Almanya Aile Birlesimi Vizesi icin istenilen Belgeler.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    fuk_18
    Katılımcı

1.    [  ]  ÖNEMLİ : Evraklar, mail gönderimindeki sıraya göre sunulmalıdır
    2.    [  ]  Müracaat şahsen yapılmak zorunda
    3.    [  ]  Pasaport içerisinde, son medeni durum ve yeni soyad yazmalı
    4.    [  ]  3 adet Biometrik vesikalık resim
    Resmin özelliği;
    * Son 6 ayda çekilip en son görünüşü yansıtmalı
    * 45 X 35 mm ebatlarında olmalı.
    * Kenarları çerçevesiz olması gerekmekte
    * Yüzü önden yansıtmalı, başınız açık ve gözlerin tümü gözükmeli

5.    [  ]  Eğer Çocuk var ise Başvuru formundaki çocuklar kısmı eksiksiz olarak doldurulmalı
    Çocuklar Türkiyede kalsalar dahi eksiksiz olarak doldurulmalı.

6.    [  ]  10 yıldan eski olmayan en az 12 ay geçerli Pasaport
    Pasaportta vize basılması için VİZELER sayfalarında en az 2 boş sayfa olması gerekiyor.

7.    [  ]  2 adet İkamet Müsadesi vize başvuru formu
    Almanca olarak eksikiz, okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve başvuru sahibinin kendi elyazısı ile imzalanmış 2 adet Ikamet Müsadesi Başvuru Formu. Forma başvurunuzdan önce vize bölümünün girişinden ücretsiz veya konsoloslugun sayfasından ulaşabilirsiniz.

8.    [  ]  Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B)
    Doğum yeriniz mutlaka şehir olarak belirtilmelidir. (Nüfus Müdürlüğünden temin edilebilir)

9.    [  ]  Almanya'daki eşin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi Tam Tekmil Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği içerisinde yer alan DÜşÜNCELER bölümü eksiksiz doldurulmuş olmalıdır.
    (Nüfus Müdürlüğünden temin edilebilir)

10.    [  ]  Başvurana ait Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi Tam Tekmil Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği içerisinde yer alan DÜşÜNCELER bölümü eksiksiz doldurulmuş olmalıdır.

11.    [  ]  Almanya'daki eşin oturum müsadesinin  fotokopisi
    12.    [  ]  AB vatandaşı eşin, Pasaport veya kimlik fotokopisi
    13.    [  ]  Başvuru sahibinin Nüfus cüzdanının aslı
    14.    [  ]  Var ise eski Pasaportlar sunulmalı
    15.    [  ]  AB vatandaşı kişiye yakınlık derecesini gösterir belgenin fotokopisi
    Eş için : Evlilik cüzdanı, Çocuklar için : Doğum Kayıt Örneği

16.    [  ]  AB vatandaşı kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi

Uyarı :
    Lütfen randevu saatinizden 15 dk önce konsolosluga geliniz.
    Vize gişesine başvurmadan vize bölümü iç avlusunda bulunan UPS Servisine müracaat ediniz ve pasaportunuzun iadesi ile ilgili tüm bilgileri oradan ediniz,
    Başvuruya gittiğinizde yanınızda cep tel. büyük çanta, bilgisayar, eşyalar getirmeyiniz, bunları emanet edebileceğiniz bir yer bulunmamaktadır.
    Size belirtmiş olduğumuz tüm genel evrakları eksiksiz olarak yanınızda getirmeniz gerekir ancak başvuruya gittiğinizde gişedeki konsolosluk görevlisi özel durumlardan dolayı ek evrak talebinde bulunabilir. .
    Vizeyi teslim aldığınızda vize üstündeki bilgilerin, özellikle vizenin geçerlilik tarihleri ve ad – soyad bilgilerin doğruluğunu hemen kontrol ediniz. şayet hatalar mevcut ise, derhal vize bölümüne başvurmalısınız.

