Almanca Kelime listeleri

Forumlar Almanca Konuşma Kalıpları Almanca Kelime listeleri

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    mc45
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar!

Bu bölümde Almanca çalışma yapan arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu veya toplamış, ezberlemiş olduğu kelimeleri paylaşmalarını temenni ediyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki paylaşacağımız olan kelimeler en sık kullanılan kelimeler olmakla birlkte, doc uzantılı (MS word) dosya olmasına dikkat edelim.

Ben tercümanlıkta okuyan bir öğrenciyim. ailemin konuştuğu dil almanca olmakla beraber annem ve teyzem almanca öğretmenidir. Ben liseden dil bölümü mezunuyum.(ingilizce) Yani demek istediğim şudur ki; yabancı dille çok içli dışlı biri olarak yaptığım çalışmalarda edindiğim deneyim ve çalışmalarımın sonucunda malesef kötü bir gerçekle karşılaştım; Almancadaki kaynaklar ve dökümanlar çok az. Ama bunu böyle kabullenmememiz lazım. Bu neticeyle artık almanca arşiv ve kaynakları geliştirmeye karar verdim. Benim gibi düşünen arkadaşların bu bölümde buluşmasını rica ediyorum. Bu bölümde kendime oluşturacağım partnerler için bir msn adresi oluşturacağım. Hergün takip edeceğim bu bölümde arkadaşlarımın ilgisini vr fikirlerini dört gözle bekliyorum.
    Almancam.com sitesinde beklediğim ilgiyi göremedim, umarım burada istediğim gibi olur. Herkese iyi çalışmalar!

Langenscheidt Basic German Vocabulary

Bu kitabın işinize yarayacağını düşünüyorum. Ama bir dezavantajı var kitaptaki kelimelerin karşılığı İngilizce. İngilizce bilenler şanslı bu konuda. İyi çalışmalar!

https://rapidshare.com/files/165848700/3468494009-Basic_German_Vocabulary.rar

Herhangi bir şifre içermiyor. Dosyanın türü pdf umarım işinize yarar.

Sahjn
    Katılımcı

Acrobat Reader açmıyor bunu. şöyle diyor ” There was an error opening this document. The file is damaged and could not be repaired. ” – “Açılan dökümanda bir hata var. ” Dosya hasarlı ve tamir edilemiyor. Neden böyle diyor?

mc45
    Katılımcı

bende açılıyor denedim hatta indirip açtım açılıyor

mc45
    Katılımcı

Senin acrobat reader da sorun olabilir. Programını güncelle veya program ekle kaldırdan kaldırıp, adobe nin sitesinden yeni 9.1 sürümünü indirip kur o zaman mutlaka çalışır eğer yine çalışmazsa farklı programlar dene yine olmazsa tek çare format ama sanmıyorum güncelleyince veya tekrar kurunca sorunsuz çalışır.

mc45
    Katılımcı

yukardada belirttmiştim oluşturacağım partnerlar için özel msn adresim

languagecenter@windowslive.com

msn im çevirimdışı görünürse mail de atabilirsiniz. fikirlerinizi isteklerinizi ve berarber çalışma dileklerinizi bekliyorum.İyi çalışmalar!

Sahjn
    Katılımcı

Benim Acrobat Reader da sorun olsa hiç birini açmaz. Birtek bu dosyayı açmadı.

mc45
    Katılımcı

pc ortamında bulunan dosya türleri belirli bir isimler altında bulunurlar ama iç yapıları farklıdırlar. Yani kısaca söyleyim pdf dosyası tek bir tür değil. her bir pdf nin farklı türlerde codecleri var sizdeki acrobatın sürümü eskiyse açmayabilir o yüzden dediğim gibi adobenin sitesinden 9.0 sürümünü yükleyin. Ama yinede yok derseniz bunu sizin için yaptım bay sahjn. Bunuda açmazsa yeni sürüm yükleyiniz lütfen.

https://rapidshare.com/files/269467418/Almanca_kelimeler_soezlue__287_ue.rar

Sahjn
    Katılımcı

Bu sefer açılıyor. Gerçekten güzelmiş. Herşey için teşekkürler, fakat İngilizcesi olmayanlar için zor.

merve_mrv
    Katılımcı

Çok güzelmiş, ben de indirdim, ing bilenler için süper gerçekten, çok sağ ol mc45 !

mc45
    Katılımcı

Arkadaşlar ilgileriniz için teşekkürler gerçekten çok uğraşıyorum kendim türkçe dökümanlar hazırlıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım merak etmeyin.

mehmetertas
    Katılımcı

teşekkürler

HİLAL AY
    Katılımcı

hatalı sanırım… açılmıyoo

dincerdemir16
    Katılımcı

arkadaşlar linkler ölmüş yenileyebilirmisinz? :-[

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.