Almanca A1 Aile Birleşimi Sınavına Girenlerin Tecrübeleri

Forumlar Almanca A1 Sınavı, A2, B1, Almanca KPDS, KPSS ve Diğer Almanca Sınavlar İle İlgili Paylaşımlar Almanca A1 Aile Birleşimi Sınavına Girenlerin Tecrübeleri

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    mavigece
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar

ben hafta sonu ailebirleşim için a1 sınavına grmek zorunda olan öğrencilere ders veriyorum. ve merak ettiğim daha önce a1 sınavına
    girip de soruları ve ya konuları hatırlayan varmı? öğrencilerime daha çok yardımcı olmak istiyorum..
    şimdiden çok tşk ederim…
    arkadaşlar burada sınav ve sınav sonrası tecrübelerimizi paylaşalım.

gokmen
    Katılımcı

merhaba mavigece ben de bu sınava öğrenciler hazırlıyorum, aynı soruyu ben de arıyorum ve şu ana kadar öğrendiğim soruların start 1 adlı kitaptan sorulduğu, hören(richtig oder falsch), sprechen ve kartların 3-4 kişilik gruplara dağıtılıp bunlarla ilgili konuşmaları istendiğidir. Daha fazla bilgiye sahip olursam ya da siz olursanız lütfen paylaşalım, kolay gelsin

mavigece
    Katılımcı

tşk ederim bende hören konusu ile ilgili kaset ve soruları mevcut istersen sana hem kaset hemde kitapcığı gönderebilirim. tabii seninde gayet iyi bildiğin bişey var oda belli dönemlerde sınav srların değiştirilmesidir. ama yinede bu kitapcık ve kaset sana öğretmende yol göstere bilir. sende öğrencilere aynı yoldan farklı sorular sorarak hazırlayabilirsin..

mel_-_ay
    Katılımcı

slm ben 31 ekimde sınava girdim ve kazandım evet sınav dinleme dogru ve yanlıs gibi mektupve bi parca veriyorlar altda orayı parcaya göre dolduruluyor ve ertesi gene sınav olduk konusma kendini tanıtma nerden geldın nerde oturuyorsun hangi meslegi yapdın ve kesinlik heceleme istiyorlar soyismini  ve sonra kartlar veriyorlar önce bunlarla ilgili soru soru soruyorsun yanındalkına ve o cvplıyor sonra sana baska kartla ilgili soru soruluyor bende ona göre cvplıyorum daha sonra gene karlar var  busefer rica ediyorsun okartla ilgili yanı (geben sie ) gibi bundan ibaret kurs umarım yardım olmusumdur ve bende yardımcı olmak isterim arkadaşlara cünkü cok zor durum

mavigece
    Katılımcı

selam mel_ay paylaşımın için çok tşk ederim. umarım sınavıda geçmişsindir.ve haklısın gerçekten çok zor bir durum ne yazıkki.
    tekrar paylaşımın için tşk ederim…

özlemim
    Katılımcı

slm ben bu start a1 kitabını bulamadım nereden temin edebilirim,bende bu sınava hazırklanıyorum ve çok zor durumdayım.dinleme bölümü bbeni çok korkutuyor

erdem_52
    Katılımcı

arkadaslar bende hazırlanıyorum ama elımızden geldıgı kadar cok calısmak zorundayım sadece fazla panık yapmayalım ve devamlı hep tekrar yapmamız lazım onun ıcın bu almanca dılı cokzor dıl olsa gerek bu sınavdada fazla bır zorluk yok arkadasların anlatmasına göre onun ıcın fazla takmayın kafayı elbet herkes yapıp gıdecek almanyaya herkese kolay gelsın

((^SeMa^))
    Katılımcı

arkadaşlarr ben yarın sınava giricem :((((((    işime yarar pratik bilgileri olan we daha önce bu sınawa girmş olan warsa bana bi örnek werebilir mi :(:(:(

seiblossstill
    Katılımcı

arkadaşlarr ben yarın sınava giricem :((((((    işime yarar pratik bilgileri olan we daha önce bu sınawa girmş olan warsa bana bi örnek werebilir mi :(:(:(

arkadaşım 1. bu zaman kadar niye sormadın yarına ne kaldı şurda
                  2. ne öğrenmek istiyosun sınavla ilgili
    sor yardımcı olalım istediğin örnek ne

