Au Pair Gjermani

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Timoti
    pjesëmarrës

    A ka ndonjë kandidat që konsideron të aplikojë në Programin Au Pair Germany?

    Selin68
    pjesëmarrës

    A ka ndonjë kandidat që konsideron të aplikojë në Programin Au Pair Germany?

    Po, mendoj, por nuk gjeta një agjent në Turqi. A ka miq që mund të më rekomandojnë një agjent?

    Timoti
    pjesëmarrës

    Po, mendoj, por nuk gjeta një agjent në Turqi. A ka miq që mund të më rekomandojnë një agjent?

    Përshëndetje, nuk e di nëse është e ndaluar të lidhesh këtu Timothy Au Pair Mund ta shkruani në google. Ne e dërgojmë Au Pair në Gjermani. Ka mjaft familje gjermane që dëshirojnë çiftet au turke në portofolin tonë tani. Nëse mendoni se mund të na kontaktoni.

    Selin68
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, nuk e di nëse është e ndaluar të lidhesh këtu Timothy Au Pair Mund ta shkruani në google. Ne e dërgojmë Au Pair në Gjermani. Ka mjaft familje gjermane që dëshirojnë çiftet au turke në portofolin tonë tani. Nëse mendoni se mund të na kontaktoni.

    Teşekürler

    Timoti
    pjesëmarrës

    Teşekürler

    Jeni të mirëseardhur për të parë Timoti Au Pair Gjermani

    Selin68
    pjesëmarrës

    Ku mund të marr më shumë informacione rreth Au Pair Gjermani?

    Timoti
    pjesëmarrës

    Ku mund të marr më shumë informacione rreth Au Pair Gjermani?

    • 18 – 26 yaş grubunda olmak
      Të paktën të diplomuar në shkollë të mesme (preferohet të jesh i diplomuar në universitet)
      Njohja e të paktën gjermanit të nivelit A1 dhe dokumentimi i kësaj.
      (Niveli A1 është niveli më i ulët. Ata që janë në këtë nivel duhet të dinë anglisht në nivelin B1 përveç niveleve gjermane A1.)
      Të mos kesh probleme shëndetësore
      Duke pasur një procesverbal të pastër kriminal
      Të kesh përvojë në kujdesin për fëmijë ose fëmijë dhe ta dokumentosh këtë me referenca
      Për tu përfshirë në program për të paktën 6 muaj
      Të kesh kualifikime për të marrë një vizë
      Të mos jesh Au Pair në Gjermani më parë
    • [/ List]
      Informacion më gjithëpërfshirës në Google Timoti Au Pair Gjermani Ju mund të shkruani dhe hyrni atë në faqen tonë.

    Timoti
    pjesëmarrës

    Ku mund të marr më shumë informacione rreth Au Pair Gjermani?

    Do të doja gjithashtu të informoja Au Pair për ato të siguruara nga Familjet gjermane.
    Dhoma private (me kusht që të mos jetë më e vogël se 8 metra katror)
    3 vakte
    Minore mujore. 260 Euro
    50 Euro në muaj për kursin në Gjermani
    Nëse Kursi Gjerman nuk është në këmbë ose në distancë çiklizmi, shpenzimet e transportit publik mbulohen nga familja.
    Sigurimi i aksidenteve dhe shëndetit
    2 ditë pushim të paguar në muaj
    1 javë të plotë gjysmë dite pushimi

    Për më shumë detaje, na kontaktoni Timoti Au Pair Gjermani Mund të kërkoni dhe të arrini edhe në Google.

    Timoti
    pjesëmarrës

    Ku mund të marr më shumë informacione rreth Au Pair Gjermani?

    Sa muaj minimum mund të qëndroni në Gjermani si au pair?
    Në përgjithësi, familjet duan një minimum prej 6 muajsh. Preferohen 12 muaj.
    Familjet që duan 3 muaj rrallë mund të dalin jashtë në muajt e verës.
    Google në ne Timoti Au Pair Gjermani Mund të arrini duke shtypur.

    Timoti
    pjesëmarrës

    Ku mund të marr më shumë informacione rreth Au Pair Gjermani?

    A ka një intervistë gjermane në Au Pair Germany Visa?
    Bu sorunun tam ve net bir cevabı yok. Birazda vize memurunun insiyatifine bağlı. Eğer Goethe Instutedan A1 ev üzeri seviye belgeniz var ise  ( üst seviye belgeler her zaman daha avantajlıdır ) . Mülakatın Türkçe olma ihtimali oldukça yüksektir. Almanca seviye belgesi olmayanlar ile kesinlikle Almanca mülakat yapılmaktadır. Timoti Au Pair Gjermani Ne ju ndihmojmë me vizë. Ju mund të na gjeni nga informacionet tona të kontaktit në faqen tonë të internetit ose duke plotësuar Formularin e Aplikimit në faqen tonë të internetit.

    Timoti
    pjesëmarrës

    Po, mendoj, por nuk gjeta një agjent në Turqi. A ka miq që mund të më rekomandojnë një agjent?

    Për një familje me 3 fëmijë (10, 8 dhe 5 vjeç) në Mynih, ne po kërkojmë një Au Pairs me të paktën gjermanisht A2020 për një periudhë prej 12 muajsh, i cili mund të fillojë në Prill 1. Ora e punës është 30 orë në javë. 5 ditë në javë. Përshkrimi i punës: Sjellja e fëmijëve në shkollë dhe ndihma e nënës në punët e lehta shtëpiake. Një punë në punët e shtëpisë nuk kërkohet, pasi 1 pastrues vjen brenda një jave. Do të ishte mirë nëse ai do të kishte licencën e tij, por nuk është e nevojshme. Transporti është shumë i lehtë pasi janë në Mynih. Kandidatët e interesuar Timoti Au Pair Gjermani ata mund të plotësojnë formularin e aplikimit.

    i pashpirt
    pjesëmarrës

    Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illallah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

    zeynepxnumx
    pjesëmarrës

    Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illAllah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

    Unë nuk jam dakord me ty. Unë mendoj se nuk kemi pse të martohemi për të studiuar gjuhë. :))) Au Pair olmak isteyenlerin derdi dil öğremek Almanyada kalıp çalışmak değil. Yani sizin dediğiniz gibi Avrupa sevdası değil. Dil okulunada gidecek malesef maddi gücümüz yok. Almanyada bir oda kirası ne kadar ? Ben dil okulu içinde araştırma yaptım. Haftalık 200 Eurolara .Yeme içme ulaşımda eklersek  250 Euro yu geçiyor. Yani Ayda 1000 Euro. Yani au pairlik yaparak kazancımız aileden aldığımız cep harçlığınıda eklersek 1350 Euroları geçiyor. 30 saat çalışma için bence mantıklı bir rakkam. Türkiyede alınan ücretleri düşünürsek . 30 saat çocuk bakan biri için 8000 – 9000 TL kazanması gibi birşey :)) Kam bërë një llogari për të qenë në gjendje të shkoj në shkollën e gjuhës për 12 muaj, akomodimi vjetor + shpenzimet e jetesës i shtohen 12.000 Euro kësaj dhe shkollës gjuhësore 12 mujore i shton 20.000 Euro. 130.000 TL :))) Pra, sigurisht që ka fuqi të mjaftueshme për këtë. Por për ata që nuk janë të mjaftueshëm, dyshja e Au mund të jetë një shpëtimtar për mua. Unë mendoj se është punë që duhet të bëhet për një periudhë të përkohshme, mendoj. Shtë gjithashtu shumë e vështirë të merret një vizë studentore. Shtë e nevojshme të dokumentoni se mund të takoni shifra kaq të larta. Studentëve nuk u lejohet të punojnë. Pra viza e shkollës gjuhësore është vetëm për të pasurit :(((Kam dëgjuar që është shumë e lehtë për të marrë një vizë Au Pair. Nuk është e nevojshme të deklaroni ndonjë pasuri financiare. Quiteshtë mjaft e mundur të praktikoni me familjen. Alwaysshtë gjithmonë i njëjti model në shkollat ​​e gjuhës. Një është gjithmonë turk në klasë. :)) Përmirësoni turqishten tuaj dhe shpenzoni 130.000 TL. Sigurisht, kjo është ideja ime. Unë nuk kam zgjidhje tjetër, përveç çiftit Au. 

