Almanca kelime ezberlemek icin

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri Almanca kelime ezberlemek icin

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    rtst86
    Katılımcı

arkadaslar kelime ezberlemek icin herkesin farkli bir yolu var ben de kendiminkini soyleyeyim dedim belki bir arkadasin isine yarar. Bunu isimler icin yapmiyorum isimleri ezberlemek kolay gun icinde karsilasilan seyleri merak edip surekli baktiginizda zaten artikelsiz kelime haznesi olusuyor.

Bir arkadasimin tavsiyesi uzerine basladim kelimeler satiliyor demisti ben de isime yarayan seyleri yazayim dedim ilk once. Oncelikle fiili yaziyorum bunun icin kucuk kagitlar hazirladim hazirladim. Arkasina fiilin 3. tekil kisideki cekimi ve 3. halindeki cekimini yaziyorum. 2. halini kullanmak daha nasip olmadi koca almanyada yaptim demek yeterli oluyor simdilik. bunlarin  altina anlamini yaziyorum ve unutmamamiz gerek bir sey ne olursa olsun anlamini yazdiktan sonra bu kelime ile ilgili bir cumle yazarsaniz unutmak kolay olmuyor. Ilk hazirladigimda cumleleri yazmiyordum ve kolay siliniyor hafizadan. Sunu da belirtmek isterim ki ilk once duzensiz fiillerle basladim. Gun gectikce ortamda konusulanlarin ezberlediginiz kelimeler olmasi ile daha cok hevesleneceksiniz.

Turkiyede iken 1 yil ozel ders aldim hocam allah razi olsun cok iyiydi her sene almanyada 3 ay gecirmesi degisen dile uyum saglamanin nasil oldugunu anlatmasi cok iyi oldu. Ama gel gelelim almanyaya geldigimde tekrar a1-a2 den basladim. cunku turkiyeden farkli bir anlatim tarzlari var buradaki hocalarin. Ben hem eglenceli hem de mantikli buluyorum. Gel gelelim hicbir dili 4 yasindan sonra ana dil olarak ogrenemez insan bunu bir dr adayi olarak soyluyorum:) arkadasim 7 yildir burada okuyor hatta su an konferans seminer filan veriyor muhendis olarak. daf i nerede ise hatasiz gecti ama o bile surekli eksiklerim var diyor:)) hicbir zaman ana dil gibi olmayacak diyor …ah ah biz de oyle olsak da eksiklerimiz olsa.

• Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.