((^SeMa^))
    Katılımcı

aslında sınavda karşıma ne çıkacağını biliyorum  ama benim öğrenmek istediğim hocalar sınavda yardım ediyolar mı yoksa bunu sormamın nedeni sadece goethe öğrencilerine yardım ediyorlar diye duydum da o yüzden:(

seiblossstill
    Katılımcı

aslında sınavda karşıma ne çıkacağını biliyorum  ama benim öğrenmek istediğim hocalar sınavda yardım ediyolar mı yoksa bunu sormamın nedeni sadece goethe öğrencilerine yardım ediyorlar diye duydum da o yüzden:(

arkadaşım ben kimseye yardım ettiklerini görmedim sınavın ilk bölümü yani hören lesen schreiben toplam 65 dakka benim fazlasıyla zamanım kalmıştı etrafımı epeyce inceledim ama hoca oturduğu yerden bikere bile kalkmadı sadece gözleriyle herkesi takibe almıştı yardım yok kendi öğrencilerine bile artı sınavla ilgili başka sorun varsa açıklarım ha bu arada mektup konusunu da türkçe açıklamıyolar onu da söyleyeyim

cetin03
    Katılımcı

ben kursa yeni basladim gothe de sorulanlar belli konular hocalar one gore ders veriyor sizde ayni yerleri calisirsaiz korkulacak bir sey yok sinazdan kaldim diyeni gormedim daha gelen hep gectim diyo hatta 1  kur sonunda sinava girip gecenler var sadece ihtiyacimiz calismak diyorum

mbarmeno
    Katılımcı

slm ben mbarmeno hataydan.bende 2 aydır hazırlanıyorum kurs bitmek üzre.yalnız sınav tarihi almak konusunda problm yaşiyorm.7 ocaktan snra arayın diolar.ya bide bi arkadas sormuş sınavın içerigi nedir diye.goethe nin yaptıgı sınav örneginin aynısı verecegim adreste birebir var sorular tabiki degişiyo periyodik olarak ama sınav sistemi ve soru şekilleri tümüyle aynı goethe bunun dişina cıkamaz rahat olun bu sınav örnegi kılavuzunuz olabiliir.www.almanyagocyasasi.com  dan aile birleşimi sınav bölümünü tıklayın yada ( http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm.  )direk bunu yazın karsınıza sınaw örneği çıkıcaktır.umarım ihtiyacı olan tüm arkadaslara yardımcı olur bu adres.hıı bide unutmadan goethe nin a1 kitabını enstitünün hemen 20 metre ilerisinde alman kitapevi var ordan temin edebilirsiniz.enstitünün danışma bölümündeki yetkiliye sorun hemen tarif eder yarini çok yakın zaten.herkese basarılar.yeni bilgi edinenler olursa paylaşsınlar lütfen….!!!

mbarmeno
    Katılımcı

https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm  bide bu sayfa acılınca modelsatz ı tıklayın sınavın 4 bölümünün de birebir örnegi orda  by by…

sawyer06
    Katılımcı

arkadaşlar bugün start 1 sınavına girdim..98 puanla geçtim…korkulacak bi sınav değil..yalnızca dökümanları bulun gerekli şeylere çalışın..başarılar herkese…

seiblossstill
    Katılımcı

arkadaşlar bugün start 1 sınavına girdim..98 puanla geçtim…korkulacak bi sınav değil..yalnızca dökümanları bulun gerekli şeylere çalışın..başarılar herkese…

arkadaş tebrik ederim bravoo müthiş bir puan almışsın peki sınavı bugün olupda sonucu nasıl öğrendin hemen anlamadım çünkü goethe aynı gün vermiyor

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 3,074)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.