a mund të qëndroj e divorcuar

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Waitingwaiting
    pjesëmarrës

    Pershendetje te gjitheve Unë e pyeta përsëri për vizën më parë, por këtë herë, për fat të keq, çështja është gati të marr një divorc. Bashkëshorti ynë është mjaft i keq dhe duket se nuk do të zgjasë sa kohë që mundohemi ta kapërcejmë dhe nuk mund ta duroj më. Në 12 maj, martesa jonë do të skadojë për vitin e tretë, por zyra e të huajve zgjati vizën time për 3 vjet herën e fundit, domethënë, në kushte normale, do të marr pafundësinë time vitin e ardhshëm. Por çfarë pasojash do të ndodhin nëse largohemi para kësaj kohe, edhe nëse nuk bëjmë divorc? Do të isha shumë i lumtur nëse ata kanë ndonjë prej këtyre situatave midis jush ose nëse kanë ndonjë njohuri në lidhje me çështje të tilla. Faleminderit tashmë.

    i pashpirt
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, ka shumë komente për këtë temë në forum, ne duhet të shkruajmë të njëjtat gjëra çdo herë. Ju nuk keni shkruar shtetësinë e bashkëshortit tuaj. Nëse bashkëshorti juaj është gjerman, ju duhet të jetoni në të njëjtën shtëpi për 2 vjet dhe turqisht për 3 vjet (seanca fillon kur të merrni kartën tuaj) 

Duke shfaqur 1 përgjigje (1 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.