İngilizce Eğitiminde Doğru Motivasyon, Başarılı Sonuçlar Engly Uygulaması ile Alınır

Dil eğitimi ile kariyer basamaklarını daha hızlı bir şekilde çıkabilecek olan bireyler, kaliteli bir eğitim almanın değerini çok iyi bir şekilde bilirler. Günümüzde artan iletişim olanakları sayesinde pek çok insanla iletişim kurabilmek mümkün oluyor.Bu da bireyin hem sosyal, hem de iş yaşantısında daha aktif olmasının önünü açmaktadır. Temelden İngilizce eğitimine başlayan birisi için İngilizce aylar ,günler, renkler, sayılar gibi kullanımlar çok önemlidir. Pratik aşamasında bu gibi bilgiler çok işinize yarayacaktır. Kelime dağarcığınızın gelişmiş olması daha akıcı bir İngilizce elde etmenize imkân verir. Bu nedenle başlangıç aşamasında da yapılan pratik çalışmaları avantaj getirecektir. Pratik olmadan ilerleyebilecek bir eğitim düşünülemez. İngilizceyi bir ders olarak görmek, pratik sahasında kendinizi geri çekmek konuşma alanında aktiflik sağlamaz. Temelden başlandığında kelime ezberleri ile desteklenen bir pratik çalışması daha kısa sürede başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Pratik yaparken bazı kalıp kullanımları bilmeniz önemlidir. Aylar, mevsimler gibi kalıp kullanımlar zaman belirtmek için kullanabileceğiniz seçenekler olmaktadır.


İş yaşantısında ya da normal hayatınızda da yurt dışı görüşmeleri yapmanız gerekli olabilir. Dünya artan iletişim olanakları ile giderek daha küçülmekte ve ulaşılabilir olmak, bu anlamda ortak bir dil bilmenin de önemini artırmaktadır. Bu alanda İngilizce telefon konuşma kalıpları bilmek gerekli olabilir. Dünyanın her yerindeki insanlarla konuşma şansınız olabilir. Temelden başlayarak aldığınız İngilizce eğitimlerinde mutlaka her durum için değerlendirebileceğiniz kelime kalıplarına yer vermeniz gereklidir. İş hayatınız içerisinde pek çok kez bu tarz durumlarla karşılaşabilirsiniz. İngilizcede dilimizde olduğu gibi resmi ve günlük konuşma tarzları da bulunmaktadır. Bu durumlarda da konuşacağınız alanda önemlidir. Resmi bir telefon görüşmesi yapmak istiyorsanız, cümle kalıplarını standart bir şekilde seçmeniz önemlidir. Sıradan gelişi güzel bir şekilde kalıpları kullanmak telefonda sizi göremeyen muhataplarınıza karşı ciddiyetsiz bir tavır olarak algılanabilir. Bu nedenle kelimeleri özenle seçmek, resmi bir dil için doğru ifadeler seçmek, kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmenizi sağlayacaktır. Telefon konuşmalarınızda daha profesyonel görünmek için could, shall, may, would like to gibi kalıpları kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha resmi ifadeler kullanabilirsiniz.


Dil öğrenmek biraz da onu ne kadar yaşadığınıza bağlıdır. Sadece bir ders olarak görmek, öğrenme sürecinizi baltalayacaktır. Yaşamınızın bir parçasında dili yaşama adına çeşitli materyallerden destekler alabilirsiniz. Bunlar arasında farklı bloglar ya da uygulamalar bulunabilir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Engly uygulaması istediğiniz her yerde İngilizce öğrenebilmeniz için tasarlanmıştır. Dil eğitimlerinde motivasyon çok önemlidir. Sevmediğiniz bir şeyi öğrenmek çok zordur. Dil eğitimi için çeşitli nedenleriniz olmalıdır. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını ve telaffuzlarını görebilirsiniz. Bu da pratik yaparken çok önemli bir destekçi olarak bu uygulamayı kullanabilmeyi sağlıyor. Sistemde öncelikle seviyenizi belirliyorsunuz, ardından seçtiğiniz kategorilere uygun olarak videolar karşınıza geliyor. İngilizce cümleler videoların altında alt yazı olarak sunulmaktadır. Anlamını bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıklayarak kelimeleri daha pratik bir şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca eğitmenlerin seçtiği özel kelimelerin telaffuzlarını da görebilirsiniz. Örnek kelimeler cümleler içerisinde sunuluyor. Bu şekilde anlamını bilmediğiniz kelimeleri çok yönlü olarak öğrenebilirsiniz. Seviyenize göre hazırlanan bu videolar eğitmenlerin belirlediği kelimeleri sizin için sıralamaktadır. Seviyenizi ölçmek ve gelişimlerinizi takip etmek için quizler sunulmakta ve İngilizce bilgilerinizi test etmeniz sağlanmaktadır. Yetersiz olduğunuzu düşündüğünüz alanlardaki testlere istediğiniz anda ulaşabilir ve çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Doğru motivasyon ile başlanılan bir İngilizce eğitimi amacına çok daha kısa sürede ve etkili bir şekilde ulaşacaktır.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir