Almanca, Almanya Alman Ehliyeti Probezeit Hkk. - ALMANCAX

Alman Ehliyeti Probezeit Hkk.

• 3 Yanıt
  • 4739 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kılıçarslan

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 1
Alman Ehliyeti Probezeit Hkk.
« : Ağustos 28, 2021, 12:53:05 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

Forumda araştırdım ama ilgili konuyu bulamadım. O yüzden yeni konu açmak istedim. Sizlere bir sorum var ben 2017 tarihinde Türk Ehliyeti aldım ve geçen ay da Alman Ehliyetini aldım. Benim için iki yıllık Probezeit geçerli midir ? Ayrıca bu soruyu sormamın nedeni dün şehir içinde hız sınırı aştım ve tırsıyorum Aufbauseminar katılmak zorunda kalacağım için :/. İkinci sorum trafik dairesi benim Türk ehliyetimin olduğunu görebiliyor mu yoksa ceza geldikten sonra benim bir bildirimde bulunmam mı gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Kılıçarslan

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 1
Ynt: Alman Ehliyeti Probezeit Hkk.
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2021, 08:34:07 ÖS »
?

Çevrimdışı dejavu1347

• Flughafenbodenpersonel
  • Voll Mitglied 2
  • Seviye 5
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2021, 09:05:51 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

Forumda araştırdım ama ilgili konuyu bulamadım. O yüzden yeni konu açmak istedim. Sizlere bir sorum var ben 2017 tarihinde Türk Ehliyeti aldım ve geçen ay da Alman Ehliyetini aldım. Benim için iki yıllık Probezeit geçerli midir ? Ayrıca bu soruyu sormamın nedeni dün şehir içinde hız sınırı aştım ve tırsıyorum Aufbauseminar katılmak zorunda kalacağım için :/. İkinci sorum trafik dairesi benim Türk ehliyetimin olduğunu görebiliyor mu yoksa ceza geldikten sonra benim bir bildirimde bulunmam mı gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
Almanya 'da ehliyet alırken Türk ehliyetini öne sürerek sadece sınavları yaparak mı aldın? Türk ehliyetini hiç karıştırmadan direk Alman ehliyeti aldıysan o zaman Probezeit geçerli. Ama Türk ehliyetini çevirerek aldıysan zaten Alman ehliyetini alırken Türk ehliyetini senden almış olmaları lazım. Eğer Türk ehliyetini verdiysen Probezeit durumun yok.
"SENİ DİĞERLERİNDEN FARKSIZ YAPMAYA BÜTÜN GÜCÜYLE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BİR DÜNYADA ,KENDİN OLARAK KALABİLMEK DÜNYANIN EN ZOR SAVAŞINI VERMEK DEMEKTİR..."

Çevrimdışı Kılıçarslan

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 1
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2021, 12:03:18 ÖÖ »
Merhaba,
Almanya 'da ehliyet alırken Türk ehliyetini öne sürerek sadece sınavları yaparak mı aldın? Türk ehliyetini hiç karıştırmadan direk Alman ehliyeti aldıysan o zaman Probezeit geçerli. Ama Türk ehliyetini çevirerek aldıysan zaten Alman ehliyetini alırken Türk ehliyetini senden almış olmaları lazım. Eğer Türk ehliyetini verdiysen Probezeit durumun yok.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Evet Türk ehliyetimi çevirtip verdim . O halde probezeit yok içim rahat edebilir.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi

DESTEKLENEN DİLLER: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu