Çevrimiçi Benzer Görselleri İzlemek İçin En İyi Web Siteleri

Çevrim içi benzer görsel arama siteleri

Hepimiz web’de arama yapmanın herhangi bir şey hakkında bilgi bulmanın en kolay yolu olduğunu biliyoruz. Bir yer, nesne veya kişi olsun; muhtemelen internette detaylarını bulursun.Ancak, web araması yoluyla benzer görüntüleri çevrimiçi olarak da izleyebileceğini biliyor muydunuz? Metin tabanlı ve sesli aramalara ek olarak, başka bir gelişmiş web arama yöntemi, bir görseli arama sorgusu olarak kullanmanıza ve kaynak URL’leriyle görsel olarak benzer görsel sonuçları bulmanıza olanak tanır.

Bu web arama yöntemi, görsel arama yöntemi olarak bilinir. Çevrimiçi olarak benzer görüntüleri izlemek ve kaynakları hakkında gerekli bilgileri almak isteyen kullanıcılar, resim arama yardımcı programına bir referans görüntü sağlayarak bu yöntemi kullanabilirler. Bu görüntü bir referans görüntü olarak çalışır ve CBIR (İçeriğe Dayalı Görüntü Alma) algoritması, görsel olarak benzer arama sonuçlarını görüntülemek için görüntüde öne çıkan içeriği tanımlayarak ve eşleştirerek yardımcı program taramalarının, segmentlerinin ve haritalarının arkasında çalışır.

Çeşitli nedenlerle benzer görüntüleri çevrimiçi olarak izlemeniz gerekebilir. Örneğin, web sitenizin görsellerini sizin izniniz dışında kullanan varlıkları bulmak için ihtiyacınız olabilir.

Ayrıca, belirli bir ürünü satan satıcıyı bulmak için buna ihtiyacınız olabilir. Neden tersini yapmanız gerektiğine bakılmaksızın görsel arama, benzer görselleri çevrimiçi olarak izlemenize yardımcı olabilecek en iyi web sitelerini bilmeniz gerekir.

Bu tür web siteleri hakkında değerli detayları bu makalede bir araya getirdik. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Görseller

Web araması ve Google neredeyse eşanlamlı gibi geliyor ve insanlar genellikle web’de ara demek yerine başkalarından Google’a soruyor. Bu nedenle, Google’ın web arama alanındaki yetkisi tartışılmaz. Ancak, tersine görsel arama yapmak istiyorsanız, Google size etkili bir şekilde yardımcı olabilir. Kullanıcıların bir resimli arama yapmasına yardımcı olmak için kendi özel platformunu sunar. Bu platformun adı Google Görseller’dir. Benzer görselleri bulmak için bir görsel yükleyebilir veya tam da bu amaçla bir görselin URL’sini girebilirsiniz. Ek olarak, ilgili anahtar kelimelerin yardımıyla görselleri aramanıza olanak tanır.

SmallSEOTools Görsel Arama

SmallSEOTools, bu platform tarafından sunulan çok sayıda değerli araç nedeniyle dünya çapında iyi bilinen bir web sitesidir. Çeşitli mesleklerden ve demografik yapılardan kullanıcılar, bu web sitesinin sunduğu araçları ihtiyaçlarına göre kullanırlar. Bu platformun portföyü altında sunulan birden çok aracı kullanan dijital pazarlamacılar, içerik yazarları, iş başvurusunda bulunanlar, öğrenciler, öğretmenler ve genel kullanıcılar bulacaksınız.

Bu araçlardan biri görsel arama yardımcı programıdır. Kullanımı kolaydır ve üzerinden bir resim arama yapmak için tek kuruş ödemeniz gerekmez. Bununla ilgili harika bir şey, tüm ünlü arama motorlarından görsel olarak benzer arama sonuçları getirme yeteneğidir.

Arama için bir resim yüklemeye ek olarak, bir resimli arama gerçekleştirmek için görselin URL’sini de girebilirsiniz. Bu siteye: https://smallseotools.com/tr/reverse-image-search/

DupliChecker’ın Resim Arama

Çeşitli ünlü arama motorlarından doğru arama sonuçları sağlayabilen başka bir görsel arama yardımcı programı DupliChecker tarafından sunulmaktadır.

Bu web sitesi, dünya çapında milyonlarca insanı kazanmayı başardı. Tutarlı kullanıcıları, kullanışlı çevrimiçi araçları aracılığıyla sorunlarını çözmek için onu ziyaret eder.

Görsel arama yardımcı programı, kullanıcı dostu bir arayüzle gelir ve akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve tabletler dahil olmak üzere çeşitli cihazlardan erişilebilir.

Dünya çapındaki kullanıcılara yardımcı olmak için yapılmıştır; bu nedenle, birden çok dilde mevcuttur. Bu aracı kullanırken optimum kullanıcı deneyimi elde etmek için bu dilleri seçebilirsiniz.

TinEye Resimleri

Bu web sitesini duymuş olabilirsiniz. Tersine görsel arama etkinliğinden dolayı adını almıştır. Bu web sitesi, doğru görsel ters arama sonuçları sunmasını sağlayan kendi arama algoritmasına, veritabanına ve web tarayıcılarına sahiptir. Bu resimli arama platformunun veritabanında 60 milyardan fazla görüntü var. Veritabanındaki görüntü sayısı göz önüne alındığında, gerekli sonuçları hızlı bir şekilde bulmanız oldukça olasıdır.

Ayrıca, sonuçları mevcut en büyük resim, en yeni, en eski ve en çok değiştirilen resimlere göre sıralamanıza resim arama olanak tanır.

Ayrıca, stoktan görüntüleri de gösterir. TinEye Resimlerinde arama yaparken resimleri web sitesine veya koleksiyona göre filtreleyebilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir