Almanya is kanun hakinda bilgisi olan lutfen varsa yardım ediniz

Forumlar Almanya’da İş ve Çalışma Hayatı Almanya is kanun hakinda bilgisi olan lutfen varsa yardım ediniz

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    nescaffe
    Katılımcı

Arkadaşlar selamın aleykum almanya geleli beş yıl oldu iki yıldır işte çalışıyorum  ana dili gibi almancam yok 2 ay önce iş yerinde çok büyük bir şekilde  kaza geçirdim ayağımın üstüne bir ton mal düştü mermer fabrikasına çalışıyorum etim ezildi sadece 6 hafta hasta kaiti aldım  merdivenli stapler sürüyorum tekrar ayakta durmakta zorluk çekiyorum ev doktorum izinliydi bir hafta geçici olarak başka bi dr bakıyordu 30 gün rapor yazdı bana  30.10.2017 bis 30.11.2017 aldığım raporları bitanesi bende kaldı birtanesini iş yerine verdim diğeri aoka gitti iş yeri diyorki  bir gunluk krank kaiti geldi bana  dr gittim sonradan bizim hatamiz diye tekrarini gonderdiler raporu sabah tekrar aradim is yerini gelmedi dedi tekrardan dr gittim aldim rlden raporlari is yerine verdim is yeri kabul etmiyor bu raporu sana nasil bir ay krank verebilir diye    burdaki kanunları bilmiyorum fristlose kundigun verdiler bana 20.11.2017 benim normal bitiş tarihim vetragim 28.2.2018  her ay 27. 28 en geç yatıyordu ve yatmadi maaşım 31.12.2017 çıkışımı verdiler  kanunlardan anlayan yazabilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz saygilarimla

rustem34
    Katılımcı

Arkadasim Merhaba,

Bence raporlarini Dr gondermediyse suclu odur. Bu durumda bence Dr ile isyerini gorusturmen lazim. Ayrica sonuc alamiyorsan Arbeitstamt'a kagitlarin ve Dr'dan yapilan hata ile ilgili bir kagit alarak gotur. Yalniz soyle bir durum da var. Ben aile doktorlarindan asilsiz kranklar alindigini duyuyorum. Eger sen de fazlaca krank yazdirdiysan sorun yasabilirsin.

KaLpSiz
    Katılımcı

Selam kardesim oncelikle gecmis olsun. Birincisi sunu unutma hastasin diye hic bir isyerinin seni isten cikarmaya hakki yok yada raporun var diye bu kanundur. Esimde hastaydi ve rapordu oldugu zaman isten cikardilar sonra avukatla mahkemeye gittik ve kazandik o zaman fazla bir para almadik. Ama senin durum cok farkli sen is kazasi gecirmissin is kazalarinda kalici hasarlardan is veren almanyada yuksek meblada tazminat oduyor iscisine. Firmanin korkusu ondan dolayi oldugundan senden kurtulmaya calisiyorlar benim dusuncem. Sen iyi bir avukat bul ve mahkemeye git avukatada is kazasi gecirdim bu yuzden doktor rapor verdi kalici hasar olustu ayagimda ve firma benden kurtulmak icin ben raporluyken ve is kazasi gecirmisken kundigung yazdi dersen zaten sana yardimci olur tahminimce iyi guzel bir tazminat alirisn acil avukat bul gerekirse raporun bitmediyse alabildigin kadar almaya devam et farketmez, 1 ay 2 ay sonradan firma bunlari odemek zorunda kalacaktir bol sans

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.