Almanyada öğretmenlik nasıl yapılır

Forumlar Almanya’da İş ve Çalışma Hayatı Almanyada öğretmenlik nasıl yapılır

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    OzzzyJ
    Katılımcı

Merhabalar, su an aile birleşimi vizesi bekleyen biri olarak aranızda bilgi sahibi olan biri varsa diye sormak istedim, Devlette 7.5 yıldır İngilizce Öğretmeniyim ama istifamı verecegim Almanya’ya geldigimde.. daha once biraz arastırmakla beraber tam bir bilgi bulamadım, biraz da kafam karıstı acıkcası…
    Almanya’da özel okulda veya kurumda ingilizce öğretmenlik yapmam icin ne yapmam lazım? Sadece diploma denkliği ile oluyor mu? Yada benim alanım icin bu dalda diploma denkliği oluyor mu? Bilenler yardım edebilirse cok sevinirim🙏🏻 Çok çok tesekkürler hepinize  alkis:)

fuk_18
    Katılımcı

memursun anladigim kadari ile ve memurlugu birakip almanya gelceksin öylemi biraz daha dusun bence,

OzzzyJ
    Katılımcı

memursun anladigim kadari ile ve memurlugu birakip almanya gelceksin öylemi biraz daha dusun bence,

Aile birleşimi oldugu icin istifa etmem gerekecek mecburen

yeniceri57
    Katılımcı

Aile birleşimi oldugu icin istifa etmem gerekecek mecburen

Burda ögretmenlik yapabilmek icin biraz farkli bir prosedür uyguluyorlar. Bunun icin bende öncelikle buraya gelmeden anerkennung la ilgili bir bilgi almani öneririm.
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/

Sitesi bu. Ingilizce olarak konusabilirsin. Telefon ac bilgileri al  ve  en kisa zamanda diplomani denklestir. Sonrasi istedigin yerde calisabilirsin.

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.