A1 sınavına gırmek ıcın ılla kurs gereklımı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    senyor1402
    Katılımcı

Merhaba sevgılı arkadaslar
    yaklasık 1 yıldır turıst vızesı ıle almanyaya nısanlımın  yanına gıdıp gelıyorum  ( yunan vizesi ile )
    bu yaz burda evlendık 
    tabıkı aıle bırlesımı vızesı ıcın basvuru yapacagız
    ınternetde  ve 3  5 aıle bırlesımı reklamı veren kurslara gıttık
    bırı  1.000 ıle 1.500  tl
    bırı  20 gunde sınavı gecersın deyıp 2.000 tl 
    bırı  bır ayda en az 70  puan deyıp  2.500 tl ısteyenler oldu
    hatda  bır  kursda  oradakı hoca bana: bunu de bakım  sunu tekrarla dedı
    ardından bravoo  senın dılın yatkın hemen kayıt yapalım  1500 tl dedi  :)
    yol masrafları  gıtme gelme  hepsının uzerı  bırazda rakamla  malıyetler artıyo  tabı

iş durumu  malum  1 yıldır  tabıkı pıyasaların durgunlugu işci olarak bızlere yansıyor
    ucretsız ızınler baslıyor.

bugun arkadasımla bunu konusurken  bana:  istanbulda beledıyelerın  actıgı kurslar var
    almanca A1 kursu yazıyor soralım dedı
    gıttık  ısmek kursuna  A1 baslangıc  kursu oldugunu 160 saat surdugunu  hafta ıcı hergun 3 saat
    bıtırınce bıtırdıgıne daır bır belge verılıyomus
    eger ıstenırse A2 kursuna devam edılebılıyormusum.

beledıyenın verdıgı bu ucretsız A1 almanca kursuna katılsam  160 saatlık dersı işlesem
    ardından A1 sınavna kendım  gırebılırmıyım?
    yoksa o sınava gırmek ıcın  ılla  kursa kayıtlımı olmam gerekıyor
    tesekkur ederım efendım…

Reyya
    Katılımcı

Hayır. A1 sınavına girmek için mutlaka kurslara gitmene gerek yok. yani kurs görmedende sınava girebilirsin tabii almanca bilgin yeterli ise.  Belediye kurslarının hazırlaması ne kadar yeterli olur bilemiyorum ama sende belediyenin vereceği kursla birlikte kendi kendine hazırlanırsan başarabilirsin. A1 sınavı tarihini öğrenip başvuruyorsun.  Kursa gidip gitmemek tamamen kişiye aittir. şart diye birşey yok. Yalnız bu sınavı yapan ,  bu  belgeyi veren ve sertifikanın geçerliliği tek  olan  kurum Goethe Institut’dür. 
    Ben sana goethe nin hazırladığı örnek A1 sınavı formatını gösteren bir link veriyorum. Hergün kelime öğren ve kalıplaşmış cümleler ezberle bu A1 in mektup bölümü için gerekli olacak. Sitede A1 in mektup örnekleri var. oradaki cümleleri öğren. Seninde gayretinle herşeyi başarabilirsin zaten A1 sınavı zor olan bir sınav değil. Başarılar

https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/sd1/mat/deindex.htm

Reyya
    Katılımcı

genel bilgi olarak aşağıdaki linki okursan detayları daha iyi öğrenmiş olursun.

https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/ogf/trindex.htm

fuk_18
    Katılımcı

kurs zorunlulugu yok evde kendin calisarak da girebilirsin hatta sitede a1 cd si var onu satin alip kendi kendine hic kursa gitmeden oturdugun yerden hazirlanabilirsin

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.