almancax’tan Yeni Almanca Kelime Oyunları

Forumlar almancax Ürün ve Hizmetleri İle İlgili Haberler ve Duyurular almancax’tan Yeni Almanca Kelime Oyunları

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    MuhaяяeM
    Katılımcı

Merhaba,
    almancax yönetimi, Java geliştiricisi Murat İNAN tarafından hazırlanan 5 farklı Almanca kelime oyununu istifadenize sunmaktan gurur duyar.

Bu oyunlarla eğlenceli dakikalar geçirirken hem klavyenizi hem de Almanca'nızı geliştireceksiniz.

Gelin şimdi sizlere oyunlarımızı tanıtalım, oynamak için oyun ismine (başlığa) tıklamanız yeterli.

1-) Anagram Oyunu
    Bu oyunda, harfleri karıştırılarak verilen sözcüklerin doğru yazılışını tahmin ederek puan kazanıyor ya da kaybediyorsunuz. Kelimeleri zihninize kazıyarak öğrenin. Hem bulmaca çözün hem de sözcük dağarcığınızı genişletin.
    Bu oyunla yazım hatalarınızı minimize edeceksiniz.

2-) Futbol Kelime Oyunu
    Bu oyunda orta sahada duran sözcüğün anlamını tahmin etmeniz isteniyor. Sözcüğü ok tuşlarını kullanarak doğru kaleye atmanız gerekiyor. Tahmininiz doğru ise puan kazanıyor, yanlış ise puan kaybediyorsunuz. Doğru kaleyi bulun ve kendi kalenize gol atmayın.

3-) Yürüyen Kelimeler Oyunu
    Bu oyunda ekranda aynı anda yürüyen pek çok kelime göreceksiniz. Siz sürekli en öndeki kelimeyi yazmalısınız. Her doğru harf için puan kazanacak, her yanlış harf içinse puan kaybedeceksiniz. Kelimelerden en az biri ekranın sol duvarına çarpınca seans bitecektir. Yeni seanslar için ekrana çift tıklamanız yeterli olacaktır. Her seansta rastgele seçilen sözcükler, rastgele seçilen konumlar… Bu eğlenceli oyunla hem sözcük öğrenecek hem de klavyeden yazma hızınızı geliştireceksiniz.

4-) Hareketli Kelime Testi Oyunu
    Bu oyunda ekranda yukarıdan aşağıya doğru inmekte olan bir sözcük ve altında rastgele seçilmiş üç seçenek göreceksiniz. Doğru olan kelimeye fare ile tıklamalısınız. Doğru kelimeye tıkladıkça puan alacak, yanlış kelimeye tıkladıkça puan kaybedeceksiniz.

5-) Klavye Kelime Oyunu
    Bu oyunda ekranda yukarıdan aşağıya doğru inmekte olan bir sözcük göreceksiniz. Bu sözcüğü klavyenizden girin. Her doğru harf için puan alacak, her yanlış harf içinse puan kaybedeceksiniz. Hem kelime öğrenecek hem de klavyeden yazma hızınızı geliştireceksiniz. Doğru kelimeyi yazdığınız anda ekranda yeni, rastgele bir kelime belirecektir. Öğrenme ve hızlı yazma tutkusu..

Not: Oyunları oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Java son sürümü yüklü olmalıdır, aksi taktirde ekranın yarısını kaplayan bir kareden başka birşey göremezsiniz.

Bilgisayarınıza Java yazılımını indirmek için burayı tıklayınız ve indirdiğiniz programı kurunuz.

yücel
    Katılımcı

Hazirlayanlarin eline koluna saglik, gercekten cok güzel olmus…

Ama ben su yürüyen kelimeleri yazmak ta yetisemiyorum…
    Bunun hizi biraz düsürülse nasil olur…

…mystery…
    Katılımcı

çok güzel olmuş ellerinize sağlık… okey:) gerçekten çok yararlılar mesela benim aklıma 3-5 kelime kaldı 2 dk.da :) tekrar teşekkürler… :)

peppa
    Katılımcı

emeginize saglik süper olmus ögrenmenin etkin yolu..

Elif77
    Katılımcı

Bence en güzeli Anagram ve Futbol Kelime Oyunu  kur;)
    Murat İNAN'a teşekkürlerimi sunuyorum..Danke sehr…!! ;)

barisch
    Katılımcı

mükemmeL oLmuş…
    iLk oyunu oynadım , çok zevkLi ve keLimeLErin bu şekiLde türkçe / aLmanca oLarak akıLda kaLması daha koLay oLuyor.
    ELinize sağLık  okey:)

michaelarda
    Katılımcı

Gerçekten Çok güzel ama Sanırım Ben amatör kalıyorum özellikler hareketlilerde yetişmek çok zor oluyor…

Yine de Sağol… ;)

esma 41
    Katılımcı

Bende emegi gecen herkese tesekkür ediyorum.
    “Yürüyen kelimelerde  ” ben bile biraz zorlandim .  :) (bile- normlade Klavyem hizlidir )  ;D

Ama yinede hersey cok güzel .  ;)

turad
    Katılımcı

ben oynayamiyorum.acilmiyor oyunlar.java da var bende neden acilmiyo  :-

MuhaяяeM
    Katılımcı

Örneğin ekranda ne görüyorsunuz?
    Java var diyorsunuz ama bunun son sürüm olduğundan emin misiniz?

turad
    Katılımcı

son sürümmü bilmemki ama yeni yüklemistim. javanin son sürümü nasil oluyor.  :-

turad
    Katılımcı

ekranda bisey gözükmüyo.beyaz,gri renk oluyo

MuhaяяeM
    Katılımcı

Tamam, Javanız son sürüm değil onun için öyle görüyorsunuz.

Buraya bir göz atın isterseniz: https://www.java.com/tr/

turad
    Katılımcı

tesekkürler hocam simdi oldu.

poliwoda
    Katılımcı

Oyunlari yeni kesfettim. Etkin ögrenmeye birebir. Murat bey umarim devami gelir.

Sevgi ve Saylar

salmanASU
    Katılımcı

degerli arkadaşlar 6 nisan ankara sınavına gircek dostları bekliyorum

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 20)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.