ເຢຍລະມັນແນ່ນອນ

ຍິນດີຕ້ອນຮັບສູ່ ALMANCAX FORUMS. ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຊອກ​ຫາ​ຂໍ້​ມູນ​ທັງ​ຫມົດ​ທີ່​ທ່ານ​ຊອກ​ຫາ​ກ່ຽວ​ກັບ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ແລະ​ພາ​ສາ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ໃນ​ເວ​ທີ​ສົນ​ທະ​ນາ​ຂອງ​ພວກ​ເຮົາ​.
    cetince
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີເພື່ອນໆ ຂ້ອຍມາຮຽນຢູ່ເຢຍລະມັນໄດ້ປະມານ 6 ເດືອນແລ້ວ ແຕ່ຫຼັກສູດຂອງຂ້ອຍກໍ່ເລີ່ມ 2 ມື້ ຂ້ອຍໄປນັດພົບເຂົາເຈົ້າສອບເສັງ ແຕ່ຍັງບໍ່ທັນໄດ້ຄຳຕອບ ອາຈານ ໃນຫຼັກສູດພາສາເຢຍລະມັນຂອງຂ້ອຍແມ່ນເຍຍລະມັນ, ແລະລາວບໍ່ຮູ້ພາສາຕຸລະກີ, ແລະຂ້ອຍບໍ່ຮູ້ວ່າມັນຈະຍາກຫຼືງ່າຍ, ພາສາເຢຍລະມັນຂອງຂ້ອຍເກືອບບໍ່ມີຢູ່ແລ້ວ, ນອກຈາກນັ້ນ, ເຢຍລະມັນຂອງຂ້ອຍແມ່ນທຸກຍາກຫຼາຍ. ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວແມ່ນຄົນທີ່ເວົ້າພາສາເຢຍລະມັນ, ສະນັ້ນມັນເບິ່ງຄືວ່າເຈົ້າບໍ່ໄດ້ເລີ່ມຕົ້ນຈາກຈຸດເລີ່ມຕົ້ນແລະຂ້ອຍຄິດວ່າຫົວຂໍ້ຕ່າງໆຈະໄປຢ່າງໄວວາ. ຫຼັກສູດຂອງຂ້ອຍແມ່ນ 5 ມື້ຕໍ່ອາທິດແລະແລ່ນຈາກ 8.30 ຫາ 12.45. ຂ້ອຍຂໍຂອບໃຈມັນຖ້າທ່ານສາມາດ ໃຫ້​ຂໍ້​ມູນ​ກ່ຽວ​ກັບ​ຫົວ​ຂໍ້​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ໃຫ້​ຂ້າ​ພະ​ເຈົ້າ. ຫົວ​ຂໍ້​ທີ່​ດີ​ຫຼື​ບໍ່​ດີ​ແມ່ນ​ການ​ຈັດ​ການ​ແນວ​ໃດ?

esraaras
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ຂ້ອຍໄດ້ເຂົ້າຮຽນຢູ່ສອງໂຮງຮຽນທີ່ແຕກຕ່າງກັນໃນເຢຍລະມັນ, ໃນຫຼັກສູດທໍາອິດທີ່ຂ້ອຍໄປ, ຄູສອນແມ່ນພາສາຕຸລະກີ, ແຕ່ມັນຖືກຫ້າມບໍ່ໃຫ້ເວົ້າພາສາຕຸລະກີແລະດັ່ງນັ້ນ, ທ່ານບໍ່ສາມາດຖາມຄໍາຖາມແລະຄໍາຕອບໃນສະຖານທີ່ທີ່ທ່ານຕິດຢູ່. , ຂ້ອຍບໍ່ໄດ້ຮຽນຫຼາຍ, ຂ້ອຍບໍ່ຮູ້ຫຍັງເລີຍເພາະວ່າຂ້ອຍຍັງໃຫມ່ໃນເຢຍລະມັນ, ແຕ່ນັກຮຽນຢູ່ທີ່ນັ້ນໄດ້ອາໄສຢູ່ໃນເຢຍລະມັນຫຼາຍປີ, ເຖິງແມ່ນວ່າຄົນບໍ່ສາມາດສ້າງປະໂຫຍກໄດ້, ແຕ່ພວກເຂົາເຂົ້າໃຈຄວາມຫມາຍຂອງຄໍາສັບຕ່າງໆ. ຮູ້ແລ້ວເຂົາເຈົ້າບໍ່ມີຄວາມຫຍຸ້ງຍາກໃນຄວາມເຂົ້າໃຈ, ຫຼັງຈາກນັ້ນຂ້ອຍກໍ່ປ່ຽນໂຮງຮຽນ, ຄູສອນເປັນພາສາເຢຍລະມັນ, ແຕ່ພວກເຂົາອະທິບາຍໄດ້ດີ, ສະນັ້ນຂ້ອຍສາມາດຮຽນຮູ້ໄດ້ຫຼາຍກວ່າຄັ້ງທໍາອິດ, ຂ້ອຍບໍ່ຄິດວ່າມັນຈະຍາກ. ສິ່ງທີ່ສໍາຄັນແມ່ນທ່ານຄວນເຮັດມັນອີກເທື່ອຫນຶ່ງຫຼັງຈາກມາຮອດບ້ານເພື່ອເສີມສ້າງວິຊາ, ແລະຄູ່ສົມລົດຂອງເຈົ້າຕ້ອງມີຄວາມອົດທົນຫຼາຍ. ລາວມີຄໍາຖາມຫຼາຍເກີນໄປ, ພຽງແຕ່ໃຊ້ພັນລະຍາຂອງເຈົ້າເປັນວັດຈະນານຸກົມ, ນັ້ນແມ່ນ, ຖາມຄວາມຫມາຍຂອງຄໍາສັບຕ່າງໆ. :))

ຂ່າວ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີຫມູ່ເພື່ອນ;

Almanyaya geleli 9 hafta,Kursa baslayali ise 6 hafta oldu,kursa baslamadan once seviye belirleme testi yaptilar ve 65 sorudan 40 tanesini dogru yaptim,ve beni “intensivkurs”a (430 saatlik) baslattilar,ilk basta sevinmisitim,nede olsa 630 saat yapmak yerine 430 saat yapicaktim,hem maddi,hemde zaman olarak 200 saat karim oldugunu dusundum,fakat kurs baslayinca sinifta pratik olarak konusmayi beceremeyen bir kac kisiden biri olgumu anladim:)ama gramatik olarak fazla bir fark yoktu,hatta cogundan daha iyim diyebilirim,,ve sunu anladimki onlarla aramdaki fark kelime bilgisi ve almanyada yasanilan süre farki..örnegin siniftakilerden en yenisi almanyada 5 yillik,hatta 11 yildir almanyada yasayan bile var ,oysa benim sadece 1 ayim gecmis almanyada ve kursa baslamistim..kursta mecburen digerleriyle konusmak zorunda kaliyorum tarzancada olsa..bu arada kurs ögretmeni de alman..bazen düsündüklerimi anlatamadigim,kelimelerin agzimda dügümlenip sinifin icerisinde,hocanin karsisinda pancar gibi oldugum anlarda oluyor ama..:)örnegin gecen gün herkes birbirine”was hast du gestern abends gemacht?”die sordu benim cevabim suydu “gestern abends habe ich fernsehen gegessen.”oldu..sonra herkesin güldügünü görünce,siz o zaman beni düsünün…dedigim gibi komik durumlarada düsüyorum ama SALLAA olsun..sonucta bu bana gaz veriyo,ögrenmem icin cok nedenim var:)  neyse yavas yavas praratik olarak ilerledigimi düsünüyorum..
    Size gelince sanirim siz 0 dan baslicaksiniz,düsünmeye gerek yok siniftakilerde sizin seviyenizdedir,sizden fazlaliklari bir kac kelime yada dedigim gibi yasanilan suredir..sonucta adi üzerinde “Dil Kursu”,bilmedigimiz icin ögrenmeye gidiyoruz,bilseydik ne isimiz vardi,degil mi?…:))

ຄວາມເຄົາລົບ

ອາລົມໄກ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

arkadaslar size tavsiyem almanyaya geldiginizde kursa sifirdan baslayin… evet gramatik olark birseyler biliyorsunuz ama inanin bana aslinda birsey bilmiyorsunuz sadece bildiginizi zannediyorsunuz!  konusmaya gelince ise bakip kaliyorsunuz! evet ilk basta sizi teste tabi tutuyorlar, nekadarda iyi gecmiste olsa sifirdan baslayin. ve hocaniz alman olsun! evet size zor gelebilir ama bi alman karsisinda nasil konusulacagini ögrenirsiniz ylan yanlis ve dolayisiyla diger almanlarla konusurken yabancilik cekmezsiniz!

ສະແດງ 3 ຄໍາຕອບ - 1 ຫາ 3 (ທັງໝົດ 3 ຄໍາຕອບ)
  • ເພື່ອຕອບກັບຫົວຂໍ້ນີ້, ທ່ານຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.