Almanca, Almanya Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci - ALMANCAX

Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci

• 16 Yanıt
  • 3356 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
Ynt: Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci
« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2020, 02:58:19 ÖÖ »
Volkan öncelikle hayırlı olsun en mantıklı kararı verdiğini düşünüyorum. Her zaman en garantisini yapmak en mantıklıdır suresiz yerine vatandaşlığı tercih etmek yada suresiz oturum varken ben vatandaşlık. Alayım demek bence daha mantıklı yarın ne olacağı bilinmez. O kadar çok. Yorum yapıyorumki açıkçası yazdıklarımı unuttum bilgi amaçlı yazmak istiyorum. Umarım daha önce yazmamisimdir yazmissamda affınıza sığınıyorum :) 4-5 ay önce yabancı daireye mail attım B1 olunca bekleme süresi 7 seneye iniyor doğrumu diye sordum bana dedikleri normalde 8 sene oturumli yaşanması lazım dendi. B1 varsa 7 sene b2 olduğu taktirde 6 sene sonra vatandaşlığa gecilebiliyor dendi mailde. Tabiki bu evli olmayan yada boşanmış insanlar için volkan alman vatandaşı ile evli olduğu için 3 sene sonra vatandaşlık hakkı doğmuş bunuda belirteyim kafa karışmasın diye. Benimde gelecek sene ekimden itibaren oturumli 7 senem doluyor bu hastalıktan kurtulduğum taktirde vollzeit ise başlayıp alman vatandaşlığına geçmek istiyorum darısı başımıza 😊

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2020, 09:27:35 ÖS »
tşk ederim kardeşim😀herşey gönlünce olur inşAllah..

Çevrimdışı istanbuller

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 1
« Yanıtla #13 : Aralık 27, 2020, 01:05:00 ÖÖ »
tşk ederim kardeşim😀herşey gönlünce olur inşAllah..

Hayırlı olsun, mavi kartı konsolosluktan yada Türkiye deki nüfus müdürlüklerinden alabilirsiniz. Ben Türkiye ziyaretimde almıştım. 15 lira gibi bir ücret istemişlerdi ve termin alıyorsunuz gitmeden. T.C kimlik numarası değişmiyor onun için çok değişen bir şey yok ama banka hesabınız varsa bir kağıt imzalatıyorlar yurtdışında vergi yükümlülüğünüz olduğuna dair. (eğer bildirim yaparsanız). Bence çifte vatandaşlıktan çok farkı yok oy verme ve kamuda çalışmanın dışında.

Selamlar

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #14 : Aralık 30, 2020, 05:38:22 ÖS »
tşk ederim istanbuller.

sende kendi sürecini ; hangi şehirden başvurup toplamda kaç ay/yılda aldığını yazarsan bu konu hakkında bilgi arayan insanlara daha faydali bir bilgi sunmuş olursun diye düşünüyorum.

çünkü, ben bu konuyu açarken hangi belgelere ihtiyacım vardı sorusundan daha çok, kim hangi şehirden ne kadar zamanda alman vatandaşlığını aldığını merak etmiştim. malum bekleme süresi ve prosedür eyalet/şehirden şehire değişmekte ve insan bu süreçte beklerken bununla alakalı bir bilgi edinirsem bir nebzede olsa kıyaslama yapabilirim diye düşünüyor. tıpkı trde aile birleşim vizesini beklerken çoğumuzun vize süreci ne kadar sürecek sorusunu sorduğu gibi.
Bu arada koca forumda trden gelipte alman vatandaşlığına geçen başka arkadaşlar yok mu?
Saygılar, iyi forumlar.

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
« Yanıtla #15 : Aralık 31, 2020, 01:54:31 ÖS »
Vize sürecinde herkes burada ama suresiz oturum yada vatandaşlıktan sonra burada işleri kalmadığı için kaçıyorlar. Bir çok insan ne yazikki bencil. Burada sizler gibi paylaşıp yardımcı olmak zor birsey değil..

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2021, 05:49:44 ÖS »
evet maalesef kalpsiz dediğin gibi ama napalım, bizde elimizden geldiğince tecrübelerimizi burada paylaşmaya devam edelim ki pozitif etkileşim olsun forumda.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi

DESTEKLENEN DİLLER: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu