Patentë shoferi dhe hetim

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Feneristt
    pjesëmarrës

    Hi miq, unë kam një pyetje do të ishte, unë kapur radar se tre javë më parë në autostradë, një letër erdhi për mua, kështu që unë shkova me 3 rrugës kub 100, unë u pyesin se një vit Turqia ime ka pasur patentë shoferi tim, të vijë në Gjermani I ndryshuar, ose nuk kam probeseit time, sepse ajo është tashmë licencës im Dua të mësoj nëse jam i përjashtuar, do të isha shumë i lumtur nëse mund të jepni informacione rreth kësaj teme ..

    fuk_xnumx
    pjesëmarrës

    mos kini një problem, mos u shqetësoni se do të jepni një licencë

    yenicerixnumx
    pjesëmarrës

    Hi miq, unë kam një pyetje do të ishte, unë kapur radar se tre javë më parë në autostradë, një letër erdhi për mua, kështu që unë shkova me 3 rrugës kub 100, unë u pyesin se një vit Turqia ime ka pasur patentë shoferi tim, të vijë në Gjermani I ndryshuar, ose nuk kam probeseit time, sepse ajo është tashmë licencës im Dua të mësoj nëse jam i përjashtuar, do të isha shumë i lumtur nëse mund të jepni informacione rreth kësaj teme ..

    Nuk ka provezite. Sipas katalogut, enterieri i sotëm ka një gjobë prej 200 eurosh, 2 pikë dhe 1 muaj leje drejtimi.
    außerorts ditore me gjobë 160 euro 2 pikë 1 muaj patentë shoferi.

Duke shfaqur 2 përgjigje - 1 deri në 2 (2 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.