Almanya da Almanca Sinavi ile ilgili

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    trhn
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

Almanya ya cocuk üzerinden aile birlesimi ile tasindik ve 7 ay oldu. 3 yillik oturum izni verdiler. Almanca kursuna basladim 6 haftalik ilk dönem bitti 2. dönem 19.10.15 de baslayak insAllah. A1 sinavi ile ilgili bir bilgi vermediler. Ne zaman olacak? En az kac puan almak gerekiyor  vs vs vs.

Sormak istedigim Almanya da A1 sinavi nasil oluyor? En az kac puan almak gerekiyor? Hani ihtimaller arasinda sinavdan gecersiz puan aldigimizda ne oluyor? Bu sürecler hakkinda bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa memnun olurum.

Tesekkurler.

fuk_18
    Katılımcı

almanyada a1 sinavi olmuyorsun direk b1 sinavina giriyorsun. ve 6 haftadada bunlari söylemeleri seninde ögrenmen gerekiyordu. bende o kursdan birsey anlamadim eger bir insan kursa 6 hafta gidiyor ve daha hangi sinava ne icin girecegini bilmiyorsa ya kursda sorun yada sen tam anlamadin anlatilanlari.

trhn
    Katılımcı

Peki oyle diyorsunuz ama, Almanca A1/1 kitabi bitti ve A1/2 kitabina baslacak. Kursa gittik sorduk sinav olacak denildi. Birde dediniz ki “ne sinavina gidecegini bilmiyorsun”
    söyle diyim Almanca ögretmeni dogal olarak Alman ve Almancayi da Almanca olarak anlatiyor. Eee biz daha yeni Almanca ögreniyoruz. Anlamamam gayet normal degil mi?

erddinc
    Katılımcı

Kursa ilk kayıt olduğunuzda eşinize anlatılıyor kardeş

trhn
    Katılımcı

Kursa ilk kayıt olduğunuzda eşinize anlatılıyor kardeş

Kayit olmaya gittigimiz anlattilar fakat kayit yapan kadin yardima gelmis pek bilgisi yoktu yarim yamalak anlatti.  :-

fuk_18
    Katılımcı

normalde hic bir yerde a1 sinavi yok direk b1 oluyorsun modul 6 bitince

Kayit olmaya gittigimiz anlattilar fakat kayit yapan kadin yardima gelmis pek bilgisi yoktu yarim yamalak anlatti.  :-

kaanK
    Katılımcı

Peki oyle diyorsunuz ama, Almanca A1/1 kitabi bitti ve A1/2 kitabina baslacak. Kursa gittik sorduk sinav olacak denildi. Birde dediniz ki “ne sinavina gidecegini bilmiyorsun”
    söyle diyim Almanca ögretmeni dogal olarak Alman ve Almancayi da Almanca olarak anlatiyor. Eee biz daha yeni Almanca ögreniyoruz. Anlamamam gayet normal degil mi?

A1 sertifikası için yapılacak bir sınav olduğunu sanmıyorum.  Bizde A1/1 ve A1/2 modülleri bittiğinde TELC'e ait bir A1 deneme sınav yapmıştık, bu sadece o anki sınıfın seviyesini  ölçmek ve B1 sınavının nasıl olacağını görmek için bir testti. Sanırım senini yapacağın sınavda bu nedenle olabilir.

tugce_doerjer
    Katılımcı

Siz normal b1 kurusuna baslamissiniz, a1 kitabiyla basladiniz cünkü b1 kurslari direk a1den basliyor ve a2 b1 olarak devam ediyor. sinavi b1 bittikten sonra yapicaksiniz. Normalde a1 sertifikasi olanlar dil sinavina girip ona göre basliyorlar kursa. bazilari direk a2den bazilari b1den basliyor. siz a1den basladiginiz icin normaldir o kitabi okutmalari.

bhawk12
    Katılımcı

evet aynen bizde sorduk b1 kitabı alcazmı diye hayır dediler a2 kitabı son denildi. sanırım sistem şöyle sınava girip iyi yaparsa b1 düzeyine gelmiş oluyorsun ama b1 i bitirmemiş oluyorsun  çünkü kitapçıda bizim kitap serisinin b1 kitabına baktım başka konularda mevcut

eduega
    Katılımcı

sen bazilarinin sana ne yazdigina aldirma onlarin direk b1 kursu var dedikleri integrasyon kursu ama sen istegine gore privat-ozel kursa gidip a1 den baslayip ilerlemek istedigin kadar ilerlersin…her modulun sonunda bittiginde sinavi oluyo a1 ise a1,a2 ise a2 ama devlet yardimi alip gittigin almanyaya yeni gelenler icin b1 integrasyon kafana takma stres yapma calismana devam et bende ilk geldigimde anlamiyodum sonra iki senede offentliche dienst calisana oldum allah yardimcin olsun

tugce_doerjer
    Katılımcı

bazilarinin dedigine aldirma diyorsunuz fakat yanlis bilgi veriyorsunuz. cok biliyormus gibi yanlis bilgi vermeyin. arkadas aile birlesimi ile geldi zorunlu olarak ister cocuk üzerinden birlesim yapsin ister yapmasin integrasyon kursuna gitmek zorunda mi degil mi? zorunda…. kursta okutulan modulleri anlatiyoruz biz burada. özel okula gidersin istedigin sertifikayi alirsin demek abesle istigal baska birsey degil. sanki özel okullar cok ucuzmus kolay kolay her isteyen gidebiliyormus gibi konusuyorsunuz. integrasyon kursunu bitirip sertifikayi almak zorunda mi degil mi? o sertifikayla vizesi uzatilacak mi uzatilmayacak mi? bilgi verirken dikkatli olalim ve diger konuya yorum yapan insanlari adlandirirken nezaket kurallarina uyalim…

trhn
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

Yorumlariniz icin tesekkür ederim. A1 sinavini 84 puan ile gectim cok sükür alkis:) . Suan A2/1 bitiyor. 29.02.2016 Montag günü Modul 4 basliyor.
    Arkadaslardan biri privat kurs demis, evet dogru ama fiyati hakkinda bilgisi pek yok sanirim. Sehr teuer !!

Allah hepimizin yar ve yardimcisin olsun..

tugce_doerjer
    Katılımcı

hayirli olsun ileriki sinavlarda basarilar dilerim

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.