havabvunzwe chitupa.
    Ndakaverenga chimwe chinhu kubva mubhurocha ... Pane chero munhu ane zano nezve izvi?

sehzade31
    Mutori wechikamu

Iyo unıversite filament haisisina kubatana, urikuputsa mhuri uye iwe uchanetseka ipapo, iwe unofanirwa kupasa iyo a1 bvunzo yacho.

zvakavanzika
    Mutori wechikamu

Mhoro shamwari, ndatanga kosi nyowani, ndawana kosi nyowani pane ino saiti, ndakaita kuungana kwemhuri, asi ndiri kunetsekana mukosi yacho.Munogona kundibatsira?

kholp kugamuchira $
    Mutori wechikamu

Shamwari hazvinei kuti unoenda kuGermany sei, setourist, kune bhizinesi, nezvimwe, unogara kwemwedzi mitatu. Mushure memwedzi mitatu, unodzingwa zvakananga. Hauna mumwe mukana. Chako chega kudzidza chiGerman. , pasa bvunzo uye uwane vhiza rekubatanidza mhuri.

charlotte
    Mutori wechikamu

khoLpa$aLı  arkadaşımız çok doğru söylüyor, başka çaremiz yok… en azından kafamız rahat gideriz..

Schwarzengel
    Mutori wechikamu

Shamwari pane achanyora bvunzo musi wa10 Kurume here? Ndichange ndichinyora bvunzo kekutanga muIzmir uye ndiri kutya uye kufara.Ndiri kutarisira pfungwa dzeshamwari dzangu dzichatora bvunzo uye nerubatsiro rweavo vakatonyora bvunzo.Ndatenda mune advance.

kholp kugamuchira $
    Mutori wechikamu

Zano rangu chete kwauri nderekuti usashushikana kana kunetseka, unogona kuzvikuvadza kana ukadaro.

Mutori wechikamu

Zano rangu chete kwauri nderekuti usashushikana kana kunetseka, unogona kuzvikuvadza kana ukadaro.

slm
    bende katılıyorum khopaşalı ya, ben en çok neti lesen (okuduğunu anlama) de yapıyordum sınava çalışırken. bugün sonuç geldi en az puanı lesen den almışım.  😮 3.32 inanamadım. ama sebebi bence hören (duyduğunu anlama) bölümünde çok stress yaptım kendimi toparlayamadım ve sonuç hüsran oldu. mektuptan korkuyodum en çokta mektuptan puan almışım. stress yapma rahat ol ve dua et, bana şansım yardım etti ve geçtim. darısı sınava gireceklerin başına…

Ratidza mhinduro gumi neshanu - 15 kusvika 1 (15 yakazara)
  • ‘aile birleşimi’ konusu yeni yanıtlara kapalı.