Almanyadan Hollandaya Gidiyorum

Forumlar Almanya ve Diğer Avrupa Ülkeleri İle İlgili Genel Bölüm Almanyadan Hollandaya Gidiyorum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    firarisevdam07
    Katılımcı

Merhaba Almancax Forum
    Arkadaşlarim…

Öncelikle Herkezin işi gücü rast gitsin..
    Gurban oldugum Rabbim..
    Dert keder vermesin..
    Bir kaç kelam etmek istiyorum musadenizle.
    EyvAllah..

2010 Da almanya ya evlilik yoluyla geldim.
    Tr de durumum ne kotuytu ne iyiydi kendi yağimda kavrulup gidiyordum.
    Velhasil
    Evliliğim hizli gelişti..
    Gelir gelmez kursa başladim az bucuk alt yapiya sahiptim.Okulda da,zorunlu yabanci dilim almancaydi.. dance:)
    derslerede pek giren biri degildim..

ne hikmetse almanya ya gelmiş oldum..

Bu Mart ayinda 9 yili geride biraktim acisiyla tatlisiyla..3 yil evli kaldim.Çocuk yoktu o okonuda şansliyim.Hemde çok,çevremde ki arkadaşlarimin ne kadar zorlandigini gordum..Evlat yetiştirmek çok onemli..Velhasil kelam..
    Suresiz oturumumu aldim..
    Herhangibi bir sabikamda yok cok sukur..Bu zamana kadar hayatta kalabildim.Asil film şimdi başliyor :cryla: halayy:) halayy:)
    Hollanda da kuzenim restorant açti,ilk başta küçûk bir rest..daha dogrusu aile ocakbaşisi.eşi ve kuzenler ile işletiyorlar..
    Müşterilerin talebi uzere dukkani buyuttuler..
    Ve benimde zevkle yaptigim servis elamanligim dilden dile dolaşir.Kendimi övmek gibi olmasin ama,işimi temiz yaparim..
    Şimdi bu ayin sonunda nadip olursa ben Almanyadan Hollandaya transfer oluyorum..
    Herseyin en guzelini Rabbim bilir..
    Mevlam ne eylerse güzel eyler..

6 yil boyunca bir fill sigortali olarak çaliştim.Almanyanin sayili firmalarindan birinde..
    Yani emeklilik kasasi felan..

Bunu sadece paylasmak istedim..
    Almanyadan Hollanda ya giden arkadaslar varmi aramizda.Onlarinda deneyimlerini ogrenmek isterim..
    Aşk ile..
    Tşkler..
    (Bilmem gereken birsey varsa bu konuda tecrube sahibi arkadaslardan dilegim..bunuda unutmaaa yapmayi…ihmal etme..onemli bildigi konulari paylasilmasini rica ediyorum)
    EyvAllah byby:)

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

Konudan alakasız ama eşiniz Türk müydü Alman mıydı?

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.