Saygılarımızla,
    Almanya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu Vize Bilgi ve Randevu Servisi

kadir76
    Katılımcı

İstenilen evraklar kısmında eş için evlilik cüzdanı demişssiniz eşim almanyada evlilik cuzdanı orada lazım olur diye evlilik cuzdanını oraya goturdu evlilik cuzdanı bana burda basvuru yaparken mı lazım olucak yoksa oradamı ayrıca bana lazım olucaksa evlilik cuzdanının fotokopisi yeterli olmazmı ? cunku eyer yeterli değilse postayla istiyeyim almanyadan buraya gelmesi uzun surebilir ve işlemlerde gecikmeye sebeb vermesin istiyorum şimdiden tesekkurler cevaplarınız için

yfatih
    Katılımcı

uluslararasi evlenme kayit ornegi nufus mudurluklerinden aliniyor.ayrica cuzdanin fotokopisi bulunmasi kafi.

aragorn
    Katılımcı

ya şimdi burda istenenleri biri kendi ağzında anlatsa neyin ne olduğunu tam olarka böle anlaşilmiyor o kadar hangi belgeyi nerden alcaz mesala ???????

fuk_18
    Katılımcı

neyini anlamadin yazilanlarin sen soyle anlamadigin kismi

ya şimdi burda istenenleri biri kendi ağzında anlatsa neyin ne olduğunu tam olarka böle anlaşilmiyor o kadar hangi belgeyi nerden alcaz mesala ???????

aragorn
    Katılımcı

neyini anlamadin yazilanlarin sen soyle anlamadigin kismi

Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B) mesala bu ne burdaki förmül b ne demek??
    Almanya'daki eşin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi+Tercüme… tercume derken bu belgeleri tercume eden biyer varmı yoksa ben kendim etsem olurmu ??? ve bu belgeyide nüfüs müdürlüğündemi alcaz ???? bide eşimin evin büyklüğünü artı maşş bodrsounu bunları nasıl ayarlicam ?? eşimin evin yeterliliğini kim söler onu nerden bilecem eş ailesinle kaliyor 105 metrekare evde ilada ev kiralaması şartmı ???? eşim çalişiyor maşı 900 euor olsa yeterli olurmu olmsa ailesinden çalişan  biri kefil olabilirmii ??? bide ben almanyada doğdum  15 yaşına kadar ordaydım 7 sende orda okudum  7 senedir burdayım benim gende a1 sınavına girmem şartmı ???

fuk_18
    Katılımcı

formul b evli olan ciftlere verilen uluslar arasi evlenme belgesi turkiyeden aldigin evlilik cuzdani türkiye disinda bir ise yaramiyor bu yuzden formul b gerekli bu formul B 7 dilli olarak cikiyor google yazarsan formul b diye orneklerini gorursun nufus mudurlugunden aliyorsun bu belgeyi,

eger esin turk vatandasi ise yada onceden turk vatandasi olupda sonradan alman vatandasi olduysa turkiyedeki nufus mudurlugunden temin edeceksin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneğini ama bunu sen alamazsin esin olcak yada esin sana vekalet verecek bunu alman icin bazilari veriyor ama 2 3 yere basvur nufus mudurluklere tercumeyi de eger istanbuldan basvurcaksan tercüme gerekli ankara yada izmirden basvurcaksan tercume gerekmez tercumeler ise yeminli tercümandan olcak senin ve esinin nufus kayit orneklerini senin kendi ailenle birlikde olacak esinin kendi ailesiyle birlikde olacak dusunceler bölümü var alta orasida dolu olcak bunlari tercume ettircksin istanbuldan basvuruyorsan

esinin maasmis ev mis bilgileri seni suanda ilgilendirmiyor esin onlar almanyada yabancilar dairesine verecek senin almanca dil bilginde normalde istemiyorlar eger almanca biliyorsa kisi sendende isteyeceklerini sanmiyorum telefonda bilgi alirsin onun icin

Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B) mesala bu ne burdaki förmül b ne demek??
    Almanya'daki eşin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi+Tercüme… tercume derken bu belgeleri tercume eden biyer varmı yoksa ben kendim etsem olurmu ??? ve bu belgeyide nüfüs müdürlüğündemi alcaz ???? bide eşimin evin büyklüğünü artı maşş bodrsounu bunları nasıl ayarlicam ?? eşimin evin yeterliliğini kim söler onu nerden bilecem eş ailesinle kaliyor 105 metrekare evde ilada ev kiralaması şartmı ???? eşim çalişiyor maşı 900 euor olsa yeterli olurmu olmsa ailesinden çalişan  biri kefil olabilirmii ??? bide ben Almanya'da doğdum  15 yaşına kadar ordaydım 7 sende orda okudum  7 senedir burdayım benim gende a1 sınavına girmem şartmı ???

