Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1303 Yanıt
  • 292305 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Stuttgart12345

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #1100 : Ekim 14, 2020, 09:47:21 ÖS »
Arkadaşlar, eşi ve çocuğu alman vatandaşı olup, çocuk üzerinden başvurup red alan var mı. Var ise neden red veriyorlar sebebini bilen. teşekkür ederim.

Ben alman vatandasiyim dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik malesef gelirim yetmedigi icin cocuk dogana kadar islemleri durdurdu yabancilar dairesi dogum belgesinden sonra vizeyi onaylicani söyledi..dogum gerceklesti cuma dogum belgesini alip yabancilar dairesine vericez bakalim hayirlisi artik...esimin zaten vizesi vardi c tipi dogumdan bikacgün önce almanyaya geldi Bundespolizeidan izin belgesiyle dogum icin ...yabancilar dairesi onayi verdiginde konsolosluk passportunu istcekmis artik ozaman türkiyeye dönüp vizeyi alip gelicek insAllah ...Allah herkesin yardimcisi olsun

Çevrimdışı seraf

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1101 : Ekim 14, 2020, 11:00:46 ÖS »
Konsolosluğa kendim gidip dilekçe verebilirmiyim bide eksik evraktan dolayı red vermişler bunu tamamlamaya calisacagiz
  eksik evraktan dolayı red vereceklerine arayıp o belgeyi istemeleri gerekmez mi? en azından ben öyle oluyor diye duymuştum aile birlesimi icin..

Çevrimdışı Londa

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1102 : Ekim 14, 2020, 11:54:14 ÖS »
  eksik evraktan dolayı red vereceklerine arayıp o belgeyi istemeleri gerekmez mi? en azından ben öyle oluyor diye duymuştum aile birlesimi icin..
bende bilmiyorum konsolosluğa mail attım cevap bekliyorum almanyada istenen eksik belgeyi burdaki alman konsolosluğuna teslim edebilirmiyiz onu araştırıyorum enazindan öyle olursa benim için daha iyi olur öyle olursa itiraz dilekçesinin içine eksik olan belgeyide koyup teslim edeceğim

Çevrimdışı ahmetkaragözcüler

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1103 : Ekim 15, 2020, 11:18:38 ÖÖ »

direk elinize pasaport gelince biliyorsunuz red olduğunu. eksik evraklar geldiğinde aceleci davranmayıp. evrakları tamamladıktan sonra başvuru yapmak daha iyi sonuç elde ediyor.

Çevrimdışı ahmetkaragözcüler

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1104 : Ekim 15, 2020, 11:22:44 ÖÖ »
Ben alman vatandasiyim dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik malesef gelirim yetmedigi icin cocuk dogana kadar islemleri durdurdu yabancilar dairesi dogum belgesinden sonra vizeyi onaylicani söyledi..dogum gerceklesti cuma dogum belgesini alip yabancilar dairesine vericez bakalim hayirlisi artik...esimin zaten vizesi vardi c tipi dogumdan bikacgün önce almanyaya geldi Bundespolizeidan izin belgesiyle dogum icin ...yabancilar dairesi onayi verdiginde konsolosluk passportunu istcekmis artik ozaman türkiyeye dönüp vizeyi alip gelicek insAllah ...Allah herkesin yardimcisi olsun

çocuk üzerinden olunca onay veriliyor ozaman. adınıza sevindim inşAllah biran önce eşinize kavuşursunuz.

Çevrimdışı seraf

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1105 : Ekim 15, 2020, 01:19:30 ÖS »
direk elinize pasaport gelince biliyorsunuz red olduğunu. eksik evraklar geldiğinde aceleci davranmayıp. evrakları tamamladıktan sonra başvuru yapmak daha iyi sonuç elde ediyor.
  Eksik belgenin ne olduğunu bile söylememişler...önce eksik neymişş öğrenip tamamlayıp dilekçeyle beraber vermek gerekir bence de ...benim de 90 gün dolmak üzere hala ses yok 91.günde arayıp sorabiliyormusum konsolosluğa

Çevrimdışı Londa

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1106 : Ekim 15, 2020, 01:24:10 ÖS »
  Eksik belgenin ne olduğunu bile söylememişler...önce eksik neymişş öğrenip tamamlayıp dilekçeyle beraber vermek gerekir bence de ...benim de 90 gün dolmak üzere hala ses yok 91.günde arayıp sorabiliyormusum konsolosluğa
Konsolosluğa mail atın ama almanca olarak kesinlikle cevap veriyolar telefonla fazla bilgi vermiyolar mail atın 90 gün beklemenize gerek yok mail için ekranlarınız almanyaya gitmismi

Çevrimdışı seraf

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1107 : Ekim 15, 2020, 01:54:55 ÖS »
Konsolosluğa mail atın ama almanca olarak kesinlikle cevap veriyolar telefonla fazla bilgi vermiyolar mail atın 90 gün beklemenize gerek yok mail için ekranlarınız almanyaya gitmismi
Evraklarım Almanyaya başvurumdan 1 ay sonra gitti .eşim tamamlayıp verdi 5 eylülde. bütün bu süreçler 90 günü doldurmadan konsoloslugu aramayın dedikleri için günün dolmasını bekliyorum.eşim De bugün ausländerbehörde arayıp bilgi almaya çalışacak.öncesinde aradı açmadilar email yazdı 1 hafta once ama cvp vermediler. ..

Çevrimdışı Hamburg001

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1108 : Ekim 15, 2020, 07:10:10 ÖS »
Merhaba,
Benim sürecimde yeni gelişme var.

Bugün eşime kağıt gelmiş sonuç evrağını 13.10.2020 tarihinde Konsolosluğa gönderdiklerini gizlilik nedeniyle olumlu veya olumsuz cevap veremediklerini belirtmişler.

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.
13 Ekim 2020 Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrakları gönderdiğini bildirdi.

Çevrimdışı seraf

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #1109 : Ekim 15, 2020, 07:46:33 ÖS »
Merhaba,
Benim sürecimde yeni gelişme var.

Bugün eşime kağıt gelmiş sonuç evrağını 13.10.2020 tarihinde Konsolosluğa gönderdiklerini gizlilik nedeniyle olumlu veya olumsuz cevap veremediklerini belirtmişler.

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.
13 Ekim 2020 Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrakları gönderdiğini bildirdi.
masAllah ne güzel süreç hızlı işlemiş biz aylardır bekliyoruz 😔 insAllah  sonucunuz olumlu olur... buarada hangi yabancilar subesi? benimki Berlin😒

Çevrimdışı Hamburg001

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1110 : Ekim 15, 2020, 07:48:17 ÖS »
Tesekkurler insAllah sizinki de olumlu olur. Hamburg yabancilar subesi.

Benimki gibi bilgi gelince ortalama ne kadar surede pasaport geliyor bilgisi olan var mi ?

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi

DESTEKLENEN DİLLER: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu