Sigaranın İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir ?

29.06.2019
722
A+
A-
Sigaranın İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir ?

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Sigaranın İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir ?

Sigara insan sağlığına son derece zararlı olduğu bilinmesine rağmen ülkemizde birçok kişinin yoğun olarak kullanmış olduğu zararlı bir maddedir. En yaygın olarak görülen zararları arasında akciğer kanseri, gırtlak kanseri, dil ve damak kanseri geliyor. Ayrıca bu hastalıkların haricinde birden fazla hastalığa daha kapı açtığı biliniyor. Uzun yıllar boyunca sigaranın zararları konusunda birbirinden farklı çalışmalar yürüten uzmanlar bu konuda yenilikçi çalışmalarına devam ediyorlar. Çünkü ülkemizde sigara kullanım yaşının 12′ ye düştüğü görülüyor. Geri dönüşümü mümkün olmayan hastalıklara sebebiyet vermesi sigaranın en büyük etkilerinden bir tanesi olmuştur.
sigaraninzararlari

Genel Olarak Zararları Nelerdir ?

En önemlisi bulunduğunuz ortamda kötü bir kokunun hızla yayılması ve ağır kokunun odaya çökmesidir. İnsan vücudu üzerinde göstermiş olduğu ciddi hastalıkların en başında kişi cildindeki değişikleri gözlemleyerek anlayabiliyor. Kişinin cilt yapısı bozulduğu için ciltte kararma ve yaşlılık belirtileri ortaya çıkıyor. Dişlere bıraktığı ağır hasardan ötürü dişlerde sararma, çürüme ve daha birçok diş hastalıklarını oluşturuyor. Ağızda tat alma eksikliği yarattığı için kişi kısa zaman içerisinde yediği yiyeceklerden tat alamaz hale geliyor. Kişinin nefes borusu ve gırtlağında ciddi oranda tahribat yaratan sigara kısa zaman içerisinde kansere yakalanma riski oluşturuyor. Özellikle kalp damaları sigaranın zararlarından en fazla etkilenen organdır. Kalp damarları uzun süreli sigara kullanımında tıkanarak kalp krizi riskini ortaya koyuyor. Belirtileri arasında tansiyon yükselmesi ve el ayaklarda titreme gibi işaretler verebiliyor. Erken yaşta bunama, beyinde felç ve hücrelerin ölümü gibi ciddi rahatsızlıklar oluşturabiliyor. Gözlerde görme bozukluğu oluşturan sigara kısa zaman içerisinde kişileri gözlüklü bir hayata muhtaç kılıyor. Birçok kişide görülen hastalıklarda en önemlisi akciğer kanseri olarak biliniyor. Çünkü akciğer kanseri ülkemizde çok yaygın ve her üç kişiden birinin yakalanabildiği bir hastalık çeşididir.
sigaraomur

BUNU KAÇIRMA :   KÜRESELLEŞME NEDİR?

Sigara Sonuçlarını Ne Zaman Gösterir?

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre sigara sonuçlarını hemen gösteren bir madde değildir. Kişilerin kısa dönem içerisinde sigara kullanmaları hemen bir rahatsızlık ile mücadele içerisine girecekleri anlamına gelmiyor. Sigara uzun vadede geri dönüşümü olmayan hastalıklara sebebiyet veriyor. Bu duruma kişinin yıllar boyunca içtiği günlük paket miktarı ve içilen yıl süresi doğrudan etki ediyor. Sigara içerisinde milyonlarca kimyasal zararlı madde barındırıyor.

HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.