Tema e lojërave dhe aplikacioneve për të fituar para

> Forumet > Cafe almancax > Tema e lojërave dhe aplikacioneve për të fituar para

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    saaleske
    pjesëmarrës

    Tema: Lojëra dhe aplikacione për të fituar para

    Miq, numri i lojrave dhe aplikacioneve per te fituar para eshte rritur shume ne ditet e sotme.A njihni ndonje loje qe ben realisht para?A mund te me jepni nje keshille?

    Pra, jam duke kërkuar një aplikacion që mund ta instaloj në celularin tim dhe të fitoj para. Por me të vërtetë ka nevojë për të fituar para. Mund të fitojë dollarë ose monedha të tjera, përderisa është një lojë ose aplikacion që fiton qoftë edhe pak para.

    Ka aplikacione që fitojnë para duke parë reklama, nuk e di si, është një aplikacion që quhet fitoni para duke parë reklama.

    Ka aplikacione për të fituar para duke ndërmarrë hapa, i instaloni në celularin tuaj dhe numëron hapat që bëni. Sipas tij, fiton para. Disa aplikacione të huaja fitojnë dollarë.

    Kam dëgjuar gjithashtu për aplikacionet për të bërë një detyrë-fitoni para.

    Ka njerëz që fitojnë para nga lojërat për të fituar para, si InboxDollars ose aplikacione të ngjashme me SecondLife, ata që fitojnë para duke luajtur Roblox, ata që fitojnë para duke luajtur Metin2, etj.

    A ka ndonjë lojë ose aplikacion që në të vërtetë paguan dhe fiton para të vërteta që do ta rekomandonit? Mund të jetë për telefonat Android ose telefonat iPhone iOS.

    ajhan
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, ka mënyra të ndryshme për të fituar para nga telefoni juaj. Megjithatë, jo të gjithë mund të bëjnë çdo punë. Mënyrat që unë di për të fituar para nga Android ose iPhone janë si më poshtë:

    Bërja e rishikimeve të aplikacioneve: Shumë aplikacione paguajnë përdoruesit për të testuar aplikacionet dhe për të dhënë komente. Ju mund të regjistroheni në platforma të tilla dhe të fitoni para duke përdorur aplikacionet e shkarkuara.

    Përfundimi i sondazheve: Ju mund të fitoni para duke u regjistruar në faqet e anketave dhe duke plotësuar sondazhe të caktuara. Faqe të tilla shpërblejnë përdoruesit për marrjen e komenteve tuaja.

    Punë e pavarur: Mund të bëni fotografi, të shkruani tekst, të bëni dizajn grafik ose të kryeni detyra të ndryshme dixhitale me telefonin tuaj. Ju mund të fitoni para duke ofruar këto aftësi në platformat e pavarura.

    Zhvillimi i aplikacioneve celulare: Nëse keni njohuri programimi, mund të fitoni para duke zhvilluar aplikacione celulare. Ju mund të zbatoni idetë tuaja ose të kontribuoni në projektet e njerëzve të tjerë.

    Krijimi i përmbajtjes video: Ju mund të xhironi video me telefonin tuaj dhe t'i ngarkoni ato në YouTube ose platforma të tjera video dhe të fitoni para përmes të ardhurave nga reklamat ose sponsorizimeve.

    Marketingu i Filialeve: Ju mund të merrni pjesë në programet e filialeve të kompanive që shesin produkte në internet dhe të fitoni komision duke ndarë lidhjet tuaja të veçanta.

    Ofrimi i edukimit në internet: Ju mund të xhironi video edukative për tema të ndryshme me telefonin tuaj dhe të fitoni para duke i shitur këto video në platforma të ndryshme.

    Natyrisht, nuk është e mundur të bëhen të gjitha këto. Duhet të fokusoheni në fushën në të cilën keni talent.

    Nurgul
    pjesëmarrës

    E gjeta këtë vend rastësisht duke bërë kërkime për këtë temë, por atë që kam mësuar deri tani e kam ndarë në një forum tjetër dhe dua ta ndaj edhe këtu.
    Është e mundur të fitoni të ardhura shtesë falë këtyre aplikacioneve për të fituar para, por sigurisht që nuk do t'ju bëjë të pasur. Nëse keni një telefon celular, nuk ka rëndësi nëse është Android apo iOS, mjafton një telefon celular inteligjent dhe një lidhje interneti.

    Por sa mund të fitoni përmes lojërave për të fituar para varet nga ju, mund të jetë një para bagel në muaj ose një para bagel në ditë. Do të doja t'ju jap informacion për disa aplikacione që mund t'ju ndihmojnë të fitoni para duke cituar nga një postim që kam përgatitur më parë.

    Ka disa metoda dhe aplikacione të ndryshme që do t'ju lejojnë të fitoni para për telefonat Android. Këto aplikacione ju lejojnë të gjeneroni të ardhura në mënyra të ndryshme dhe shumë prej tyre janë lehtësisht të disponueshme. Këtu janë disa aplikacione për përdoruesit e Android që mund t'i ndihmojnë ata të fitojnë para:

    Swagbucks: Swagbucks është një platformë ku mund të fitoni para duke marrë anketa, duke bërë blerje në internet, duke luajtur lojëra dhe duke parë video. Aplikacioni i lejon përdoruesit të fitojnë pikë dixhitale të quajtura Swagbucks për të përfunduar detyrat. Këto pika më pas mund të konvertohen në karta dhuratë ose para në llogarinë tuaj PayPal.

