Almanca, Almanya Acill yardım Almanya'yı Terk etmem isteniyor. - ALMANCAX

Acill yardım Almanya'yı Terk etmem isteniyor.

• 3 Yanıt
  • 107 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Waitingwaiting

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
Acill yardım Almanya'yı Terk etmem isteniyor.
« : Ocak 17, 2021, 02:30:01 ÖÖ »
Merhabalar,
Dün bana yabancılar dairesinden bir mektup geldi ve 7. Madde den dolayı ülkeyi 30 gün içinde terk etmemi istiyorlar. 12.05.2017 de bir almanla evlendim ama aralık ayında ayrıldık ve ben eve çıktım. Yabancılar dairesinede bunu bildirdim ve oturumum hakkında görüşmek için maille randevu almak istediğimi yazdım. Sonra elime bu mektup geçti anlamıyorum 31. maddeye göre Almanya'da kalma hakkım varken nasıl böyle birşey yapabilir ki? bu gönderilen mektup her ayrılana mı gönderiliyor Yeni Oturuma başvurulsun diye? Pazartesi günü avukata gidicem ama çok korkuyorum aranızda bununla ilgili birşey bilen varsa nolur cevap yazsın.

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: Acill yardım Almanya'yı Terk etmem isteniyor.
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2021, 05:56:07 ÖS »
Öncelikle geçmiş olsun,verdiğin billgiler çok kısıtlı, daha fazla ve detaylı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırız.
Misal eşin türk asıllı alman mı, ne zaman ve nerde evlendiniz, sen almanyaya hangi tarihte geldin ve ilk evi hangi tarihte terk ettin, ayrıca eşin senin için herhangi bir suç duyurusunda bulundu mu? bunun dışında şuan çalışmaktamısın yada devlet yardımı alıyormuydun? b1dil sertifikan var mı? biraz uzun oldu ama bu soruların cevaplarını bilmeden sana yardımcı olamayız.

Çevrimdışı Waitingwaiting

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2021, 09:28:17 ÖS »
öncelikle çok teşekkür ederim cevap yazdığın için, hiç farketmedim eksik yazdığımı. Eşim Alman, türk asıllı değil. 17.05.2017 de Almanya'da evlendik ve ben evi resmi olarak 07.12.2020 de terk ettim. Bildiğim kadarıyla bir suç duyurusunda bulunmadı ama boşanma avukatına 1 yıldır ayrıyız demiş ama öyle değil eylül ayında karar verdik ayrılmaya ama sonra tekrar denedik olmadı aralıkta tamamen ayrılmaya karar verdik. Şuan çalışmıyorum Aralık 20 de iş sözleşmem bitti işsizlik maaşına başvurdum ama hala sonuçlanmadı. Devlet yardımını ilk geldiğimde almıştık sonra almadık hiç. Abiturumu Nachholung yaptım c1 oluyor sanırım o ama b2 Sertifikamda var.

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2021, 01:23:44 ÖS »
Rica ederim.Durumun biraz karışık. normal şartlarda bir Alman ile 2 sene evli kalıp +vollzeit çalışıyor olma durumunda eşden bağımsız oturma izni, 3 yıl evli kalındığında (+vollzeit iş+b1) Süresiz oturum ve hatta vatandaşlığa başvurma hakkı doğuyor.Sanırım sen nikah kıydıktan sonra Türkiye'ye gittin.Aile birleşim vizesi ile tekrar geldin? Bu durumda Türkiye'de geçirdiğin süre bu saydığım 2veya 3 yıllık sürece dahil edilmiyor. Ama yinede her türlü 2 yıl beraber yaşama şartını yerine getirmişsin ancak çalışmadığın için ve olası eşin seni (örnek: Almanyada oturum alabilmek için benimle evlenmiş yada beni dövüyordu vs.) şikayet ettiği için böyle bir yazılı yurt dışı kararı gelmiş olmalı. Durumunun aciliyetinden dolayı özelden yazdım sana.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi

DESTEKLENEN DİLLER: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu