Para Kazanma Yolları ve internetten para kazandıran siteler

Para Kazanma Yolları

Sitemizin en temel konusu aslında Para kazanma yolları. Para kazanma yöntemleri başlıklı bu rehberde fazlasıyla işinize yarayacak onlarca farklı para kazanma yolları ve ek gelir elde etme yöntemleri bulacaksınız. Aslında bu yazımızın ana konusu hızlı para kazanma yolları. Hızlı ve kolay para kazanma yolları. Çünkü eğer para kazanma yollarını internetten araştırmaya başlamışsanız demek ki nakite ihtiyacınız var. Biz de bu durumu göz önüne alarak kısa vadede yani acil olarak para ihtiyacınızı karşılayacak tavsiyeler üzerinde duracağız.Yani bu para kazanma yolları başlıklı rehberimiz hızlı ve kolay para kazanma yöntemlerini içerecek sadece. Kısa vadeli ve elinize hemen para geçmesini sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Özetleyecek olursak bu para kazanma yolları rehberimizde bizim size tavsiye edeceğimiz yöntemler aşağıdaki özelliklere sahip olacak:

 • Tavsiye edeceğimiz yöntemler hızlıca nakit paraya ulaşmanızı sağlayacak
 • Sermaye gerektirmeyecek para kazanma yöntemleri olacak
 • İşi yaptıktan sona ödeme için çok beklemeyeceksiniz
 • Büyük emekler sarf etmenize neden olmayacak
 • Genelde kolay ve herkesin yapabileceği şeyler olacak
 • Genellikle aynı gün içinde ödeme alabileceğiniz işler olacak

Evet, sanırım doğru düşünüyoruz. Bu sayfaya gelen herkesin muhakkak acil paraya ihtiyacı olmalı diye düşündük ve sizlere hemen acil şekilde aynı gün para kazandıracak yöntemleri yazacağız. Şimdi çalış parasını 1 ay sonra al gibi yöntemlerden söz etmeyeceğiz. Sermaye gerektiren işlerden söz etmeyeceğiz. Acil paraya ihtiyacı olan birine sermaye gerektiren bir iş kurmasını tavsiye etmek ne kadar mantıklı sizce?Bizim tavsiye edeceğimiz para kazanma yöntemleri herkese hitap edebilir olacak. Herkes için bir şeyler bulmaya çalışacağız. Size vereceğimiz tavsiyeler ayrıca aşağıdaki gibi farklılaştırılabilir. Herkese uygun bir şeyler muhakkak vardır. İşte sizler için hazırladığımız bu rehberde yer alan para kazanma türleri:

 • Bir bilgisayar ve internet bağlantısı gerektiren işler
 • Bilgisayar ve internet gerektirmeyen işler
 • Küçük de olsa sermaye gerektiren işler
 • Hiç sermaye gerektirmeyen işler
 • Aynı gün ödeme alınacak işler
 • Birkaç gün sonra ödeme alınacak işler
 • Banka kanalıyla ödeme alınacak işler
 • Elden nakit olarak para alınacak işler

Sanırım bu rehberde yer alan para kazandıracak işleri yukarıdaki gibi kategorize edebiliriz. Dediğimiz gibi, bu rehberde herkese yönelik bir hızlı para kazanma yolu mutlaka vardır. Bu arada şu hatırlatmayı da hemen yapalım. İnternette bir çok sitede saçma sapan bilgiler var. Efendim reklam izleyerek para kazanma olayı son dönemde revaçta ancak kesinlikle uğraşmayın. Tamamen boş iştir. Hiçbir şey kazandırmaz. Çok popüler olan anket doldurarak para kazanma olayı ise gerçekten para kazandırır ancak ufak ufak kazandırdığı için dişe dokunur bir meblağ elde etmeniz çok uzun sürer. Biz size acil nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işlerden söz edeceğiz. Hemen başlayalım.


Makale Yaz Para Kazan

Makale yazarak hızlıca, hatta birkaç saat içerisinde para kazanabilirsiniz. Makale yazarak para kazanma yolu bir bilgisayar ve kısa süreli de olsa internet bağlantısı gerektiren işlerdendir. Ancak çok kısa süre içerisinde, hatta birkaç saat içerisinde nakit paraya ulaşmanızı sağlar. Makale yazarak para kazanma yolları başlıklı yazımız makale yazarak nasıl kısa sürede para kazanabileceğinizi uzun uzun, adım adım detaylı bir şekilde anlatmıştık. Bakın gerçekten hayal değil. İstediğiniz bir konuda makale yazarak ya da makale alıcısının istediği konuda bir makale yazarak çok kısa sürede günü kurtaracak bir miktar parayı hemen bulabilirsiniz. Bizim fikrimiz budur ki özellikle internetten para kazanma yollarından en iyisi makale yazmaktır.

Makale yazarak para kazanmak kolaydır. Sermaye gerektirmez, sıcak para vardır. Peşin para vardır. Acil nakit ihtiyacınızı karşılar ve devamlı olarak ek gelir elde edilebilecek güzel bir sektördür.

Site yönetimi

Hemen örnek verelim, bin kelimelik bir makale iki saat içinde yazılır. Bin kelimelik bir makale en az 30-50 TL eder. 2 saat içinde en azından 30-50 TL’yi cebinize koyar ve acil nakit ihtiyacınızı hemen karşılarsınız. Peki makale siparişi verecek müşterileri nereden bulacağım, makalemi kime satacağım diye sorarsanız bu konuda makale yazarak para kazanma yolları adlı rehberimizde detaylı bilgiler vermiştik ancak hemen burada da bir örnek site verelim. Şimdi hemen https://www.r10.net/makale-icerik-siparisleri/ adresine giriniz. Açılan sayfada yüzlerce makale siparişinin yazılmak üzere beklediğini göreceksiniz. Hemen ilgi alanınıza giren bir makaleye talip olun, siparişi veren üyeye ya da sipariş konusunun altına mesaj atarak işi alabilirsiniz. Dilerseniz iş başında ücretin yarısını ya da tamamını alabilirsiniz. Tamamen sizin makale siparişi veren kişiyle anlaşmanıza bağlı. Bu arada r10.net sitesine üye değilseniz öncelikle üye olmanız gerektiğini hatırlatalım. Üye olduktan sonra hemen iş almaya başlayabilirsiniz.


Bu arada şunu da hatırlatalım ki, sitemize sürekli yeni rehberler ve yeni internetten para kazanma yolları ekleniyor. Para kazandıran bir uygulama çıktığı anda hemen inceleyip eğer olumlu bulduysak sizlerle paylaşıyoruz. Eğer yeni bir para kazandırma uygulaması çıktığında hemen haberdar olmak isterseniz aşağıdaki bölümden bildirimlere hemen abone olabilirsiniz.

mobil uygulamalarla ek gelir elde etmek Para Kazanma Yolları ve internetten para kazandıran siteler
Para kazanma yolları

Makale yazarak para kazanma yolu sermaye gerektirmeyen, ancak bir bilgisayar ve internet bağlantısı gerektiren bir iştir. Aslında internete bağlı bir telefon ile de yapılabilir ancak makale yazma esnasında telefonun klavyesini istediğiniz gibi kullanamazsınız ve uzun makale yazmak çok yorucu olabilir. Telefonunuza bağlayacağınız bir klavye varsa o halde bilgisayara gerek bile yoktur.

Makale Yazarak Kaç Para Kazanırım?

Makale yazarak para kazanma gerçekten en etkili, en kolay, en hızlı para kazanma yollarından biridir. Günümüzde ülkemiz piyasasında 100 kelimelik bir makale en azından 3 TL ile 5 TL arası fiyatlandırılmaktadır. Daha kaliteli ve bilgi dolu makaleler ise 100 kelimesi 10 TL, 15 TL gibi rakamlara alıcı bulmaktadır. Bu da 1.000 kelimelik bir makaleden çok rahat 50 TL kazanabileceğiniz anlamına gelir. Üstelik anlaşmaya göre önce parayı peşin olarak alabilir, daha sonra makaleyi yazarak teslim edebilirsiniz.Belirttiğimiz site sadece bir örnektir, daha fazla makale alım satım sitesi de mevcuttur, oralara da üye olarak kazancınızı artırabilirsiniz. Makale yaz para kazan konusunda daha detaylı ve bol örnekli bilgi edinmek isterseniz makale yazarak para kazanma başlıklı rehberimizi okumanızı şiddetle öneririz. Çünkü internet üzerinden en kısa sürede ve en çok para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri de makale yazarak para kazanma yöntemidir.

İkinci El Eşya Satarak Acil Para Kazanma

Acil ve kolay yoldan para kazanmanın bir başka yolu da kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızı Letgo veya benzeri uygulamalar üzerinden satışa sunmaktır. Özellikle Letgo uygulamasında satışa sunulan ürünler çok hızlı bir şekilde satılabiliyor. Ticaret bu tarz uygulamalarda hızlı dönüyor. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa kullanmadığınız 2. el eşyalarınızı satarak bunları hemen nakite çevirebilirsiniz. Mobil uygulamalardan söz etmişken şunu da hatırlatalım ki para kazandıran uygulamalar başlıklı rehberimizde mobil uygulamalardan para kazanma yollarını da anlattık, bir de o konumuza göz atmanız yerinde olacaktır.

İkinci el eşyalarınızı Letgo uygulaması yerine dilerseniz ve satacağınız eşya uygun ise bir spotçu mağazasına yani ikinci el eşyaların alınıp satıldığı mağazalara götürerek de hemen nakit paraya çevirebilirsiniz.İkinci el eşyaları satmak da kolay ve kısa sürede para kazanmanın, nakit elde etmenin bir başka yoludur. Sürekliliği yoktur ancak günü kurtarmak adına hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamak için bu yöntem tercih edilebilir. Sonuçta bu rehberde kısa sürede nakit ihtiyacınızı karşılayacak olası bütün yöntemleri ele alıyoruz. İkinci el eşya satarak para kazanmak için internet bağlantısına sahip bir telefon ya da bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir sermayeye gerek yoktur. Sermayeniz zaten ikinci el kullanmadığınız eşyalarınızdır. Eşyanızı satar satmaz paranızı nakit olarak elden alırsınız. Dolayısıyla hızlı ve kolay bir para kazanma yöntemidir.

Letgo uygulaması üzerinden para kazanma olayı ile birlikte bu günlerde TikTok para kazanma uygulaması da oldukça revaçtadır. TikTok üzerinden para kazanma olayı tabii ki bu yazımızda belirttiğimiz gibi kısa sürede para kazandırmaz. Sitemize gelen yorumlar üzerine bunu da belirtme ihtiyacı duyduk. Eğer mobil uygulamalar üzerinden para kazanma yollarını araştırıyorsanız o halde para kazandıran uygulamalar hakkında hazırladığımız rehberimizi de inceleyebilirsiniz.

İlgili konu: Para kazandıran oyunlar

Sokakta Simit Satarak Kolay Para Kazanmak

Bir diğer hızlı para kazanma yolu da sokaklarda simit satmaktır. Bu iş için eğer tanıdık bir fırıncı yoksa az bir meblağ sermaye gerekir, yani en azından 15-20 TL paranızın olması gerekir. Simit satarak para kazanmak gayet kolay ve risksiz bir iştir. Hızlı bir şekilde nakit para elde etmenizi sağlar. Sermayeniz yoksa yani cebinizde hiç para yoksa bile herhangi bir simit fırınına gidip fırın yetkilileriyle görüşerek de ödünç olarak yani hiç para vermeden 15-20 tane simit alabilirsiniz. Simitleri sattıktan sonra fırına geri dönüp borcunuzu ödersiniz. Size de en azından 20-25 TL para kar olarak kalır. Böylelikle 20-25 TL para kazanmış olursunuz. Simitçiler genelde sattıkları her bir simitten 1 TL, 1,25 TL, 1,5 TL gibi paralar kazanmaktadır. Siz de 20 simit satarak 30 TL para kazanmış olursunuz.

