almanyada üniversite mezunu ne iş yapar

Forumlar Almanya’da İş ve Çalışma Hayatı almanyada üniversite mezunu ne iş yapar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    oguzhansumer1909
    Katılımcı

arkadaşlar merhaba , eşim 2 aylık hamile nasipse 3 ay sonra almanyaya gidecek ve çocuk üzerinden vize başvurusu yapacağız.Ben Hacettepe iktisadi idari bilimler mezunuyum orta seviye ingilizcem var almanyaya gittiğimde almanca öğrendikten sonra bana diplomamın bir faydası olurmu ? Beni işe alanlar üni mezunu olarak mı alır ? Veyahut bu meslek edinme kurslarında mesleğime yakın yani büro maliye muhasebe insan kaynakları vs benzeri işlerde meslek yapmama faydası olurmu şimdiden teşekkürler

yeniceri57
    Katılımcı

arkadaşlar merhaba , eşim 2 aylık hamile nasipse 3 ay sonra almanyaya gidecek ve çocuk üzerinden vize başvurusu yapacağız.Ben Hacettepe iktisadi idari bilimler mezunuyum orta seviye ingilizcem var almanyaya gittiğimde almanca öğrendikten sonra bana diplomamın bir faydası olurmu ? Beni işe alanlar üni mezunu olarak mı alır ? Veyahut bu meslek edinme kurslarında mesleğime yakın yani büro maliye muhasebe insan kaynakları vs benzeri işlerde meslek yapmama faydası olurmu şimdiden teşekkürler

selamlar

diplomanin faydasi olur ancak öncelikle mesleginin burda karsiligi olup olmadigina bakmalisin. yani almancasi anerkenung.. tam emin olmamakla birlikte sanirim almanya okudugun okulu ve bölümü kabul etmeyecektir. bunun icin mecburen anerkennung yaptirmalisin. ama bi arastir belkide anerkenung a gerek kalmaz.  buyrun sitesi https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/
    türkce dil destegide var. burdan meslek karsiliginin olup olmadigini anlayabilir yetkili makamlarla iletisime gecerek okudugun okulun ve bölümün almanya da gecerli olmasini saglayabilirsin.

ancak okudugun dalda öncelikle is bulabilmen icin almancaya ve hatta is almancasina, özellikli parasal kisaltmalara hakim olmalisin. sözel bir bölüm oldugundan is bu noktada direk senin almanca ögrenmene bakiyor. o zamana kadar da nerde calistigimin bir önemi yok yeterki calisayim diye düsünmelisin ki bu zorlu bir sürectir. hepimiz tabii almanya da isi hazir olanlar disinda bu zorluklari cektik cekiyoruz.  belirttigin meslekleri burda tabiki yapabilirsin ama meslek süreleri mesela en düsügü 2 sene en yüksegi 3 sene..

selametle

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.