A1 almanca aile birleşimi sınavı için mektup örnekleri

Forumlar Almanca A1 Sınavı, A2, B1, Almanca KPDS, KPSS ve Diğer Almanca Sınavlar İle İlgili Paylaşımlar A1 almanca aile birleşimi sınavı için mektup örnekleri

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    khoLpa$aLı
    Katılımcı

Schreiben Sie an die Touristeninformation in Dresden:
    -Sie kommen im August nach Dresden.
    -Bitten Sie um Informationen über Film,Theater,Museen usw.
    -Bitten Sie um Hoteladressen.

Sehr geehrte Damen und Herren,
    Ich will im August nach Dresden kommen.
    Können Sie mir Helfen?
    Können Sie bitte die Hoteladressen geben?
    Gibt es dort Museen?
    Welche Filme gibt es im August?
    Vielen Dank im Varaus.
    Mit Freundlichen Grüßen.

konu içinde arkadaşlarımızdan gelen mektuplarda vardır onlarada bakmanızı tavsiye ederim.

nisanur
    Katılımcı

teşekkürler :)

fırtına
    Katılımcı

Vielen Dank ;)

fırtına
    Katılımcı

Arkadaşlar benden de bir tane mektup örneği;

Sagen Sie:
    -Ihr Sohnann nicht in die Schule gehen.
    -Warum er nicht in die Schule gehen kann.
    -Sie kommen morgen wegen seiner Hausaufgaben.

Sehr geehrte Frau Bucher,
    Mein Sohn Maura kann nicht in die Schule gehen.Er ist krank und muss im Bett bleiben.Das sagt der Artzt.Ich komme morgen in die Schule und hole seine Hausaufgaben.
    Mit freundlichen Grüssen
    Name und Nachname

(Yanlışım var ise düzeltmenizi rica ederim)

khoLpa$aLı
    Katılımcı

Sagen Sie:
    -Ihr Sohnemann nicht in die Schule gehen.

Mein Sohn Maura kann nicht in die Schule gehen.Er ist krank und muss im Bett bleiben.Das sagt der Arzt.Ich komme morgen in die Schule und hole seine Hausaufgaben.
    Mit freundlichen Grüssen
    Name und Nachname

düzelttim ufak tefek ama

bahar46
    Katılımcı

slm kohlpaşalı bende sınava gırecegım senın bılgın varmı sınavla ılgılı bana yardım edebılırmısın

khoLpa$aLı
    Katılımcı

Evet arkadaşım sanada biraz katkıda bulunmaktan mutluluk duyarım.Yazılı sınavı gözünde büyütme ve dikkatini iyi ver tüm konulara çalış sadece bir yerde takılma çok basit bir sınav ama kafa yormak lazım sınav 4 bölümden oluşuyor ilk bölüm hören cd den dinleyip önündeki cümlelere göre 6 soruya a b oder c yanıtlarını kullanıyosun sonraki sorulara  richtig oder falsch işaretliyosun.Ikinci bölüm lesen aynı bunun gibi ama bu sefer cd yok önündeki metinlere göre richtig oder falsch işaretliyosun.Ve karşına internetten firma ilanlari,reklamları falan çıkıyor hangisi denilene uygunsa onu işaretliyosun.Sonraki bölüm schreiben bu bölümde verilen metine göre bir cv yi tamamlıyorsun ve en zor denilecek bi yer mektup konusu (bakınız forumda A1mektup ornekleri konusuna) mektupa iyi çalış ezber yap hitaplara dikkat et geri kalanını uygun bir sekilde yazabilirsin.En son bölüm bence en kolay olanda sprechen bunda da ezber lazım şimdiden başarılar kolay gelsin.

bahar46
    Katılımcı

tesekkür ederim ama nasıl calısacagımı bılmıyorum msn adresin varmı orda bana bıraz yardım edermısın kusura bakma cok masraflı oldum ama napayım hiç bır ımkanı yok burda kursta yok bır an önce gıtmek ıstıyorum

khoLpa$aLı
    Katılımcı

tabi olabilir msn vermek yasak ama kişisel profilimde yazıyor ordan ekleyebilirsin .

bahar46
    Katılımcı

msn aldım ama suanda acık görünmüyorsun yada benmı yanlıs aldım

fromhell
    Katılımcı

merhaba arkadaslar cumrtesi sınawa giriyorum biras heyecen war basaracagımı biliyorum ama inş. bi sorun cıkmas..ayrıca sınaw için önceden aryıp isim yazdırmayıı unutmayınn.:)

khoLpa$aLı
    Katılımcı

sınava giren arkadaşlara şimdiden başarılar allah kolaylık versin.

hüdaverdi
    Katılımcı

BEWNDE MEKTUPTA TAKILIYORUM MALESEF

khoLpa$aLı
    Katılımcı

mektuba ağırlık verin arkadaşlar aynı kalıp üzerinde kendiniz kelimeler türetmeye çalışın.

mavi_deniz
    Katılımcı

selam arkadaşlar…:):)
    15 aralıkta istanbulda sınava girdim ve kazanamadım. şimdi 18 ocakta ankarada sınava girmek istiyorum inşşalh bu kez olur ve sınava girecek herkese bol şanslar ve herşey gönlünüzce olsun….

Leibe Freunde,
    ich danke für dein geburstag party einladung. Leider, ich kann nicht dein geburstag party kommen.
    Denn Meine schwester ist kran und hast ein termin.
    Desalb muss ich nach Berlin fahren.
    İch sichte dein das geschenk.

Viele Grüsse
    dein….Mavi

fırtına
    Katılımcı

Sagen Sie:
    -Ihr Sohnemann nicht in die Schule gehen.

Mein Sohn Maura kann nicht in die Schule gehen.Er ist krank und muss im Bett bleiben.Das sagt der Arzt.Ich komme morgen in die Schule und hole seine Hausaufgaben.
    Mit freundlichen Grüssen
    Name und Nachname

düzelttim ufak tefek ama

teşekkür ederim, hatamı fark ettim.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 265)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.