Almanca %100 kalıcı kelime ezberleme, yüzlerce Almanca kelime ezberleme

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri Almanca %100 kalıcı kelime ezberleme, yüzlerce Almanca kelime ezberleme

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    strongmister
    Katılımcı

merhabalar arkadaşlar
    ben kısaca kendim düşünüp uyguladığım ve %100 başarı sağladığım yöntemi paylaşmak istedim.
    dil unutulur derler ama nedense insanlar sormaz anadil neden unutulmaz diye,e doğuştaaannn..:)
    değil işte bunun altında ayatn şey tekrardır,sürekli ama sürekli,insanda iki türlü hafıza vardır kısa süreli ve uzun süreli ,uzun süreli hafızaya alınması tekrardan geçer..
    ilk önce bende A1 sınavına giren ve Almanya'da aile birleşimiyle hayatını kurmayı planlayan birisiyim,gıda mühendisiyim, 15 gün önce kazandım 89 puanla,ama önceki sınav kelime eksikliğimden dolayı 54 de kalmıştı,
    neyse işin özü hergün 14 kelime bulmaktan (A1 A2 B1 kitaplarından sırasıyla misal)ve bunları defterimizin bir kenarına düzenli bir şekilde anlamınıda içerek şekilde yazmaktan ve kelimenin anlamının olmadığı sadece kendisinide defterin arkasına yazmaktan geçiyor.ve her gün aynı kelimeleri manasına bakmadan tekrar etmeye.senede 5000 kelimelik bir kelime haznesi oluşacaktır.
    şu an ben 1000 in üzerinde kelime bilgisine ahibim ve tekrar ettiğim kelimelerin anlamını düşünmüyorum bile gözümde canlanıyor ve çok kolay tekrarlanıyor..ve buda tabiiki az buçuk gramerle konuşmayada yansıyor,hatta dinlemeye ve yazmaya..
    inanın 2 sene içerisinde biraz günlük yarım saatle 10000 kelimelik bir hazne size dil konusunda ve hayatınızın diğer alanlarında çok kapı açacaktır..10000kelimeyi her gün nasıl tekrar edecez diye düşünmeyin gerçekten o denli kelimeleri bilince şaşıracağınız bir hızınız oluyor..
    ben hala devam ediyorum..umarım bir fikir verebilmişimdir.
    kolay gelsin

Slvia
    Katılımcı

almanca dil öğrencisi olarak çok iyi bir paylaşım yaptığınızı düşünüyorum bunu artık yapıcam her gün 14 kelime,  paylaştığınız için sağolun (:

saalesk
    Katılımcı

denemekte yarar var

Rodolfo
    Katılımcı

Dil ögrenmek sizin dediginiz gibi belli bi teknik calismayla daha kalici olabilir. Ah birde tam anlamiyla uygulaya bilsek :) Paylasim icin tesekkürler.

alicorak
    Katılımcı

yuppi:) yuppi:) yuppi:) yuppi:) thanks

gülseren
    Katılımcı

tş ederim deniycem :)

Reyya
    Katılımcı

hani link falanmı var. ben niye göremiyorummm.  ???

shamata
    Katılımcı

hani link falanmı var. ben niye göremiyorummm.  ???

işin özü hergün 14 kelime bulmaktan (A1 A2 B1 kitaplarından sırasıyla misal)ve bunları defterimizin bir kenarına düzenli bir şekilde anlamınıda içerek şekilde yazmaktan ve kelimenin anlamının olmadığı sadece kendisinide defterin arkasına yazmaktan geçiyor.ve her gün aynı kelimeleri manasına bakmadan tekrar etmeye

alicorak
    Katılımcı

tickoff:) tickoff:) tickoff:) yuppi:) yuppi:) alkis:) alkis:) alkis:) alkis:) alkis:)

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.