2019 vhiza vamiriri nenzvimbo

MAKANYANYA KUALMANCAX FORUMS. UNOGONA KUWANA RUZVO ROSE RWAUNOFARIRA PAMUSORO PEJERUMANI NEMUTAURO WEJERUMANI MUMAFORAMU EDU.
    ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

Arkadaşlar ben 30 eylülde izmirden Aile birleşimi başvurusu yaptım. Görüşmeden sonra verilen A4 kağıdının sağ üst kısmında barkod altında 6 haneli sayı var. Acaba takip numarası dediğiniz şey bu mu ? Ve herkes tecrübelerini rica etsem yazabilir mi ?  byby:)

Maid
    Mutori wechikamu

Hello,
    Ini ndakanyorera nemwana wangu kubva kuAnkara musi wa17 Gunyana. Ndakanga ndiine rimwe gwaro rakashaikwa. Vakapa fomu rekushaikwa regwaro ndokundikumbira kuti ndizadze. Ivo havana kupa chero manhamba ekushandisa. Pane nhamba yekutevera pane iyo bepa iyo iyo Ups nhumbi yaanopa, uye ini ndinogona kuitevera kubva papeji rekutakura.
    Benim dosyam yabancılar subeye gecen hafta varmisti. Memur max. 4 hafta bekleyeceksiniz demis çünkü ordaki yogunluk ve sıraya göre dosyalari inceliyorlar. Her hafta tatilleri var Almanlarin bakalım inşallah Kasım ayinda onaylanir vizemiz.
    Ndinoshuvira kushivirira kune wese munhu anomirira maitiro akaoma kwazvo.

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

Bana ups kargo kağıdı vermediler neden acaba.  😮 Peki almanyanın neresine gidiyorsun ? Ben berlin e gidicem hayırlısıysa bi sıkıntı çıkartmazlarsa. Gerçekten zor bi süreç belirsizlik en sevmediğim şey. Umarım Allah gönlümüze göre verir. Bugün tam bi ay oldu zor sabrediyorum. 6 ay bekleyenler varmış gerçekten tebrik ediyorum onlardaki sabrı :)

Wakazive sei kuti magwaro asvika kubazi rezvekunze? Ndiani akati iwe unomirira mavhiki mana?

Maid
    Mutori wechikamu

Iwe wati ndanyorera kubva kuIzmir, pamwe vachakutumira nemubhadharo kwauri, ndinofunga ine chibvumirano nemutoro wepamba.
    Hannovere bagli gidecegim yer nasipse olursa inşallah.
    Mudzimai wangu akaenda kubazi revatorwa uye mupurisa ipapo akatiudza. Max. Akataura 1 mwedzi. Haisi isu chete, vanhu vemarudzi ese vanoshanda. Iwe unogona kuwana ruzivo kubva kubazi revatorwa. Wako mukadzi anogona kubvunza panguva ipi kuendeswa kwefaira rako. Berlin inzvimbo huru, yakasimba, Mwari akuropafadze.
    cofe :)

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

Tiri kutarisa, hapana anovhura.  :- ben söyleyim de bugün gitsin o zaman. Amin inşallah. Evliliğimin ilk aylarını tek başıma geçiriyorum çok kötü birşey. ALLAH yardımcımız olsun

Maid
    Mutori wechikamu

Rega mumwe wako afone uye aite musangano. Bazi rekunze kwataive takabatana naro raive risina musangano. Inoshanda pane rimwe zuva uye pane imwe nguva. Ehezve, izvi zvinoenderana nedunhu neguta.
    Ben bebegimle birlikte 1 yıldan fazla oldu eşimi görmeyeli. Bu süreçte 1 kez turistik vizeye basvurmustum 9. Maddeden red yedim. Bu seferde aile birlesimi vizesine basvurduk bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Çünkü artık bu durum aile birlesimi degil,
    kuchave nevisa yekuparadzira mhuri. Zvakaoma kumirira nemwana. Ndinovimba vhiza yako ichagamuchirwa kare, futi. Mwari vatibatsire tiwane hafu. :-

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

İnanamiyorum sizin durumunuz daha zormuş gerçekten çok üzüldüm. :-[ İnşAllah en kısa sürede kavuşuruz.. Herşeyi keşke bu kadar zorlaştırmasalardı. Gerçekten çok üzücü. Eşiniz Alman vatandaşı mi acaba?

