Ankarada iyi bir Almanca kursu öneren varmi?

Forumlar Genel Almanca ve Almanca A1 Aile Birleşimi Kursları Ankarada iyi bir Almanca kursu öneren varmi?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ÖzlemA
    Katılımcı

Selamün Aleyküm Arkadaslar,
    Kardesimin Nisanlisi Ankarada almanca kursuna gidecek. Sizlerin önerebilecegi iyi ögreten ve uygun olan bir kurs varmi acaba? Kendisi Etimesgutta oturuyor.
    Kurs secimi cok önemli oldugunu anladik ve bu konuda yardimci olursaniz cok seviniriz.

Dua ile

cemcakar
    Katılımcı

ankarada gidilcek tek kurs altın gecit die bi kurs bence ben ankarada sınavagirdim kazandım adamalr cok dikatli sınavdan cıkanların hep sınavda cıkan soruları soruyolar sonra bunları kursta ögretiklerini sölediler sadece sınava yönelik calıştırıyolar die biliyom istersen bi araştır

ÖzlemA
    Katılımcı

Bilgi icin cok tesekkürler. Hemen arastirmaya baslarim.

3,14
    Katılımcı

–> Kizilayda Tömer Dersanesinde gitmistim, tavsiye edebilirim.

ÖzlemA
    Katılımcı

Tavsiye icin tesekkürler :)

3,14
    Katılımcı

–> Rica ederim. Oraya kaydolursan mutlaka kasarli tostlarindan ye, bol kasar koyuyorlar, cok lezzetli oluyordu. Ilk aklima gelen o oldu zaten. :haha:

ÖzlemA
    Katılımcı

ALLAH razi olsun.  yaril:) yaril:) buda önemli tabiki  ;D

3,14
    Katılımcı

–> Allah senden de razi olsun. :D Bana postayla gönder ama :D

ÖzlemA
    Katılımcı

Cümlemizden InsAllah. Malesef kendimde tadamicam  :-  Kardesimin Nisanlisi icin arastiriyorum.

3,14
    Katılımcı

–> O zaman o yesin. :D

ebsb
    Katılımcı

https://www.goethe.de/ins/tr/ank/lrn/deu/deindex.htm arkadaşların önerdikleri diğer kursların fiyatları nedir bilmiyorum ama benim önerdiğim kursun fiyatı biraz pahalı ama imkanın varsa goethe gönder sadece sınav için değil almanya ya geldiği zaman en azından sağlam bir temeli olur tek vasıtayla gidip gelebilir ama eğer maddi imkanın kısıtlı ise sadece sınava yönelik olan kurslar biraz daha uygun olur

Reyya
    Katılımcı

ankarada ALMAN KÜLTÜR tavsiye ederim. zaten sınavda aynı yerde yapılıyor. sınav sorularına birebir hazırlıyorlar. başka kurs yok alman kültürün üzerine. çalışanların çoğunluğu zaten alman.  ben bu kursla, ozamanlar almanca bilgim yok iken, 2 ayda hazırladılar ve sınavdan 98 puan ile başarılı olmuştum.
    yeri Bakanlıklarda. kızılaydaki zara mağazasının, iki üç bina gerisinde.

roye
    Katılımcı

eveettt ben orda sinava girmistim :) almanlar ama süper türkce konusuyorlar hayret etmistim :)  ne sansli büyük sehirlerde yasayanlar en azindan kurs imkani var…ben sinava girdigimde dagda calisiyordum kurs yok kaynak yok aahhh ah aklima geldi de :)  bos dersim oldugunda oturup almanca calisiyordum…bütün gün nöbet tut ders anlat ayni gün yola cik sabah ankaraya in,indigin gibi kosturarak sinav yerini ara bul uykusuzluk yorgunluk…ne günler yasamisim :D  yani ben bu sartlar da kazandiysam kimsenin korkmamasi gerekir bu sinavda :)  Rabbim herkesin yardimcisi olsun…bende Tömer ve Alman kültür merkezini cok duydum gercekten…

Reyya
    Katılımcı

eveettt ben orda sinava girmistim :) almanlar ama süper türkce konusuyorlar hayret etmistim :)  ne sansli büyük sehirlerde yasayanlar en azindan kurs imkani var…ben sinava girdigimde dagda calisiyordum kurs yok kaynak yok aahhh ah aklima geldi de :)  bos dersim oldugunda oturup almanca calisiyordum…bütün gün nöbet tut ders anlat ayni gün yola cik sabah ankaraya in,indigin gibi kosturarak sinav yerini ara bul uykusuzluk yorgunluk…ne günler yasamisim :D  yani ben bu sartlar da kazandiysam kimsenin korkmamasi gerekir bu sinavda :)  Rabbim herkesin yardimcisi olsun…bende Tömer ve Alman kültür merkezini cok duydum gercekten…

zor bir süreç geçirmisin gerçekten. ben bu konuda şanslıydım.alman kültür ve konsolosluk evime çok yakın civarlarda. o yüzden zorluk çekmedim.doğru alman kültürde çalışanların türkmü almanmı olduğunu ayırtetmek zor.mükemmel Türkçeleri var. :)  darısı bizlere.bizde onlar kadar almancayı anadil gibi kullanabilsek keşke. tömer ve alman kültür arasındaki seçim de, yinede alman kültürü tavsiye ediyorum kesinlikle.

ÖzlemA
    Katılımcı

ALLAH razi olsun arkadaslar. Cok yardimci oldunuz. Evet ne güzel büyük sehirlerde hem kurs imkani var üstünede secenek cok.Kücük sehirlerde ya hic cok yada sansin olursa bitane, onada mecburi gidiyosun. Bende esimle bu sürecten gectim ve cok zorlu bi sürecti. ALLAHA sükür sinav derdi bitti sira vize islemlerine geldi  :( :( :( :( :(
    ALLAH cümlemzin yar ve yardimcisi olsun.

roye
    Katılımcı

haklisiniz…üstelik sinava girmek icin kapida beklerken Ankara da  benim moralimi okadar bozdular ki hepsi kursa gitmis,biz kursa gittigimiz halde zor ögrendik nasil güvendin kendine diye…ama Allah cok büyük :) 

insallah vizenizi de en kisa zamanda alirsiniz :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 19)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.