Arb Yasasi isveren degisikligi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Mehmetyilmaz
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar.

Arb yasasindan yararlanmak icin 1 yil sureyle ayni isverene bagli  calisma sarti konuluyor.
    Ben ayni isverene bagli olarak 7 aydir calisiyorum fest vertrag ile ama bu gecen ay sonunda firmada fusion oldu ve baska firmaya baglandi.
    Calisma yeri ve yaptigim is ayni degisen sadece firmanin ismi oldu ve ayni sartlarda yeni bir vertrag imzaladim.
    Bu durumda sizce  arb den yararlanabiliyormuyum?

Tesekkurler.

muhendus
    Katılımcı

Arb nedir hocam?

Mehmetyilmaz
    Katılımcı

Arb nedir hocam?

1 yil sureyle ayni isverene bagli calisarak alinan oturum izni.arb 1/80  ortaklik anlasmasi diye geciyor.

Ohne idealien
    Katılımcı

.

Mehmetyilmaz
    Katılımcı

Yeni bir vertrag imzaladın ise eğer, maalesef 7 ayın gitti. Çünkü işin festti süreli değildi. Süreli olmuş olsa çalışacağın süre yeniden belirlenir ve vertragda yer alırdı sende görürdün. Fest olduğun halde yeni bir vertrag imzalatlamarı demek, firmanın sadece isim değişikliği değil el değiştirmesiyle alakalı bir durum demek. İsim değiştiği için vertrag imzaladıysan eğer vertrağında işe ne zaman başladığının yazması lazım ki 7 ayın çöpe gitmiş olmasın. Ama öyle bir şey yok ise eğer hayırlı olsun 7 ayın uçtu.

Calistigim firma daimler ag nin yan kurulusu olan gmbh bir firmaydi ve daimler bu firmayi kapatip bizi daimler ag ye bagladi.bi kac avukata danistim ama pek bir cevap alamadim.Maalesef her avukat bu konuya hakim degil.
    Eger dedigin gibiyse isim cok zor.buyuk ihtimal gonderirler beni.
    Cevabin icin sagol.

Ohne idealien
    Katılımcı

.

Mehmetyilmaz
    Katılımcı

Hemen telaş yapmana gerek yok. İşe yarayan biriysen ve ihtiyaçta varsa göndermeleri söz konusu olmaz. Sen git işini yap, göze batma devam edersin. Hayırlısı olsun.

Yok hocam benim durum farkli.sanirim basta yanlis ifade ettim.ben daha o yasadan yararlanmadim.Aile birlesimi oturumum vardi ama 2 yil tam dolmadan ayrildim ve is uzeri oturum alirim diye dusunmustum.dedigin gibiyse kesintisiz 1 yil calismis olmuyorum bu durumda.
    mavi kart almak icin de sanirim 52bin yillik brut istiyorlar benimkisi 40 bin civarinda.yani mavi karta da hakkim yok.

Ohne idealien
    Katılımcı

.

Mehmetyilmaz
    Katılımcı

Neden vermediler unbefristeti?esin alman vatandasi mi?b1 yada integration kursunu mu yapmadin?
    Hangi sehirde kaliyorsun?

Ohne idealien
    Katılımcı

.

KaLpSiz
    Katılımcı

Selamlar turkiyeye gönderilme durumun yok(ohne idealien). Şu anda ayrı eve çıksanda 2 sene eşinle beraber yaşadığın için eşten bağımsız vize alırsın. Suresizi dert etme 5 sene çalıştıktan sonra başvurur gene alırsın. 69 Euro için demişsin. 1 euroda yardım alsan yardım yardimdir. Siz 69 tenezzül edip almasaydıniz şu anda suresizin cebindeydi. Gelelim. Senin şu anki durumuna başka bir konu altında sana ne yapman gerektiğini söylemiştim kurtulmak için yaşadıklarının çoğunu yaşadım. Şükür şimdi Hersey yolunda benim. Açımdan. Yaşadığın hayat hayat değil. 10 euro cekebilyorsan kontodan 1000 Euro çek en azından maaşını çek git dediklerimi yap. Ama bence senin sorunun cesaretsizlik kendine güvenmiyorsun. Esin olmadan ayakta duramam. Diye düşünüyorsun. BİSMİLLAH de kafana koy Bir pansiyon bul vs zaten devamı geliyor. Hayat kısa ne olacağımız belli değil hayatı kendine zehir etme

10 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.