Almanca, Almanya Adres bildirimi dilekçesi Stuttgart turk Konsolosluğu - ALMANCAX

Adres bildirimi dilekçesi Stuttgart turk Konsolosluğu

• 5 Yanıt
  • 6003 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aya90

• Voll Mitglied 2
  • Seviye 0
Adres bildirimi dilekçesi Stuttgart turk Konsolosluğu
« : Şubat 22, 2021, 05:47:33 ös »
Herkese iyi günler ben 10 gün önce almanya’ya giriş yaptım Konsolosluğa meil yazdım bana ikametgah fotokopisi kimlik fotokopisiyle beraber imzalı dilekçeyi gönderin kaydınızı gerçekleştireceğiz dediler fakat ben dilekçe hakkında bir bilgi alamadım nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor bilgine olan ?

Çevrimdışı leowoman

• Voll Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: Adres bildirimi dilekçesi Stuttgart turk Konsolosluğu
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2021, 11:30:07 ös »
Herkese iyi günler ben 10 gün önce almanya’ya giriş yaptım Konsolosluğa meil yazdım bana ikametgah fotokopisi kimlik fotokopisiyle beraber imzalı dilekçeyi gönderin kaydınızı gerçekleştireceğiz dediler fakat ben dilekçe hakkında bir bilgi alamadım nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor bilgine olan ?
Öncelikle hayırlı olsun.
Eğer almanyaya geldiysen senin bu dakikadan itibaren konsoloslukla bir işin yok ki. Yabancılar şubesine (ausländerbehörde) 'ye geldiğini bildireceksin, bürgeramt'a gidip adres kaydını yaptracaksın. Daha sonra Ausländerbehörde den gelecek randevu tarihini bekleyeceksin.
Konsolosluğa neden Mail attın hiç anlamlandıramadım🤔

Çevrimdışı Aya90

• Voll Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2021, 11:29:13 öö »
Öncelikle hayırlı olsun.
Eğer almanyaya geldiysen senin bu dakikadan itibaren konsoloslukla bir işin yok ki. Yabancılar şubesine (ausländerbehörde) 'ye geldiğini bildireceksin, bürgeramt'a gidip adres kaydını yaptracaksın. Daha sonra Ausländerbehörde den gelecek randevu tarihini bekleyeceksin.
Konsolosluğa neden Mail attın hiç anlamlandıramadım🤔
mesaj attım sana

Çevrimdışı Morslipdon

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2021, 12:22:12 ös »
bagli bulundugu konsolosluga almanyadaki adresini beyan etmesi lazim sonra ceza yemesin :D  dilekce ornegi konsolosluk sayfasinda vardir

Çevrimdışı leowoman

• Voll Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2021, 01:18:00 ös »
Gelecek olan arkadaşlara tavsiyemdir. Oradaki boş vaktinizde bağlı bulunduğunuz nüfus dairesine gidip 5 dakikada adres değişikliği beyanında bulunabilirsiniz ki buraya geldiğinizde konsolosluk maili görmedi,konsolosluktan randevu alamadım gibi dertlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız😉

Çevrimdışı Nesibi

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #5 : Mart 03, 2021, 12:36:47 ös »
Yasadiginiz yerden anmelden yaptiktan sonra , konsoloslugun kendi sitesinde adres beyanamesi formu vardir , onu doldurup kisisel olarak basvuru gerekmektedir diyor. Ama ben mail ataran 20 is gününü gecmemesi sarti ile mail yoluyla hallettim acikcasi. Münih de yasiyorum ama Stuttgart daki Türk konsolosluguyla irtibata gecerek belki sizde halledebilirsiniz konsolosluga gitmeden. Hayirli olsun bu arada :)

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi

DESTEKLENEN DİLLER: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu