Aile birleşimi sorularım.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Tayni
    Katılımcı

Merhaba herkese,
    Nişanlım alman vatandaşı ve almanyadan emekli aile birleşimi için problem midir acaba ?
    Aile birleşimi vizesi başvurusu yapmadan önce eşimin almanyaya dönüp evlendiğini yetkili kurumlara bildirmesi gerekli midir ? (Nikah sonrası hemen başvuru yapmak istiyoruz )
    Aile birleşim vizesi randevusunu ne kadar süre önce almak gereklidir ?
    Sizin eklemek istediğiniz şeyler varsa memnuniyet duyarım.

Umarım herkesin vizesi biran önce çıkar. Hayırlı günler. Allah kavuştursun herkesi.

fuk_18
    Katılımcı

alman makamlarina evliligi bildirmek gerekli bunu konsoloslukdada yapabilirsin türkiyedeki ve alman vatandasi oldugu icin sorun olmayacaktir aile birlesimi vizesi alirken

Tayni
    Katılımcı

alman makamlarina evliligi bildirmek gerekli bunu konsoloslukdada yapabilirsin türkiyedeki ve alman vatandasi oldugu icin sorun olmayacaktir aile birlesimi vizesi alirken

Çok teşekkür ederim hocam yanıtınız için.  Peki ikamet gibi belgeleri konsolosluktan temin etmesi mümkün müdür ?

fuk_18
    Katılımcı

esinin ikamet belgesimi ne icin gerekli

Tayni
    Katılımcı

esinin ikamet belgesimi ne icin gerekli

aile birleşim vizesi için  Almanya’da yaşayan eşe ait ikamet belgesi lazım diye biliyorum.

fuk_18
    Katılımcı

nikah kiymak icin gerekli belgeleri almadiniz daha sanirim onlar ayri bir sorun cunku , ve istenen belgeler formda var orda tekrar kontrol edebilirsiniz yada konsoloslugun sitesinden

Tayni
    Katılımcı

nikah kiymak icin gerekli belgeleri almadiniz daha sanirim onlar ayri bir sorun cunku , ve istenen belgeler formda var orda tekrar kontrol edebilirsiniz yada konsoloslugun sitesinden

Hocam çok özür dilerim, sanırım ben kendimi ifade edemedim.
    Biz nikah için bütün evraklarımızı aldık. Nikah günümüz tamam, sadece günümüzü bekliyoruz.
    Sorun nikah sonrası ondan bir belge istenecekse bunları konsolosluktan alabilir miyiz ?

fuk_18
    Katılımcı

nikah sonrasi vize icin evraklari zaten almanyada tamamlicak vize icin istenen evraklara bakabilirsiniz sitede var , evliligide konsoloslukda alman makamlarina bildirebiliyorsunuz.

Morslipdon
    Katılımcı

Hocam çok özür dilerim, sanırım ben kendimi ifade edemedim.
    Biz nikah için bütün evraklarımızı aldık. Nikah günümüz tamam, sadece günümüzü bekliyoruz.
    Sorun nikah sonrası ondan bir belge istenecekse bunları konsolosluktan alabilir miyiz ?

esiniz ikametgahini ve evi kiraysa kira sozlesmesini yanina almasi lazim  daha once evlenip bosanmissa onlarinda belgeri gerekir. evlilik turkiyede m gerceklesicek

Tayni
    Katılımcı

esiniz ikametgahini ve evi kiraysa kira sozlesmesini yanina almasi lazim  daha once evlenip bosanmissa onlarinda belgeri gerekir. evlilik turkiyede m gerceklesicek

Evet hocam eşimin eski bir evliliği mevcut. Nikah Türkiyede olacak.

9 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.