    i pashpirt
    pjesëmarrës

    Pavarësisht sa e bukur je, je hallall, nuk dallon nga skllavëria, pashë dëshmitarin e tij të gjallë. Pastroni shtëpinë, shikoni fëmijët, etj. Dhe më pas ata erdhën të mësojnë se nga cila gjuhë kanë ardhur :) Shumica e atyre që vijnë disi mbeten thjesht gjuhë. 100shtë 10 nga XNUMX që vijnë për të mësuar. Gjithsesi, mos e vrisni mendjen, nuk ka nevojë të diskutoni, lereni kujdestaren shërbyese të sjellë gjermanët me çmim të ulët pa problem

    zeynepxnumx
    pjesëmarrës

    Pavarësisht sa e bukur je, je hallall, nuk dallon nga skllavëria, pashë dëshmitarin e tij të gjallë. Pastroni shtëpinë, shikoni fëmijët, etj. Dhe më pas ata erdhën të mësojnë se nga cila gjuhë kanë ardhur :) Shumica e atyre që vijnë disi mbeten thjesht gjuhë. 100shtë 10 nga XNUMX që vijnë për të mësuar. Gjithsesi, mos e vrisni mendjen, nuk ka nevojë të diskutoni, lereni kujdestaren shërbyese të sjellë gjermanët me çmim të ulët pa problem

    Pastaj hyj në 10% që përmendët. :))) Tartışmıyoruz zaten . Sadece fikirlerimiz yazıyoruz. Forumu okuyan diğer arkadaşlar farklı fikirden insanların yorumlarını okumuş oluyorlar.  Gelenlerin bir çoğu kalır tabii biraz da gelen kişilere bağlı. Eğer Türkiyede iyi bir kariyer hedefliyorlarsa oralarda kaçak kuçak kalıp merdiven altı işlerde çalışmaya razı olmazlar. Dillerini öğrenir eğer iyide bir akademik kariyerleri varsa dönerler. Daha sonra belki tabii çok daha iyi imkanlar ile yurtdışında iş bulup yasal yolardan çalışma izinleri alıp gidebilirler. Au Pairlik yeni  bir program değil . 40 – 50 senedir yapılıyor. Dediğiniz gibi kölelik gibi olsa illa bir yerde tıkanır kalırdı. Kimse au pairlik yapmak istemezdi . Ayrıca incelerseniz sadece Türkiye'den değil gelir ve ekonomik düzeyi çok üst olan Danimarka ; Finlandiya , İsveç , Norveç gibi ülkelerden kızlarda bu programa katılıyorlar. Yani o derece kötü olsa bu kadar gelir düzeyi yüksek ülkeden kimse bu programa katılmazdı. Ama bir noktada haklı olabilirsiniz. Bazı kötü niyetli aileler au pairlere kötü davranıyor ve hizmetçi gibi kullanabiliyorlar. İşte bu durumda iyi bir acenta ile gitmişseniz acentanız sizin haklarınızı koruyup ailenizi değiştiriyor. Ama internetten kendi bulduğunuz bir aileye gittiyseniz ve aile hiç bir acenta ile sözleşme imzalamadıysa size istediği gibi davranabilir. Au Pairlerin tüm hakları sözleşmeler ile garanti altına alınıyor. Buna uymayan aileler programdan ihraç ediliyor. Tabii dediğim gibi aile acenta kanalı ile au pair aldıysa.Epey uzun zamandır araştırdığım için konuya oldukça hakim olduğumu düşünüyorum. Problem yaşayan kişilerin direkt programı karalama politikasına karşıyım. Artıları ve eksileri ile tartışılmalı. Kafasına yatan olur yatmayan olur. Ayrıca herkez au pairlik yapabilir diye bir kuralda yok. Kolay bir iş olduğuda söylenemez. Siz pek Almanları sevmiyorsunuz galiba:))  Ucuza hizmetçi getirsin Almanlar diye yazmışsınız. Ama buyrda yine size katılmayacağım. sadece Almanlar değil . İngilizler ; Amerikalılar , Fransızlar , Hollandalılar , Hatta Çinliler ( şu aralar değil tabi hahahahah ) bile Au pair alıyorlar. Dünya çapında olan bir program.

    Timoti
    pjesëmarrës

    Kandidatët që po konsiderojnë të marrin pjesë në Programin Au Pair Germany mund të aplikojnë në Institutin Goethe për nivelin A1 që do të marrin. Ata aktualisht po japin një ditë provimesh për Stambollin më shpejt në maj. Do të jetë e dobishme të bëni planet tuaja në përputhje me këtë datë. Për informacion më të hollësishëm në lidhje me programin, mund të na kontaktoni si Timoti Au Pair Gjermani.

Duke shfaqur 15 përgjigje - 1 deri në 15 (16 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.