    Google Opinion Rewards: Google Opinion Rewards është një aplikacion që u mundëson përdoruesve të fitojnë kredit në Google Play Store duke iu përgjigjur sondazheve të shkurtra. Anketat përdoren shpesh për të dhënë komente rreth bizneseve ose produkteve lokale. Në bazë të përgjigjeve të sondazheve, përdoruesve u jepet një shumë e caktuar krediti, e cila mund të përdoret për të blerë aplikacione ose lojëra në Google Play Store.

    Foap: Foap është një platformë që lejon përdoruesit të shesin fotot e tyre në internet. Aplikacioni i lejon përdoruesit të ngarkojnë fotot që kanë marrë dhe t'i licencojnë ato. Nëse fotot tuaja shiten, Foap ju paguan një pjesë të të ardhurave në mënyrë që të mund të fitoni para me aftësitë tuaja fotografike.

    TaskBucks: TaskBucks është një aplikacion ku përdoruesit mund të fitojnë para duke kryer detyra të ndryshme. Detyrat përfshijnë aktivitete të tilla si shkarkimi i aplikacioneve, përgjigjja e anketave, shikimi i videove dhe ftimi i miqve në aplikacion. Përdoruesit paguhen me para në bazë të detyrave të përfunduara dhe kjo pagesë mund të transferohet në portofolin e tyre celular ose në kreditet e rimbushjes së celularit.

    CashPirate: CashPirate është një aplikacion celular ku përdoruesit mund të fitojnë para duke shkarkuar aplikacione, duke iu përgjigjur anketave dhe duke kryer aktivitete të tjera në internet. Përdoruesit fitojnë pikë duke kryer detyra të shkurtra duke përdorur aplikacionin dhe mund t'i shkëmbejnë këto pikë për shpërblime të tilla si PayPal, rimbushje celulare ose karta dhuratash.

    Slidejoy: Slidejoy është një aplikacion që lejon përdoruesit të fitojnë para duke zëvendësuar ekranet e tyre të kyçjes me reklama. Përdoruesit mund të shohin reklama kur kyçin dhe zhbllokojnë telefonat e tyre dhe mund të marrin pagesa nga Slidejoy për këto reklama. Pagesat zakonisht bëhen përmes PayPal dhe sa më shpesh përdoruesit të përdorin ekranin e kyçjes, aq më shumë të ardhura mund të fitojnë.

    AdMe: AdMe është një tjetër aplikacion që lejon përdoruesit të fitojnë para duke zëvendësuar ekranet e tyre të kyçjes me reklama. Përdoruesit shohin reklamat kur kyçin dhe zhbllokojnë telefonat e tyre dhe marrin një shumë të caktuar pagese për këto reklama. AdMe paguan përdoruesit e saj nëpërmjet PayPal dhe përdoruesit mund të tërheqin pagesat e tyre në çdo kohë.

    Ibotta: Ibotta është një aplikacion ku përdoruesit mund të fitojnë para duke përfituar nga zbritjet dhe ofertat në blerjet ushqimore. Përdoruesit mund të marrin para duke blerë produkte të caktuara përmes aplikacionit ose duke skanuar faturat e tyre ushqimore. Rimbursimet e grumbulluara mund të depozitohen në llogaritë e PayPal ose kartat e dhuratave.

    Foap: Foap është një tjetër aplikacion që u mundëson përdoruesve të fitojnë para duke shitur fotot që nxjerrin në platformë. Përdoruesit mund të licencojnë fotot që ngarkojnë tek blerësit dhe të fitojnë një komision për çdo shitje. Foap i ndihmon përdoruesit të krijojnë përmbajtje cilësore duke u siguruar që i mbajnë fotot e tyre në një standard të caktuar.

    Field Agent: Field Agent është një aplikacion celular ku përdoruesit mund të fitojnë para duke kryer detyra pranë tyre. Detyrat përfshijnë inspektimin e dyqanit, fotografimin e produktit, përgjigjen në sondazh dhe detyra të tjera të shitjes me pakicë. Përdoruesit paguhen kur kryejnë detyra, zakonisht përmes PayPal.

    Këto aplikacione i lejojnë përdoruesit e Android të fitojnë para në mënyra të ndryshme. Ato ofrojnë një sërë mundësish të ardhurash, nga sondazhet tek fotografitë, nga shikimi i reklamave deri te zbritjet e blerjeve. Përdoruesit mund të fillojnë të fitojnë para duke zgjedhur aplikacione të përshtatshme bazuar në interesat dhe preferencat e tyre. Megjithatë, është e rëndësishme të lexoni me kujdes kushtet e përdorimit të secilit aplikacion dhe t'u besoni aplikacioneve të besueshme.

Duke shfaqur 2 përgjigje - 1 deri në 2 (2 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.