seanca të pacaktuar

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    njeri senoir
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, mund të përgjigjeni birësimin tim? Kanë kaluar 9 vjet që kur kam ardhur në Gjermani Ne jemi të martuar për 7 vjet dhe kemi filluar të jetojmë ndaras, jemi gati të divorcohemi Unë kam dy fëmijë kam 5 vjet me gruan time nga Turk ata më dhanë një seancë 3-vjeçare kur isha me gruan time, ajo mbaroi, ata filluan ta zgjasin atë për 3 muaj. Unë nuk marr ndihmë tani, për shkak të një krimi, 10 muaj burgim u gjobit. pezulluar në 2 vjet. Tani ata thonë më lër të më japësh një vit. Unë po përpiqem të marr kohën tënde. Unë e di që nëse merrni 2 ditë burg në tre vitet e fundit, do të jetë një problem. Kam marrë 180 ditë. Nëse ia jap një avokati.

    smail e
    pjesëmarrës

    Ata mund të mos jenë problem për një seancë të pacaktuar, por ti nuk mund të kalosh nënshtetësinë që tani e tutje, vëlla. Në rastin tuaj, dikush e pyeti avokatin në një kanal televiziv ditën tjetër, avokati tha se nuk ka problem për një seancë të pacaktuar, por ju nuk mund të kaloni më nënshtetësinë.

    njeri senoir
    pjesëmarrës

    Ata thonë se kanë një problem me mua që e marr atë për një kohë të pacaktuar, ata thonë se keni punuar më pak, ka shumë justifikime

    ATAAN2
    pjesëmarrës

    Nëse kryeni një vepër penale që nuk kërkon dëbim nga shtetësia juaj, mund ta merrni atë në një seancë të pacaktuar.
    Sipas informacionit që ju jepni ju mund të merrni në seancë të papërcaktuar, në shtetësi.

    njeri senoir
    pjesëmarrës

    Të dashur miq, unë e humba licencën e shoferit dy herë në dy vjet, në të parën, ata morën 2 promil 1.16 muaj të patentës sime të shoferit, ata më dërguan në postën time në fund të 9 muajve pa bërë asgjë. Unë u kapa me 9 premtim perseri nje vit e gjysem. Patenta ime u sekuestrua per 1.49 vit. 1 euro u denua me 500 muaj burgim. Tani po pres nje leter nga zyra e patent shoferit, mpu qe di pas 2, por une nuk e di sepse është e dyta, do të jem i lumtur nëse përgjigjeni.

    ATAAN2
    pjesëmarrës

    Shkrova përgjigjen tuaj më sipër, nuk ka problem pasi nuk ka vendim jashtë kufijve për ju Mirë:)

    njeri senoir
    pjesëmarrës

    Të gjitha i kam shkruar më lart, nuk kam asnjë vepër tjetër, por ata më kanë ngecur tashmë 4 muaj, ata duan të të japin një shënim të duhur nga kjo incident unë nuk e pranova, do të shkoj te avokati,

    ATAAN2
    pjesëmarrës

    Mirë:)

    ATAAN2
    pjesëmarrës

    Kjo temë mbyllet për të shkruar mesazhe.
    Shkaqet e mundshme mund të jenë një nga këto.

    1) Titulli i jepni mesazhin tuaj (temën tuaj) nuk përmban ndonjë informacion ose këshilla në lidhje me mesazhin tuaj.
    Kur hapni një temë të re në forum, sigurohuni që titulli i temës nuk ka ndonjë çelës për mesazhin tuaj.
    Ju lutemi përdorni një përmbledhje prej 4-5 fjalësh të mesazhit tuaj si titull të temës dhe sigurohuni që titulli i temës tuaj të jetë thelbi i mesazhit tuaj.

    2) Përmbajtja e disa mesazheve në këtë temë nuk përputhet me përmbajtjen e subjektit.
    Ju lutemi, konsideroni që lënda shkon kur shkruani një mesazh për temat dhe i kushtoni vëmendje mesazhit që po shkruani.
    Nëse mesazhi juaj është i pavarur nga titulli i subjektit, ju lutemi postoni mesazhin tuaj duke hapur një temë të re dhe duke shtypur një titull të përshtatshëm.
    Temat e tilla janë të mbyllura për të parandaluar shpërndarjen e mëtejshme të lëndës.

    3) ka arritur temat qëllimet apo shpërndarjen e vjetëruar e çështjeve të tilla për të shmangur olabilir.kon janë të mbyllura.

    Ju mund të hapni një temë të re të përshtatshme me rregullat.
    Ne shpresojmë që ju do të kuptoni, ju falënderoj për interesin tuaj.

Duke shfaqur 8 përgjigje - 1 deri në 8 (8 gjithsej)
  • Tema 'seancë e pacaktuar' është e mbyllur për përgjigje të reja.