quarizma_ist
    Katılımcı

ufuk az yardımına ihtiyacım var kardesım bana ulasabılır mısın:S:S

fuk_18
    Katılımcı

güncel

quarizma_ist
    Katılımcı

9.    [  ]  Almanya'daki eşin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi+Tercüme+2fotokopi
    Tam Tekmil Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği içerisinde yer alan DÜşÜNCELER bölümü eksiksiz doldurulmuş olmalıdır.

ufuk kardesım bunu söylemek isterken mesela benım eşimin ailesinin isimleri yazıcak ve evlenmeden önceki soyadı görünecek dimi ben ve cocugum gorunmucek ben 3 tane nufus kayıt örneği aldım 1 tanesi benım ailem ve kardeslerim onda esım ve cocugumda gorunuyor 1 tanesıde ben eşim ve cocugum var son 1 tanede ise benım eşimin ailesi ve esımın adı bulunuyor yanlız orda esımın eskı soyadı gorunuyor düşünceler bölümünde evlılık soyadı değiştigi yazıyor bu sıkıntı yaratır mı

Bozlurt12
    Katılımcı

merhaba arkadaslar bende bu sitede yeniyim ve siteyi cok begendim.
    benimde aklıma takılan bi kac soru oldu aile birleşimi basvurusu hakkında. ben alman vatandasıyım ve türkiyede evlilik yaptım. şimdi aile birleşimi icin evrakları tamamlamaya calısıyoruz ve ben almanyaya dönerken evlilik cüzdanını yanımda getirdim. ama eşimde Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B) var. evlilik cüzdanı hala gereklimi bu durumda.

Eşim izmir konsolosluguna basvurması gerekiyor randevusunuda aldı izmir icin tercümeler gerekmiyor demişsiniz. onların verdigi listedede yazmıyor ama biz yine teredütte kaldık tercüme edilecekmi diye. cünkü evrakları eksiksiz götürmek istiyoruz.

Ayrıca bu benim ikinci evliligim. daha önce evlenip bosanmıslıgım var. almanyada bosanma kagıdım vardı onu eşimde bıraktım ve tenfiz davasının görüldügüne dair belgelerde eşimin elinde. türkiyedeki bosanma kararı tercüme edilmesi gerekiyormu?

Bide ben alman vatandası oldugum icin (cifte vatandas degil) Tam temkinli nufüs kayıt örneginde benim kapalı gözüküyor. düşünceler bölümü cıkmıyor buna ragmen bu evrakta götürülecekmi konsolosluga.

Yardımcı olursanız cok sevinirim.

fuk_18
    Katılımcı

evlilik cuzdaninin fotokopisi yeterli olcaktir formul b zaten var.izmir tercüme istemiyor gerek yok bosuna paran gitmesin.eger bosanma karari var ise ve almanyadaki almanca zatende turkiyedeki türk almancasi yok ise onu tercümesini istiyorlar.ve eger daha onceden hic türk vatandasligin yok ise dogum belgeni gondermek gerekecek eger sonradan alman vatandasi oluduysan seninde belgen var ama tek senin degil ailenin de gerekli anne baba kardesler dusunceler bölümü dolu oluyor ama yanda  tarfadaki ölüm kalim dedigimiz yerler kapali oluyor o sorun degil alman vatandasi herkezin durumu öyle kapali gorunuyor eger sen ailen ile birlikde nufus kayit orneklerni aldiysan dusunceler bölümü bos ise onu dolu cikartirmaniz gerek bazi nufuslar sorun yapiyor birinde olmazsa baska nufus mudurlugune gidip islem yapilmasi gerek

merhaba arkadaslar bende bu sitede yeniyim ve siteyi cok begendim.
    benimde aklıma takılan bi kac soru oldu aile birleşimi basvurusu hakkında. ben alman vatandasıyım ve Türkiyede evlilik yaptım. şimdi aile birleşimi icin evrakları tamamlamaya calısıyoruz ve ben almanyaya dönerken evlilik cüzdanını yanımda getirdim. ama eşimde Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B) var. evlilik cüzdanı hala gereklimi bu durumda.

Eşim izmir konsolosluguna basvurması gerekiyor randevusunuda aldı izmir icin tercümeler gerekmiyor demişsiniz. onların verdigi listedede yazmıyor ama biz yine teredütte kaldık tercüme edilecekmi diye. cünkü evrakları eksiksiz götürmek istiyoruz.

Ayrıca bu benim ikinci evliligim. daha önce evlenip bosanmıslıgım var. Almanya'da bosanma kagıdım vardı onu eşimde bıraktım ve tenfiz davasının görüldügüne dair belgelerde eşimin elinde. Türkiyedeki bosanma kararı tercüme edilmesi gerekiyormu?

Bide ben alman vatandası oldugum icin (cifte vatandas degil) Tam temkinli nufüs kayıt örneginde benim kapalı gözüküyor. düşünceler bölümü cıkmıyor buna ragmen bu evrakta götürülecekmi konsolosluga.

Yardımcı olursanız cok sevinirim.

sadık12345
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar bana bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum.doğma buyume avusturya vatandaşı kız arkadaşım ile 11.10.2012 tarıhınde evlendık ve şuan benım aile birleşimi için başvuru yapmam gerekıyor oraya gıdebılmem için.acaba turıstık vıze alıp oraya gıdıp daha sonradan oradan uzatabılırmıyım eşim bana burdan uzatabılırız dıor.cunku turıstık vıze cıkartırken bana evraklarını gonderıp gereklı belgelerı burdan aile bırlesımı ıcın turkıyeden basvuru yapacaksın dıor.ve avusturyaya geldıkten sonra burdan uzatabılırızz dıor nasıl oluo bılmıorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım sızce turıst olarak gıdersem 3 aylıgına sonradan orda uzatma sansım varmı yada dırek burdan aıle bırlesımı ıcın basvurumu yapmam gerekıor bunun suresı ne kadar oluor ne kadar zamanda cıkıor vize ?şimdiden verecegınız bılgıler ıcın tesekkur ederım…

3,14
    Katılımcı

–> Aynı soruları birkaç farklı yere açmamaya dikkat edelim. Aynı soruyu birden fazla okumak bence gereksiz güzel kardeşim. :)

fuk_18
    Katılımcı

2 sansin var ya aile birlesimi ile gidip orda evlenceksin yada türkiyede evlenip aile birlesimine basvurcaksin ikiside ayni yola cikar ama su olmaz turistk gidersin orda evlensende orda kalamazsin aile birlesimi yapman icin seni geri gonderirler yani turistk birsey kazandirmaz sana

merhaba arkadaşlar bana bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum.doğma buyume avusturya vatandaşı kız arkadaşım ile 11.10.2012 tarıhınde evlendık ve şuan benım aile birleşimi için başvuru yapmam gerekıyor oraya gıdebılmem için.acaba turıstık vıze alıp oraya gıdıp daha sonradan oradan uzatabılırmıyım eşim bana burdan uzatabılırız dıor.cunku turıstık vıze cıkartırken bana evraklarını gonderıp gereklı belgelerı burdan aile bırlesımı ıcın turkıyeden basvuru yapacaksın dıor.ve avusturyaya geldıkten sonra burdan uzatabılırızz dıor nasıl oluo bılmıorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım sızce turıst olarak gıdersem 3 aylıgına sonradan orda uzatma sansım varmı yada dırek burdan aıle bırlesımı ıcın basvurumu yapmam gerekıor bunun suresı ne kadar oluor ne kadar zamanda cıkıor vize ?şimdiden verecegınız bılgıler ıcın tesekkur ederım…

sadık12345
    Katılımcı

ben zaten evlendım ama aile birleşimi basvurusu uzun surdugu ıcın ole bır sey sormak ıstedım tahmını sure ne kadar surer vizem cıkması ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 134)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.