Yanıtla: 2020 vize bekleyenler ve alanlar

Gamişş
    Katılımcı

Bugün araştırdım. Kendi olduğum ildeki sun express şubesini aradım ya oturumun olması lazım yada alman vatandaşı vize olmaz dedi. Ayrıca 3-4 yer yok dedi. Ankara konsolosluğu aradım durumu anlattım gidebilirsiniz kimlik ve pasaport yeterli dedi. Sun express genel müşteri hizmetlerini aradım onada durumu anlattım konsolosluk gidebilirsiniz dediyse gidersiniz dedi. İzmirden aldım bileti 4ne yarın yola çıkacağım hayırlısı artık bakalım. 😏

Merhabalar. Allaha şükürler olsun ki geldim. Burdan haberim olmuştu tahliye uçuşlarından o yüzden bilgilendirmek istedim. Geleceğim yer münih olduğu için olduğum yerden 12saat yolla izmire gittim. Aynı günde iki uçuş vardı ilki düsseldorf sonraki münih. Düsseldorfun bağaj vermesi 2 saat sürdü aşırı kalabalıktı. Bagaj verilen yerde hiç soru sorulmadı direk geçtim. Pasaport kontrolde ise memur nereye gittiğimi niye gittiğimi sordu eşimin yanına gidiyorum dedim tamam dedi pul istedi ordanda sorunsuz geçtim ama gelin bide bana sorun. Münihe indikden sonra pasaport kontrolüne sırayla mesafeyle alındı. Almancam pek fazla olmadığı için ve aşırı heycanlo olduğum için beraber gittiğim arkadaşım yardımcı oldu. Asıl sorun burda başladı zaten gıcık bir memura denk geldik sürekli tersledi arkadaşımıda benide. Başka bi memura sordu d vizesi geçebilirmi diye oda açıklamasını yapmış hatta arkamızdan bunlarda buldu kolay yolunu filan demişler 😠 sonra memur bi dakika diyip gitti bi anda kaynar sular döküldü. Sanırım sırf o gerilimi yaşatmak için pasaportumu alıp gitti. Sonra gelip bastı mührü. Bugün itibariyle kurtulmuş oldum darısı isteyen bekleyen tüm herkese olsun inşallah 🤲🏻