Maid
    Mutori wechikamu

Wangu mukadzi mugari weTurkey asi ane musangano usingagumi. Mukuita uku, akaisa basa, zvinhu zvemumba kana chimwe chinhu. Ndinovimba zvinobva zvanaka. Wako mugari wechiGerman here? Kunyangwe kana ari mugari wemuGerman, maitiro evisa aya achiri kushanda.

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

Ehe, mugari weGerman. Kana zvikanyanyisa kureba, isu tinoshandira magweta etc. Ipapo ndakanzwa kuti zvaive zvava nyore

Maid
    Mutori wechikamu

Iko kune 90-mazuva emutemo maitiro kubva pazuva rekushandisa kwako. Munguva iyi maitiro, ivo vanofanirwa kuita yakanaka kana isina kunaka kutendeuka. Kana iwe ukasawana mhinduro mune ino maitiro, ini ndinofunga zvine musoro kwazvo kuita gweta. Tiri kufunga kutevera nzira imwe chete. Kune zvekare vanhu vane mavhiza anotenderwa chete mumwedzi mishanu kana mitanhatu, ndakaiverenga pano.
    Wako mukadzi mugari wechiGerman asingakwanise kukuramba. Ichazotenderwa munguva pfupi inotevera.

Batanidza
    Mutori wechikamu

Hi shamwari,

Ndine kiredhiti kiredhiti kadhi chikwereti kubhanga, chikwereti chakaendeswa kune kuurayiwa.

Ndakaita chikumbiro musi wa30 Gunyana, iro rekune dzimwe nyika bazi rakati takatumira magwaro kune anchor neChitatu uye ndinotya kuti panogona kuve nedambudziko, kutaura chokwadi, nekuda kwechikwereti, kana paine chero munhu ane ruzivo nezve iyi nyaya, ini ndichave ndinofara kana vakakuzivisa.

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

İnşallah onaylanır 5 _ 6 ay bekleyeceğimi var sayarsak sanırım psikolojim bozulur :)

Maid
    Mutori wechikamu

Kwete, handifunge kuti iwe unomirira kwenguva yakareba zvakadaro. Kana mamiriro ako aripo, vhiza inogamuchirwa mumwedzi 1,5-2 munzira yakajairwa.
    Bir de çok düşünmemeye çalışın, mişiniz yoksa kendinize ugraslar bulun. Ben bir ara düşünmekten psikolojim bozuldu. Şimdi saldım artık ne çıkarsa bahtıma diyorum cofe:)

ysmnxnumx
    Mutori wechikamu

Sezvauri kutaura chokwadi, psychology yangu ichaderera.  :)

Maid
    Mutori wechikamu

Hi shamwari,
    Pasaportum bugün kargo dagitimda gözüküyor. Kuryeyi bekliyorum, umarım vizemiz onaylanmış olarak gelmistir çok heyecanlıyım.  clap:) ya:)

Maid
    Mutori wechikamu

Vizem red geldi maalesef. Moralim cok bozuk. Red sebebi maddi yetersizlik, sanırım esimin maaşını yetersiz bulmuşlar  :cryla: 
    Iye zvino tiri kuronga kusaina negweta uye kukwidza nyaya :(  nasipten öteye gecilmiyormus cidden cok Üzgünüm. Cocugumla birlikte buralarda kaldık. Bahane uretiyorlar eziyetten baska bir sey degil yaptıkları.  :cryla:

Ratidza mhinduro gumi neshanu - 15 kusvika 1 (15 yakazara)
  • Kuti upindure kuchinyorwa ichi Unofanira kupinda.