Almanya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Forumlar Genel Almanca ve Almanca A1 Aile Birleşimi Kursları Almanya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    MuhaяяeM
    Katılımcı

GÜNCELLEME: AŞAĞIDAKİ KONU GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR. TEŞEKKÜRLER.

Almanya’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora: NetDil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’yla Sınırları Aşın!

Eğitim alanında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Almanya’da üniversite mi okumak istiyorsunuz? Yoksa Türkiye’de elde ettiğiniz lisans diplomasından sonra eğitim hayatınızı Almanya’da yüksek lisans veya doktora yaparak taçlandırmayı mı arzuluyorsunuz?

NetDil güvencesiyle, sınırları aşıp parlak bir meslek kariyerinin temelini atmak isteyenlere sadece bir telefon veya mail uzaklığındayız. Peki, bizden neler bekleyebilirsiniz?

1.  İlgi duyulan bölüm ile ilgili olarak Alman üniversitelerinde eğitim imkânlarının araştırılması ve tavsiye niteliğinde bir dosya hâlinde sunulması
    • LYS’ye girmeden sadece lise diplomasıyla Almanya’da üniversite okumanın yolları
    • Teknik Üniversite ve Uygulamalı Yüksek Okul arasındaki farklar ve tercih kriterleri
    • Yüksek Lisans veya Doktora için danışman profesör bulunmasında yardım

2. Öğrenci vizesi alınabilmesi için üniversitelerden kabul belgesinin temin edilmesi
    • Dil vizesi, üniversite eğitimine hazırlık vizesi ve üniversite eğitim vizesi arasındaki farklar ve tercih edilecek yolun belirlenmesi
    • Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar

3. Üniversiteye kayıt şartı olan dil yeterliliğiyle ilgili olarak uzman dil kurslarına kayıt yaptırılması
    • Üniversitelerin şartlı kabul için gerekli gördükleri dil seviyesinin araştırılması ve bu seviyeye gelmek için takip edilecek en uygun yolun belirlenmesi
    • Gerektiğinde, İstanbul’da NetDil Almanca güvencesiyle A1 sertifikasına hazırlık

4. Teknik üniversitelerin veya uygulamalı yüksek okulların şart koştuğu stajların yapılabileceği şirketlerin/kurumların araştırılması ve irtibat sağlanması

5. Konaklama imkânlarının araştırılması ve kiralama konusunda ilgili kişi/kuruluşlarla irtibatın sağlanması

6. Belirli şehirlerde havaalanında karşılama ve kalınacak yere götürme

Danışmanlık hizmetlerimizi, ihtiyacınıza göre seçip kombine edebilirsiniz. Sizleri yakından tanıyıp, sorularınızı cevaplayabileceğimiz görüşmemizde buluşmak dileğiyle….

• Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.