İngilizceyi Ana Diliniz Gibi Konuşmak Artık Mucize Değil

İster iş hayatında ister okul hayatında ihtiyaç duyulan İngilizce için artık öğrenmenin birçok yolu vardır. Akıllardaki İngilizce nasıl öğrenilir? sorusuna cevap bulmanız için ve öğrenmeniz için bütün yöntemleri araştırmanız gerekir.Hayatımızın her alanına yayılmış olan İngilizce aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Sadece biraz emek harcayarak ve size uygun yöntem ile öğrenmeyi başarabileceğinize inanıyoruz. İngilizce öğrenmeyi kurslara giderek veya özel ders alarak başarabilirsiniz. Öncelikle İngilizce öğrenmek uzun bir süreç gerektirir. Öyle bir hafta, iki ay, bir yıl gibi kısa sürede öğrenmeyi beklemeyin. İngilizceyi sürekli çalışmak gerekir ve en önemlisi de akılda kalmasını sağlamak için pratik yapmak gereklidir. Çalışma şekli aynı okul hayatımızdaki gibi defter, kalem gibi materyallerle yapılacak değildir. Ailenizle yada arkadaşlarınızla vakit geçirdiğiniz bir ortamda film yada dizi izleyerek yada evinizin bahçesinde, yatağınızda, okulda, gezerken gördüğünüz bir ağacın altında okuduğunuz kitap ile ya da sürekli görüştüğünüz arkadaşınız ile yazışmalarınızı, maillerinizi İngilizce olarak yaparak çalışabilirsiniz.


İngilizce öğrenmeyi istediğiniz zaman aklınıza takılan İngilizce öğrenmenin teknikleri nelerdir? sorusuna cevap bulmanız için bu yazıyı oluşturduk. Birçok teknik mevcuttur. Öğrenmek için temel ihtiyaç zaman ayırmaktır. İngilizce için zaman ayırarak ve çaba göstererek yola başlayabilirsiniz. Ne kadar zaman ayıracağınız konusunda ise sürekliliği korumanız gerekmektedir. Ara verildiği zaman araya soğukluk giriyor ve öğrenme konusunda ilerleme sağlanmamış oluyor. Gününüzün en az bir ya da iki saatini İngilizceye ayırmalısınız. Kendinize bir program hazırlayarak bu plan, program doğrultusunda ilerleyin. İnanın bu yaptığınız program size yol gösterecektir ve öğrenmenize büyük katkı sağlayacaktır. Yaptığınız bu planınızı uygulayıp uygulamamak sizin iradenize kalmıştır. Kendinizi sıkmadan, daraltmadan öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirerek yolunuza devam etmelisiniz. Böyle olunca öğrenmek size yük olmaktan çıkacaktır. İlk olarak temel konular ile başlayın numaralar, alfabe, haftanın günleri, renkler gibi. Öğrendiklerinizi not alarak çalışın ki daha sonrasında neler öğrendiklerinizi görüp eksiklerinizi tespit etmeniz kolay olur. Sadece gramer öğrenmek yeterli olmamaktadır. Bunun yanında okuma, konuşma, yazma, dinleme gibi çalışmaları da yapmanız gerekir. Bu öğrenme döneminde İngilizceyi odak noktanıza koyun.


Artık her gün okuduğunuz gazeteyi veya haberi İngilizce okuyun. Elinizde her zaman İngilizce bir dergi, kitap olsun. Okulda, işte, her yerde dinlediğiniz şarkıları İngilizce dinleyin. Şarkıları dinlerden sizde şarkı sözlerini tekrar ederseniz dinleme pratiğinin yanında okuma pratiği de yapmış olursunuz. İngilizce filmler, diziler seyredin. Öğrenme sürecinde ne kadar ilerlediğinizi görmek ve motive olmak için test çözün. Aynı okuldaki sınavlar gibi kendinizi sınav yapın, test çözmeye çalışın. En çok kullanılabilecek teknik yöntemi ise günümüz internet ve teknoloji çağının faydalarından online İngilizce öğrenmedir. Nerede olursak olalım her an yanınızdan ayırmadığınız telefon ve tablet ile interneti kullanarak birçok bilgiye ulaşılabiliyor. Telefon ve tabletimizde İngilizce uygulamalar bulundurarak her an İngilizce öğrenmeye devam edebilirsiniz. Bu süreklilik sizin öğrenme konusunda hızlanmanızı sağlar. Online İngilizce öğrenme konusunu düzgün ve verimli bir şekilde kullanırsanız evinizden çıkmadan, istediğiniz yerde ayrıca bütçenizi de zorlamadan İngilizce öğrenebilirsiniz.

Aklımızdaki tüm sorulara cevap bulabileceğimiz ingilizcemacerasi.com internet sayfası ile sorularınız cevapsız kalmayacaktır. Bu sayfada İngilizce nasıl öğrenilir?sorusuna cevap için ihtiyacınız olan her şey detaylı olarak sizlere sunulmaktadır. İngilizce öğrenmenin artık kitaplarla ve ezber sistemiyle olmayacağını herkes biliyor.İngilizce bilmek ancak konuşarak faydalı bir hal alır. Günümüzde İngilizce için yapılan ileri düzey sınavlarında İngilizce konuşmayı test eden kısımlar uygulamalı olarak yapılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere sadece teori yeterli olmamaktadır. Sınavlarda başarılı olmanız için uygulamanızın da iyi olması gerekir. Konuşma kursları anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından sunulduğunda sizin İngilizce öğrenmenize çok büyük katkısı olur.


Tek sorun maddi olanaklarınızdır. Normalde belli bir ücret ödenen İngilizce kursları fiyatlarından daha pahalı olduğundan İngilizce konuşma kursları maddi yönden düşündürmektedir. Kurs fiyatlarına gelecek olursak fiyatlar tüm ülkede aynı değildir. Her kurum kendi bulunduğu il ve ilçeye, bulunduğu konumun kalkınma durumuna göre fiyatlarını belirler. Bu yüzden bir fiyat listesi oluşturmak yanlış olur. Geleneksel konuşma kurslarına ek olarak online İngilizce konuşma programları da tercih edilebilir. Online olarak yapılan bu kursların maliyetleri düşük olduğundan fiyatları da daha uygundur. Bu kurslarda Türkiye de yaşamasa da yabancı eğitmenlerin online olarak katılarak konuşmak için oluşturulmuş programlardır. Online eğitimde zamanı ve mekânı tercih etme şansı buluyorsunuz. Böyle donanımlı bir sitede aradığınız bütün sorulara cevap bularak kendinize bir yol çizmeniz kaçınılmazdır.Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.