A Aplikimi Kombëtar i Vizës së Tipit (Për Biznes) A ​​Mund të Mësoj Informacione

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    trëndafili
    pjesëmarrës

    Së pari, Përshëndetje, unë shkova në intervistë për vizë në gusht.
    Maturacioni im i shkollës së mesme është në fushën e kontabilitetit, por unë vazhdoj jetën time në fushën e kompjuterit.
    dhe unë kam një certifikatë të lidhur me trajnimin, riparimin, mirëmbajtjen dhe riparimin e personelit nga Ministria e Arsimit Kombëtar dhe një certifikatë A1 nga Teol.
    Sigurisht, më lejoni të them se kam qenë mashtrues me firmën e konsulencës si disa të tjerë.
    Unë hyra në intervistë dhe pyeta nëse mund të flisni gjuhën, unë fola emrin tim, moshën time, nga erdha, dhe u deshën mesatarisht 5-10 minuta.
    Pas 1 muaji, erdhi refuzimi im, përmbajtja e tij ishte që unë nuk kisha një gjuhë dhe certifikatë profesionale, por kisha një certifikatë profesionale në të.
    Si rezultat i hulumtimit tim Mone nuk dukeshin te ngrohte.
    Tani mora përsëri një certifikatë nga VQA. Në pritje. Unë kisha diplomën dhe apostilen time, të cilat nuk llogariten. FMC A do të ketë raste të mos llogaritjes së dokumentit nga i cili kam marrë, a mund të shkruajë dikush që ka përvojë me këtë?
    Not :Üniversite mezunu değilim Lise mezunuyum Üniversite mezunu arkadaşlar kendi yaptıkları anabin gibi yerleri söylemesin çünkü gerçekten süreç farklı karmaşıklık oluyor  benim gibi süreci koşturan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.  cofe:)

  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.