Akkusativ ile Dativ´i Anlamanin Yollari…

Forumlar Almanca Ders ve Bilgi Bankası Akkusativ ile Dativ´i Anlamanin Yollari…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    yücel
    Katılımcı
    Hazirladiklarim Alinti degildir…
    Hepsini kendim hazirladim…
    Eger yanlisim varsa Arkadaslardan veya Hocamizdan düzeltmelerini Rica ederim…
    Amacim Bilmeyen Arkadaslara biraz yardimci olabilmek…

::) Icinizden Allah Razi Olsun demeniz bile yeter  ::)

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

jentzsch2
    Katılımcı

Allah senden razi olsun yücel ;)

bu bilgilerr bu konuda kafasi karisan insanlara cok yardimci olacak eminim.1 arkadasima sayfanin linkini yolladim bilee ;)

yücel
    Katılımcı

Amiin Timur, yardimci olabildiysem ne mutlu.. ::)

fbsahin
    Katılımcı

eyvallah cok saolasın…

memoli63
    Katılımcı

:)selam yücel arkadasim cok güzel anlatmissin cok tesekkürler 😮 :o.yalniz bir sey soracagim yardimci olursan cok sevinirim.su adatlar cümlede herzaman yeri nersidir yani fiilden sonra mi yoksa öncemi yer aliyor?yani über,nach,auf,an,von bunlari  (denken)kelimesiyle cümlede nasil kullanacagim.veya (schreiben) iste nasil kullanacagimi  ???anlayamadim simdididen tesekküler. :)

yücel
    Katılımcı

:)selam yücel arkadasim cok güzel anlatmissin cok tesekkürler 😮 :o.yalniz bir sey soracagim yardimci olursan cok sevinirim.su adatlar cümlede herzaman yeri nersidir yani fiilden sonra mi yoksa öncemi yer aliyor?yani über,nach,auf,an,von bunlari  (denken)kelimesiyle cümlede nasil kullanacagim.veya (schreiben) iste nasil kullanacagimi  ???anlayamadim simdididen tesekküler. :)

a.s memoli dostum,

Daha önce bunlari Tablo seklinde vermistim, bilmiyorum baktinmi,
    Aradigin bu konu icinde var…(cikan tablodaki
    2. $IK)
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=4101.msg23704#msg23704

selimdestan
    Katılımcı

Allah razi Olsun Herkesin Anlamakda Zorlandigi Bir Konu

yücel
    Katılımcı

Allah razi Olsun Herkesin Anlamakda Zorlandigi Bir Konu

Amin, Cem-i Cümlemizden…

nahur
    Katılımcı

valla sunu soyleyeyim ben isvicrede kac yildir okula gidiyorum anlatigin gibisini gormedim allah senden razi olsun ve eline beynine saglik cok sagol

Achten Sie
    Katılımcı

sevgili yücek kardeşim yeni başlayanlar için biraz zor olmuş bu belki ama gerçi herkesin zorlandığı bir konu almanlar bile kendi gramerlerini anlamakta güçlük çekiyorlar herneyse yinede eline sağlık allah razı olsun……

yücel
    Katılımcı

sevgili yücek kardeşim yeni başlayanlar için biraz zor olmuş bu belki ama gerçi herkesin zorlandığı bir konu almanlar bile kendi gramerlerini anlamakta güçlük çekiyorlar herneyse yinede eline sağlık Allah razı olsun……

evet biraz öyle oldu galiba… o zaman A2 diyelim

ondeeer
    Katılımcı

teşekkürler

Kasus
    Katılımcı

Bunu hazirlamak saatlerini almistir, buna benzerini bende hazirlamistim biliyorum.
    Bunu öylesine yapan ancak iyi ve yardimsever bir insan olabilir.
    Allah razi olsun.

yücel
    Katılımcı

Bunu hazirlamak saatlerini almistir, buna benzerini bende hazirlamistim biliyorum.
    Bunu öylesine yapan ancak iyi ve yardimsever bir insan olabilir.
    Allah razi olsun.

evet biraz zamanimi aldi,  ama amacim birseyleri paylasmak… :D :)

sevgi_ve_tanrı
    Katılımcı

selam yücel arkadaş gerçekten tşk ederim güzel bir şey hazırlamışsın ama burda bir yanlış var oda DER TOURİST DANKT DEM BEAMTE FÜR DİE HİLFE

sevgi_ve_tanrı
    Katılımcı

DER TOURİST DANKT DEM BEAMTE FÜR DİE HİLFE DEĞİLDE  (DER TOURIST DANKT DEM BEAMTEN FÜR DİE HİLFE)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 48)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.