Cila mund të jetë arsyeja e refuzimit të vizave?

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    melo1903melo
    pjesëmarrës

    Megjithëse i fejuari im i dërgoi të gjitha dokumentet që i ishin dërguar në degën e të huajve me postë të plotë, ai deklaroi se dosja ishte përfunduar dhe iu dërgua përsëri në Izmir pas 15 ditësh dhe vendimi përfundimtar ishte në konsullatën gjermane në Izmir, por sipas asaj që thoshte i fejuari im, situata ishte negative nëse jepej si refuzim negativ. Unë mund të jap informacion për të. Nuk është e mundur të bëjmë urinë tani si rregull. Tani ne mendojmë, cila është arsyeja? I fejuari im jeton me nënën dhe babanë e tij, dhe nëse babai i tij është pacient me kancer, ai paguan qiranë e shtëpisë, ai merr babanë e tij dhe ndihmën sociale. Nga rruga, i fejuari im nuk është një shtetas gjerman

    fuk_xnumx
    pjesëmarrës

    çfarë qytetari i prillit

    melo1903melo
    pjesëmarrës

    Mësuesi im, nëse e dini, unë do të doja të deklaroja që kam takuar të fejuarin tim në maqedoni kur kam studiuar në universitet, ai ishte fillimisht një popull maqedonas dhe ka jetuar në Gjermani për shumë vite, ka një ndryshim 9-vjeçar midis nesh, kemi pasur një vizitë të mirë në konsullatë. unë kam qenë në Gjermani deri në 16 ditë deri në 20 muaj unë kam qenë i angazhuar për të qëndruar tim unë ondada para se unë përsëri HamburgTr më të angazhuar Turqia tij lloji në anën time gjeti ata që gjetën, si, unë pyes veten dyshuari, nuk kuptohet dje ime ayriyetten me SMS ngarkesave të brendshme me nominale përmendi anijeve të rrugës për në një nga të preferuarit, por nuk arrijnë në më shumë duar unë jam duke vdekur nga kurioziteti besojnë refuzim Pyes veten nëse ata nuk pranuan, për çfarë arsye ...

    SLM,
    Cili është frymëzimi juaj, sa janë të ardhurat tuaja?

    sipërme Franconia
    pjesëmarrës

    Përshëndetje,

    Nëse gruaja juaj nuk ka të ardhura për të siguruar natën e saj, refuzimi vjen. (Ata duan mesatarisht rreth 1400 të ardhura neto.)
    Nëse gruaja juaj po qëndron me prindërit e saj, ajo nuk ka të ardhura, dhe nëse familja e saj siguron natën e saj nga Arbeitsamt, refuzimi vjen përsëri.

    Përveç kësaj, nëse metri katror i shtëpisë që duhet të jetohet konsiderohet i pamjaftueshëm, përsëri, për fat të keq, vjen refuzimi.

    Në fakt, qytetari gjerman ose turk, pa marrë parasysh se ku do të qëndroj në këtë çështje, është shumë e rëndësishme nga dy pika të Turqisë dhe si të siguroj jetesën?
    Ju mund t'i përmirësoni këto kushte dhe të provoni përsëri.

Duke shfaqur 4 përgjigje - 1 deri në 4 (4 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.