Şansınız yaver giderse 20 tane simiti yarım saat içinde bile satarsınız. Ama en geç 2 saat içinde 20 adet simit çok rahat satılır. Bu da demektir ki en geç 2 saat içinde 20-25 TL kazanılır. Günde 8 saat çalışarak simit satan biri ise en azından 100 TL rahat kazanır.

Simit satma işi devamlılığı olan bir iştir, her gün satılabilir, özellikle kalabalık yerlerde dolaşırsanız daha çok satarsınız. Pazarlarda da dolaşıp satabilirsiniz.

Hiç sermayeniz yoksa eğer, fırıncıyla konuşup ödünç simit alabilirsiniz. Güven sorununu aşmak için kimliğinizi ya da değerli bir eşyanızı fırıncıya ödünç olarak bırakıp simitleri sattıktan sonra geri dönüp fırıncıya olan borcunuzu ödeyebilir ve eşyanızı geri alırsınız. O gün simit satarak kazandığınız paradan bir miktar yarına sermaye için ayırırsınız. Bu şekilde çok rahat devam edersiniz. Her gün elinize hazır nakit para geçmiş olur.

Bu konuyu sadece simit satmak olarak düşünmeyin, farklı şeyler de satılabilir. Çarşılarda, sokaklarda, pazarlarda ve benzeri kalabalık yerlerde balon, oyuncak, limon, tatlı ve benzeri aklınıza gelebilecek her şey rahatlıkla satılabilir. Zaten bunları satan bir sürü insan var. Utanmaya ise hiç gerek yok helal rızkın peşinde olana Allah da yardım eder. Helal rızık peşinde koşmak büyük bir şeref ve onur vesilesidir.

Dükkanların Camlarını Silerek Hızlıca Para Kazanın

Bir diğer hızlı para kazanma yollarından biri de işyerlerinin cam ve camekanlarını silmektir. Vitrinler de silinebilir. Elinize alacağınız bir fısfıs camsil yani cam silme suyu ve birkaç tane gazete veya cam silmeye uygun bez ile birkaç saat içerisinde vitrin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte en az 3-4 dükkanın camlarını silebilir ve pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Cam silme suyunu her markette kolayca bulursunuz, cam silme suyu çok ucuzdur, cam silmeye uygun bir bez de evinizde mutlaka zaten mevcuttur, gazete varsa gazete daha iyi olur. Bir camsil suyu ve birkaç gazete ile birkaç saatte karnınızı güzel doyuracak ve artacak miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ben cam silemem, başka fikirlere ihtiyacım var diyorsanız o halde evden para kazanma yolları adlı rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Cam Silerek Nasıl Para Kazanılır?

Elinize bir camsil ve gazete kağıdı aldınız ve dükkanların bulunduğu bir sokak ya da caddede gezinmeye başladınız. Hemen sağdan itibaren dükkanlara tek tek girin ve paraya ihtiyacınızın olduğunu, isterlerse dükkanın camlarını bir güzel silebileceğinizi söyleyin. Bu teklife dükkan sahiplerinin çok büyük bir çoğunluğu evet diyecektir. En azından dilencilik yapmıyorsunuz, hizmet veriyorsunuz. Bir cam silme karşılığında en azından 15-20 TL rahat alırsınız.

