Temmuz Öğretmen Atamaları

30.06.2019
5.401
A+
A-
Temmuz Öğretmen Atamaları

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Temmuz 2014 Öğretmen Atamaları, Almanca Öğretmeni Atamaları

Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı 40 bin öğretmen ataması branşlarını açıkladı.Temmuz 2014 Öğretmen atamaları belli oldu. Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı 40 bin öğretmen atamasını tarihini verdi. Nabi Avcı Temmuz 2014 ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. İşte Nabi Avcı açıklamaları:

Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı 40 bin öğretmen atamasını tarihini verdi.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, temmuz ayında yapılacak olan öğretmen atamaları ile ilgili olarak sayıyı verdi. Buna göre temmuz ayında 40 bin öğretmenin atanması bekleniyor.
Temmuz atamaları: Nabi Avcı, “Biz göreve geldiğimizde 425 bin öğretmen vardı. Şu anda ise 812 bin öğretmenimiz var. Temmuz ayı içerisinde ise 40 bin öğretmen daha alacağız. Hızla eksiklerimizi gidereceğiz.” Dershane konusu: milli egitim bakanı nabi avcı “Uzun yıllardır konuşulan ve velilerimizi maddi anlamda zorlayan, çocuklarımızı gününü gecesini birbirine karıştıran bu dershane külfetinden kurtaracağız. Dershaneleri özel okula dönüştürüyoruz. Milli Eğitim’in okulları yetersiz, çocukların takviyeye ihtiyacı var. O yüzden dershaneye gönderiyoruz. Eğer gerçekten sizin milli eğitimin okullarından daha iyi eğitim verme kabiliyetiniz varsa, buyurun okul açın diyoruz. Okul açın, biz size arsa tahsis edelim, bina tahsis edelim, kredi kolaylığı verelim. Buralarda çalışan eğitmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirelim”

Almanca öğretmeni atamaları

Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan atamalarda ise Almanca öğretmenliği için 1135 başvuru olmuş ancak sadece 167 öğretmen atanabilmişti.

Almanca öğretmenleri ise konu ile ilgili olarak; Almanca dersi hemen hemen tüm Anadolu Liselerinde zorunlu ikinci yabancı dil dersi; fen liseleri, öğretmen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde de seçmeli dil olarak okutuluyor. İlk atamalar durdurulunca, Almanca öğretmenlerinin atanabileceği neredeyse hiçbir okul kalmadı.

BUNU KAÇIRMA :   Almanca Öğretmenleri Zümre Çalışması

Bunun için, Milli Eğitim Bakanlığının bir yönetmelik çıkararak bu haksızlığa engel olması ve adil biçimde, ihtiyaç oranında öğretmen kadrolarını atamasını istiyoruz. 29 Aralık’ta ataması yapılmayan öğretmenler için bütün öğretmenler Ankara’da bir araya gelerek büyük katılımlı bir eylem yapılacak. 29 Aralık’a kadar sesimizi daha net duyurabilmemiz için bu kampanyaya imzanla destek vermen ve kampanyanın yayılması için arkadaşlarınla paylaşman çok önemli.

Avrupa’da en çok konuşulan anadil olan Almancanın Türkiye için önemi büyük. Almanca bilgisi sayesinde, 180 milyon Avrupalıyla ana dilinde iletişim kurmak mümkün.

Dahası, Almanya Türkiye’nin en önemli ticaret ortağıdır. Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunuyor ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’yi ziyaret ediyor. Almanca, bu yüzden Türkiye’de ticaret ve turizm açısından ülke ekonomisine en çok etkiyi gösterecek ikinci dil durumunda.

Diğer yandan, lise çağındaki öğrencilerin üniversiteye hazırlık döneminde ikinci yabancı dil öğrenmeye çok fazla vakit ayıramadıklarını tespit ettik. Özellikle, yabancı dil bölümlerinde de 2. yabancı dil dersinin sayıca yetersiz olduğunu görüyoruz.

Bu nedenle, 2. yabancı dil derslerinin 1. yabancı dil dersleri gibi ortaokul döneminde başlaması daha sağlıklı. Böylece hem daha hevesli, enerjik bir ortamda hem de yeteneğin daha erken keşfedildiği dönemde öğrencilerimize eğitim verebiliriz
Demekteler.

Alınan bilgiye göre 2014 Temmuz ayında 420 Almanca Öğretmeni ataması yapılacak.

HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.