Almanya’da Boşanma ve Oturum

Forumlar Almanya ve Diğer Avrupa Ülkeleri İle İlgili Genel Bölüm Almanya’da Boşanma ve Oturum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    phoneman
    Katılımcı

Merhabalar,

Eşim Alman vatandaşı bir Türk. 9 yıllık evliyiz ve çift vatandaşlı 2 cocugumuz var. Eşim evlendikten sonra Türkiye ye geldi ve 7 yıl TR de yaşadık. 1.5 sene evvel Almanya ya yerleşme kararı aldık ve yerleştik. Ben Çocuk tarafından aile birleşimi yaptım. 2018 Kasım ayına kadar Oturumum var. B1 seviye Almancayı burada bitirdim ve meslegimden ötürü Jobcenter beni B2 ve C1 kurslarına gönderecek. Eşim çalışıyor ve AR-GE ye baglı değiliz. Fakat anlaşamadığımızdan dolayı boşanmak istiyoruz. Anlaşmalı bir boşanma olacak. Fakat ben herhangi bir işte çalışmıyorum, makine teknikeriyim ve Almanca mı ileri seviye yapamadan iş bulamıyorum.  ve bosanmak ıstedıgımızde ARGE benım ev kıramı vs verecek. Fakat oturumum ıcın bu problem olacak mı? 2018 kasım son gün. Eğer otururum da bır problem yaratır benı gerı gonderırlerse ailemiz için buyuk sorun olacak cunku cocuklarımız ıcın yasıyoruz :) . Bilgisi olan beni aydınlatabilir mi? Ne yapabilirz ? Bu Jobcenter in bana eğitim desteği süresince tüm gün çalışacak ve sigortalarımı kendim odeyebileceğim bir mesleğim olmayacak. Oturum ıcın problem midir ?

fuk_18
    Katılımcı

cocuklarin oldugu icin geri gönderme diye birsey yok merak etme sorun olmaz

phoneman
    Katılımcı

Cevap için cok teşekkürler,

benim durumumda olan arkadaşlar için yardımcı olur belki,

konuyu avukata danışarak öğrendik.

Normalde ben Almanya ya eşim üzerinden basvurup gelseydim, min burda 3 yıl evli kalmamızın gerektiğini , benim en az 1 yıl aynı işyerinde sigortalı olarak çalışmam gerektiğini ve bu şekilde oturumumda hiç sıkıntısız bir şekilde bosanabileceğimi syledi.

fakat ben çocuklar uzerinden aile birleşimi yaparak buraya geldiğim için , istediğim zaman oturum süreme bakılmaksızın dava açıp boşanabileceğimi soyledi. Cocuklar üzerinden aile birleşimi yapıp gelenler de %100 olarak söylüyorum kesinliklle problem olmaz ve bugun dvayı acın 3 ay sonra boşanrsınız dedı.

kısaca özet bu :)

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.