Ücreti dükkan sahibine bırakın ya da ücreti baştan belirtin. Mesela dükkan sahibine ilk baştan şunu söyleyin “20 TL karşılığında camlarınızı pırıl pırıl yapabilirim”. Bu teklifi ilk girdiğiniz dükkan kabul etmezse ikinci dükkana, o da kabul etmezse üçüncü dükkana ve sırayla hepsine sorun. Mutlaka bir çoğu kabul edecektir. Bu şekilde iş yerlerinin camlarını silerek birkaç içinde en azından 100 TL çok rahat kazanırsınız. Bir günde yani sabahtan akşama kadar bu işi yaparsanız en az 10-15 dükkan camı silmiş olursunuz ve rahatlıkla günde 200-250 TL kazanırsınız. En hızlı para kazandırma yöntemlerinden biridir bu cam silerek para kazanma işi ve sadece sitemizde yer almaktadır. Bildiğiniz gibi sitemizde gerçekten para kazandıracak güzel fikirler yer almaktadır.

Peki aklınıza şu soru gelebilir. Arabaların camlarını silerek para kazanamaz mıyım? Biz tavsiye etmeyiz. Millet bıktı artık bunlardan. Işıklarda araba bekleyen, araba yanaşınca da sorgusuz sualsiz cam silmeye çalışan insanlardan bıktık. Dolayısıyla önermiyoruz. Siz gidin iş yerlerinin camlarını “izin dahilinde” silin ve paranızı kazanın. Gayet güzel ve rahat bir iştir. Kısa zamanda güzel paralar kazandırır. Dükkanların camlarını silerek para kazanma işi için bir bilgisayara ya da telefona ihtiyacınız yoktur. İnternet bağlantısına sahip olmanıza gerek yoktur. Bir camsil ve gazete alacak kadar paranızın olması yeterlidir. Gazeteyi çay ocaklarından veya kıraathanelerden ücretsiz temin edebilirsiniz. Gazete yerine çekpas kullanmanız da mümkündür.

Gördüğünüz gibi sitemizde yer alan para kazanma yolları gerçekten uygulanabilir, gerçekten hızlıca para kazanmanıza vesile olacak yollardır. Sitemizde boş vaatler, hayal ürünü olan işler asla yer almaz. Sitemizde yer alan para kazandıran uygulamalar gerçekten kazandıranlar arasından özenle seçilmiştir. Gerçek para kazanma yolları hakkında yeni yeni bilgiler edinmek ve yeni yöntemlerden haberdar olmak isterseniz sitemizin bildirimlerine ve e-posta bültenimize abone olmanız yeterlidir.

Bu para kazanma rehberimiz belirli periyotlarda sürekli güncellenecektir. Sayfamızı takip ederek bu sayfaya eklenecek olan yeni para kazanma yollarından haberdar olabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları nelerdir?

İnternetten para kazanma yolları çok çeşitlidir. İnternetten para kazanmanın en popüler yolları ise aşağıdaki gibidir:
1. Makale yazarak para kazanmak
2. Mobil uygulama yaparak para kazanmak
3. Grafik tasarım (logo, banner vs.) yaparak para kazanmak
4. Anket doldurarak para kazanmak
5. Para kazandıran uygulamalar vasıtasıyla para kazanmak
6. İkinci el eşya satışı yaparak para kazanmak
7. Reklam izleyerek para kazanmak
Bu gibi yöntemler en popüler internetten para kazanma yöntemleridir.

Kolay para kazanma yolları nelerdir?

internetten para kazanma, online para kazanma

En kolay ve en hızlı para kazanma yolu makale yazarak para kazanma yoludur. Makale yazarlığı yaparak çok kısa sürede ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ev hanımlarından tutun da öğrencilere kadar çok geniş bir kesim tarafından kolaylıkla makale yazarlığı yapılabilir. Makale yazarak para kazanmak günümüz itibariyle en kolay ve en popüler para kazanma yollarından biridir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir