Kundërshtimi i refuzimit të vizës ..

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    rinoceront
    pjesëmarrës

    Përshëndetje miq

    Unë aplikova në Konsullatën Gjermane përmes IData për një udhëtim 5-ditor. Unë jam student dhe qëllimi im për të shkuar ishte të marr pjesë në një seminar 4-ditor. Një ditë pas aplikimit tim, pasaporta ime dhe 3 dokumente në lidhje me refuzimin e vizës më janë dërguar.

    Arsyeja është; "Për tërë kohëzgjatjen e udhëtimit të parashikuar, ose për t'u kthyer në vendin e qëndrimit ose të nisjes,
    ose mjete të mjaftueshme financiare për të tranzituar në një vend të tretë që garantohet të pranohet.
    dëshmia e posedimit nuk është paraqitur ose ligjore
    nuk është e mundur që ju të ktheheni në rrugë. "

    Nuk më interesonte që llogaria ime dhe e babait tim po tregonin pak para në atë moment, pasi sponsori im po më mbulonte të gjitha shpenzimet. Unë do të kundërshtoj tani dhe do të tregoj pronësinë, licencën mbi 5000 lira. Sa ditë dhe si përfundojnë kundërshtimet në përgjithësi? Do të isha i lumtur nëse ka miq që kanë njohuri.

    tugce_doerj është
    pjesëmarrës

    Shkruani dhe dërgoni kërkesën tuaj për kundërshtim, shpresoj se ata do ta shqyrtojnë atë në një kohë të shkurtër. Shtë shumë e vështirë të thuash se sa kohë do të përgjigjen.

Duke shfaqur 1 përgjigje (1 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.